728 x 90

سخنرانی شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، تام مک‌کلینتاک، رندی وبر، لنس گودن، دان بیکن، اسکات پری، انجی کریگ، یانگ کیم

تام مک‌کلینتاک، رندی وبر، لنس گودن، دان بیکن، اسکات پری، انجی کریگ، یانگ کیم
تام مک‌کلینتاک، رندی وبر، لنس گودن، دان بیکن، اسکات پری، انجی کریگ، یانگ کیم

تام مک‌کلینتاک- عضو کمیته‌های قضایی و بودجه کنگره آمریکا

تام مک کلینتاک از کالیفرنیا هستم.

پیوستن به همه شما که فداکاریهای زیادی برای بازگرداندن نعمت آزادی به مردم ایران انجام داده‌اید باعث افتخار است.

ایران یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین تمدنهای تاریخ است، اما به ناحق توسط گروهی از اراذل و اوباش مذهبی که حکومت نامشروع ایران را تشکیل می‌دهند، سرکوب و غارت شده است. مردم ایران در ادوار گذشته ارزش برکات آزادی را می‌شناختند و به حق به‌دنبال باز پس‌گیری آن هستند. شما تنها نیستید.

به همین دلیل است که بیش از ۲۵۰نماینده مجلس نمایندگان ایالات متحده یعنی اکثریت قاطع کل مجلس متشکل از جمهوری‌خواهان و دمکراتها از قطعنامه ۱۱۸ مجلس حمایت کرده‌اند که نشان از حمایت خود برای تمایل مردم ایران به‌منظور ایجاد یک ایران دمکراتیک، غیرمذهبی، غیراتمی و محکومیت نقض حقوق‌بشر و تروریسم تحت حمایت دولت ایران است.

این یک بیانیه قوی است که مردم آمریکا و دولت آنها خواهان پاسخگویی رژیم فاسد ایران به‌خاطر جنایات خود علیه مردم ایران و حمایت آنها از تروریسم در سراسر جهان هستند.

مایک پمپئو، وزیر پیشین این کشور، در جریان بازدید اخیر از مقر مقاومت ایران در آلبانی، اعلام کرد: «یک عامل گمشده جدی در سیاست ایالات متحده در قبال ایران، عدم حمایت سیاسی از اپوزیسیون سازمان‌یافته بوده است ”. من هم موافقم. ما باید اطمینان حاصل کنیم که سیاست غالب آمریکا هماهنگی با مقاومت ایران برای بازگرداندن ایران به جمع کشورهای آزاد و مرفه باشد.

پیش از ارائه این قطعنامه، بحث اولیه سیاست ایران در کنگره بر تمایل به ورود مجدد به توافق هسته‌یی ایران متمرکز بود. با این حال، ما با موفقیت در این قطعنامه استدلال کرده‌ایم که بزرگترین اهرم فشار آمریکا در مقابله با تهدید رژیم فعلی، مردم ایران هستند.

من و همکارانم معتقدیم که مردم ایران بهترین شانس ما هستند و بنابراین سیاست آمریکا باید تمرکز خود را به سمت مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها معطوف کند.

من هم‌چنین می‌خواهم از فرصت استفاده کنم و از مریم رجوی و همه کسانی که در اینجا حضور دارند، برای امید دادن به مردم در ایران تشکر کنم.
خانم رجوی، برنامه ده ماده‌ای شما برای آینده ایران تضمین می‌کند که آزادی بیان، آزادی اجتماعات، و آزادی هر ایرانی در انتخاب رهبران منتخب خود، اصول روشنگرانه‌ای و پایه‌یی است که ایران نوین بر آن بنا خواهد شد.

به‌رغم تلاش رژیم تهران برای کم اهمیت جلوه دادن جنبش شما، اقدامات رژیم ثابت می‌کند که آنها حقیقت قوی بودن مخالفان را می‌دانند. ما شاهد بوده‌ایم که مردم ایران سال به سال بیشتر به خیابان‌ها آمده و خواستار آزادی و عدالت هستند. رژیم حاکم این حقوق را از مردم ایران سلب کرده و با این کار هر گونه ادعای مشروعیت خود را از دست داده است. جهان آن را می‌بیند، همان‌طور که شما می‌بینید.

دیکتاتورها در ایران فقط به آزار و اذیت مخالفان آن در داخل اکتفا نمی‌کنند. آنها مرتکب جنایات علیه بشریت شده‌اند، از تروریست‌ها در سراسر جهان حمایت کرده‌اند و حتی از دیپلماتهای خود برای کار گذاشتن بمب استفاده کرده‌اند. چهار سال پیش در همین ماه، یک دیپلمات تروریست توسط حاکمان ایران برای منفجر کردن اجلاس جهانی ایران آزاد در ۲۰۱۸ اعزام شد. می‌دانم که بسیاری از شما برای حمایت از جنبش مقاومت ایران در آن گردهمایی حضور داشتید. این توطئه تروریستی خوشبختانه خنثی شد و سرسپردۀ آخوندها در یک دادگاه حقوقی بی‌طرف در بلژیک دستگیر و محکوم شد.

اعضای دو حزبی کنگره در قطعنامه ۱۱۸ صراحتاً «حملات تروریستی دولت ایران در گذشته و حال علیه شهروندان و مقامات ایالات متحده و هم‌چنین مخالفان ایرانی، از جمله توطئه تروریستی رژیم ایران علیه «ایران آزاد ۲۰۱۸ - گردهمایی آلترناتیو در پاریس» را محکوم می‌کند. ما هم‌چنین از آژانس‌های مربوطه دولت ایالات متحده می‌خواهیم تا با متحدان اروپایی، از جمله کشورهایی در بالکان که رژیم ایران حضور خود را در آنجا گسترش داده است، همکاری کنند تا رژیم ایران را به‌دلیل نقض امتیازات دیپلماتیک پاسخگو بدانند و از کشورها بخواهند از فعالیت‌های مخرب نمایندگیهای دیپلماتیک رژیم ایران جلوگیری کنند».
قطعنامه ۱۱۸ بیانگر این احساسات کنگره است که حاکمان ایران باید در قبال چنین رفتارهای سزاوار سرزنش، پاسخگو باشند.

اکنون زمان آن است که دولت بایدن توصیه وزیر خارجه پمپئو را در نظر گرفته و از جنبش‌های اپوزیسیون ایران حمایت سیاسی کند و به‌طور سازنده با رهبری خانم رجوی و برنامه جفرسونی او برای جمهوری آزاد، غیرمذهبی و دمکراتیک در ایران تعامل کند. امنیت ملی، صلح و ثبات ما در منطقه و خواست خدا برای حقوق اساسی مردم ایران برای آزادی ایجاب می‌کند که ایالات متحده در قبال حکومت ایران ثابت قدم بماند زیرا زبان قاطعیت تنها زبانی است که خامنه‌ای درک می‌کند

همان‌طور که بنجامین فرانکلین زمانی گفت: انگیزه ما، انگیزه همه نوع بشر است و این‌که ما برای آزادی آنها در دفاع از آزادی خود می‌جنگیم.

خانمها و آقایان، جهان در کنار شما و مبارزه شما برای آزادی ایستاده است. همان‌طور که زمانی وظیفه ما بود که از پیوندهای ظالمانه حاکمان ظالم دست بکشیم، اکنون نوبت شماست که به این تلاش برای دموکراسی ادامه دهید.

 

 

رندی وبر- نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیتهٴ علوم، فضا و تکنولوژی

من نماینده کنگره رندی و بر از تگزاس هستم.

من به مدت یک دهه در مجلس نمایندگان آمریکا در مبارزه با تروریسم و ​​تجاوزات رژیم ایران شرکت داشته‌ام. اشتباه نکنید، من یک حامی قوی از جمهوری آزاد، دمکراتیک و غیرهسته‌یی ایران هستم.

من مفتخرم که حامی قطعنامه ۱۱۸ هستم که "حقوق مردم ایران و مبارزه آنها را برای ایجاد یک جمهوری دمکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیرهسته‌یی در ایران به‌رسمیت می‌شناسد." این قطعنامه تأکید می‌کند که «مردم ایران سلطنت، دیکتاتوری و استبداد مذهبی را رد می‌کنند ”. من از طرح ده ماده‌ای شما برای آینده ایران حمایت می‌کنم که خواستار حق جهانی رأی، انتخابات آزاد و اقتصاد بازار آزاد و طرفدار برابری جنسیتی، مذهبی و قومیتی است و سیاست خارجی مبتنی بر همزیستی مسالمت‌آمیز و غیرهسته‌یی می‌باشید. این درست است که برای هر تغییر واقعی و تغییر ارگانیک در ایران باید یک اپوزیسیون سازمان یافته، یک رهبر قابل اعتماد و قوی و برنامه‌ای برای آینده وجود داشته باشد.

من متقاعدم که مجاهدین خلق سازمان‌یافته‌ترین اپوزیسیون در ایران هستند و برنامه رهبری شما برای تغییر در ایران در دسترس است.

با قطعنامه ۱۱۸، کنگره دوباره حقیقت را در میان می‌گذارد، خیال‌پردازی یا ساده‌لوحی در گفتمان سیاسی با ایران نباید باشد، در تشریح موارد بی‌شماری از نقض حقوق‌بشر و تروریسم دیپلماسی پنهان‌کاری نباید باشد. کنگره آمریکا با یک صدای غیرحزبی به مردم ایران و جهان می‌گوید که در کنار مبارزان آزادی خواهانه ایران ایستاده است. در کنار کانون‌های شورشی در داخل ایران ایستاده است. در کنار زنان و دخترانی که رهبری تظاهرات را در همه شهرها علیه حاکمان ظالمی که کشورشان و کل خاورمیانه را با استفاده از تروریسم و ​​کشتار ویران کرده‌اند، می‌ایستد.
امتیاز دادن به رژیم ایران تنها آنها را برای کشتن مردم، ایجاد ترور در منطقه و دسترسی سریع به بمب هسته‌یی جسور می‌کند.
من از دولت بایدن می‌خواهم که سریعاً مسیر خود را در قبال ایران تغییر دهد و به آنچه بیش از ۲۵۰ عضو مجلس نمایندگان از دو حزب در قطعنامه ۱۱۸ گفته‌اند توجه کند که ما در کنار مردم ایران هستیم.

 

 

لنس گودن- نماینده کنگره آمریکا

سلام بر شما خانم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران.

وقتی دو سال پیش از اشرف سه در آلبانی بازدید کردم، از عزم جنبش شما و قدرت جوامع ایرانی که در سراسر جهان به‌دست رژیم کنونی پراکنده شده‌ا‌ند، الهام گرفتم.

من می‌دانم که با پیشروی این جنبش در سال جاری، چیزهای زیادی برای تأمل و تفکر وجود دارد، و تاریخ غنی شما می‌تواند به درایت ما در مورد آینده و محتوای گزینه‌های ما بیافزاید. بیش از صد و بیست هزار ایرانی، عزیزان شما، برای دموکراسی جنگیده‌اند و بالاترین فداکاری را کرده‌اند. این افراد شجاع مسیر رسیدن به نقطه امروزی را هموار کردند.

به یمن نمونه‌یی که آنها از فداکاری بر جای گذاشتند، مردم ایران به رغم خطر زندان و شکنجه به اعتراضات خود در خیابان‌ها ادامه می‌دهند. و این گواهی بر شجاعت آنهاست. مردم ایران به دنیا نشان داده‌اند که دین سالاری غیرمنتخب و دیکتاتوری مذهبی را رد می‌کنند. آنها دائماً بر تمایل خود برای یک دموکراسی که در آن آزادی و رهایی حاکم است، تأکید می‌کنند و به همین خاطر مردم آمریکا و من همیشه از شما حمایت خواهیم کرد.

امروز می‌خواهم شما را به‌خاطر تلاش‌هایتان و خانم رجوی را برای طرح وی برای ایجاد یک جمهوری آزاد، دمکراتیک و مبتنی بر جدایی دین و دولت در ایران تحسین کنم. کنگره آمریکا به این موضوع اذعان دارد و من مفتخرم که حامی قطعنامه ۱۱۸ مجلس نمایندگان هستم

همراه با ۲۵۴تن از همکارانم که آنها هم در کنار مردم ایران ایستاده‌اند. من می‌خواهم مجدداً تأکید کنم که در حالی که مردم ایران بار سرنگونی رژیم کنونی را بر دوش می‌کشند، برعهده ما است که به‌عنوان دنیای آزاد، هر میزان از حمایت اخلاقی و سیاسی که قادر هستیم را به آنها ارائه کنیم. ما پشتیبان شما هستیم. متشکرم.

 

 

دان بیکن- نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیتهٴ قوای مسلح

سلام. من نمایندهٔ کنگره‌ دان بیکن از ناحیهٔ دوم نبراسکا هستم.

من به‌طور مطلق جنایات رژیم حاکم بر ایران را چه در داخل ایران و چه در سراسر جهان محکوم می‌کنم.

من از یک ایران دمکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی، حمایت می‌کنم.
خانم مریم رجوی چنین چشم‌اندازی برای کشورش دارد. او در برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خود برای ایران، برنامه‌یی را ارائه می‌دهد که شبیه قانون‌اساسی ایالات‌متحده ما است و به‌ایرانیان وعدهٔ ارزش‌هایی را می‌دهد که برای ما آمریکایی‌ها عزیز هستند: حاکمیت مردم، آزادی بیان، آزادی مطبوعات و اجتماعات، برابری کامل زنان و یک قوه قضاییهٔ مستقل. چشم‌انداز خانم رجوی صلح را برای کشوری به‌ارمغان می‌آورد که رژیم حاکم در آن هم شهروندان را از این حقوق اساسی محروم کرده و هم مسئول مستقیم ارتکاب جنایات غیرقابل توصیف علیه مردم ایران و مردم سراسر جهان بوده است.

امروز رژیم ایران بزرگ‌ترین صادر کنندهٔ تروریسم در جهان است. این مورد حمایت ایرانیان نیست، بلکه محصول رژیم حاکم است. وقتی به‌آیندهٔ ایران می‌نگریم، ایرانیانی را می‌بینیم و از آنها حمایت می‌کنیم – مانند خود شما - که مشتاق آزادی، فرصت و حقوق اولیهٔ انسانی هستند ما می‌دانیم که شما خواهان صلح و حکومتی هستید که نیروی خیر باشد و نه شر. قطعنامهٔ ۱۱۸ مجلس نمایندگان، دولت آمریکا به حمایت از مردم آزادیخواه ایران ترغیب می‌کند و رژیم حاکم و جنایات وحشیانه و تروریسمی را که آنها مسؤل آن است محکوم می‌کند.

این قطعنامه در حال حاضر ۲۵۴حامی در مجلس نمایندگان ایالات متحده دارد و من یکی از آنها هستم. من از کسانی که هم‌چنان برای آینده‌یی بهتر برای ایران تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم. متشکرم.

 

 

اسکات پری- نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیتهٴ قضایی

سلام خانم رجوی. من نماینده کنگره اسکات پری هستم مفتخرم که یکی از صدها حامی قطعنامه ۱۱۸ مجلس نمایندگان هستم که رژیم ایران را محکوم می‌کند و از ایرانی آزاد و دمکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی، حمایت می‌کند. هم‌چنین خشونت اعمال شده علیه مردم ایران، چه در ایران و چه در خارج، را محکوم می‌کند. بنابراین، در میان چیزهای دیگر، ما هم‌چنین می‌خواهیم به رئیسی اشاره کنیم که یکی از اعضای جوخه‌های مرگ بود، جوخه‌های مرگی که مخالفان را کشتند.

بنابراین این روز افتخار آمیزی برای من است که بتوانم در کنار شما بایستم، از شما حمایت کنم و برای حامیان شما و همه حامیان ایران آزاد، غیراتمی و غیرمذهبی آرزوی موفقیت روزافزون در تلاش‌هایشان و راه‌حلی نهایی برای بزرگترین حکومت تروریستی جهان کنم. رژیمی که در حال حاضر بر ایران حکومت می‌کند.

موفق باشید. خدا شما را حفظ کند.

 

 

انجی کریگ – نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیته‌های انرژی و کشاورزی

سلام. من انجی کریگ نمایندهٔ کنگره هستم مایلم از شما تشکر کنم که به‌من اجازه دادید امروز چند پیام مهم را با شما به‌اشتراک بگذارم. در سراسر جهان، ما دیده‌ایم که دموکراسی چقدر شکننده اما بسیار مهم است. اکنون بیش از هر زمان دیگری افتخار می‌کنم که به‌همکارانم در کنگره و مردم در سراسر جهان بپیوندم تا حمایت خود را از همهٔ کسانی ابراز کنم که برای ساختن یک جمهوری دمکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت و غیراتمی در ایران مبارزه می‌کنند.

من در کنگره برای حمایت از صلح و ثبات در خاورمیانه با حمایت از قطعنامهٔ ۱۱۸ کار می‌کنم، یک قطعنامهٔ دو حزبی که به‌طور قاطع اعلام می‌کند، کنگرهٔ ایالات متحده در کنار مردم ایران و مبارزه مداوم آنها برای ایجاد تغییر پایدار در کشورشان است.

امیدواریم این قطعنامه کاملاً روشن سازد که آمریکایی‌ها نقض حقوق‌بشر رژیم ایران

از جمله اقدامات خشونت‌آمیز آنها را برای سرکوب اعتراضات دمکراتیک مسالمت‌آمیز در سال۲۰۱۹ به‌شدت محکوم می‌کنند که منجر به‌قتل غم‌انگیز نزدیک به ۱۵۰۰ایرانی بی‌گناه شد.

تا به امروز، تعداد بی‌شماری از ایرانیان به‌جرم ساده ابراز تمایل خود برای یک جامعه واقعی و باز در بازداشت به سر می‌برند، وضعیتی که هم غیرقابل قبول و هم غیرقابل تحمل است.

در نهایت، ما معتقدیم که مردم ایران باید بتوانند آینده ایران را تعیین کنند، نه فقط یک گروه کوچک از سران غیرمنتخب. حذف نظام تک‌حزبی در ایران، برقراری حق رأی جهان‌شمول، برگزاری انتخابات آزاد و برابری برای همه، از اجزای حیاتی برنامهٔ ۱۰ماده‌یی است تا اطمینان حاصل شود که صدای همهٔ ایرانیان محترم و شنیده می‌شود.

لطفاً بدانید که ما در ایالات‌متحده از مبارزه استوار شما برای آزادی الهام گرفته‌ایم. دیدن شجاعت، قاطعیت و خوش‌بینی رهبران اپوزیسیون مانند شما به‌من اطمینان می‌دهد که ایران آزاد و دمکراتیک دست‌یافتنی است. از شما به‌خاطر همهٔ تلاش‌ها و حمایت‌هایتان و به‌خاطر تعهد تزلزل‌ناپذیرتان به‌ایران آزاد سپاسگزارم.

 

 

یانگ کیم - نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیتهٴ خارجی

سلام. نام من یانگ کیم است، نمایندهٔ منطقهٔ۳۹ کالیفرنیا در کنگرهٔ آمریکا هستم. مفتخرم که در اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۲ به‌صورت مجازی در کنار شما باشم.

به‌مدت بیش از ۴۰سال است، مردم ایران تحت رژیمی رنج برده‌اند که بدون توجه به‌رفاه شهروندان و حقوق بنیادین بشر حکومت می‌کند. در همین حال، وفاداران به‌این رژیم به‌غنی‌سازی خود، توسعهٔ سلاحهای اتمی و تأمین مالی تروریسم و ​​جنگ‌های نیابتی در سراسر منطقه به‌بهای از دست‌رفتن فرصت‌های اقتصادی و بهره‌وری ملت ادامه می‌دهند.

من نقض حقوق‌بشر رژیم ایران، از جمله تروریسم تحت حمایت حکومت و کشتار جمعی معترضان صلح‌جو را محکوم می‌کنم. حکومتی که علیه مردم به‌این شیوهٔ ناپسند عمل کند، نه مستحق قدرت است و نه احترام.

قلبم برای کسانی از شما به‌درد می‌آید که دوستان، خانواده و سایر عزیزان خود را از دست داده‌اید. یاد آنها باقی خواهد ماند.

من در کنار کسانی هستم که برای آزادی خود اعتراض می‌کنند. آمریکا، همراه با مردم ایران، برای همان آزادی‌یی تلاش خواهد کرد که مردم ایران ندای آن‌را سر داده‌اند.

من با شما هم‌عقیده هستم که روزهای بهتری برای ایران در چشم‌انداز است و از مریم رجوی و همهٔ کسانی که در اینجا جمع شده‌اند تشکر می‌کنم که امید به‌آزادی و دموکراسی را به‌ارمغان می‌آورند.

من به‌عنوان عضو کمیتهٴ امور خارجی مجلس نمایندگان، مفتخرم که قطعنامهٔ ۱۱۸ مجلس نمایندگان را حمایت می‌کنم، یک قطعنامهٔ دو حزبی که حمایت ایالات متحده را از خواست مردم ایران برای برقراری یک جمهوری دمکراتیک و غیراتمی و عاری از خشونت حکومتی بیان می‌کند.

من به‌دفاع از سیاست‌هایی ادامه خواهم داد که حکومت ایران و سرانش را زیر فشار می‌گذارد و تا زمانی که به‌آینده‌یی روشن‌تر برای مردم ایران دست‌یابیم، همکاری با شما را متوقف نخواهم کرد. متشکرم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/49568469-44a1-4ea5-84c5-05ef3fe63c5a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات