728 x 90

۳۱شهریور۹۷

سخنرانی رودی جولیانی و ژنرال جیمز جونز در گردهمایی جوامع ایرانیان در نیویورک

حمایت از قیام مردم ایران

ژنرال جیمز جونز - شهردار رودی جولیانی
ژنرال جیمز جونز - شهردار رودی جولیانی

روز شنبه ۳۱شهریور، یک گردهمایی توسط جوامع ایرانیان در آمریکا در حمایت از قیام مردم ایران با حضور شخصیت‌های برجستهٔ آمریکایی و بین‌المللی، در نیویورک برگزار شد.

سخنرانان کنفرانس نیویورک از جمله عبارت بودند از:

شهردار رودی جولیانی

ژنرال جیمز جونز، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا

مایکل موکیزی وزیر پیشین دادگستری آمریکا

برنارد کوشنر وزیر خارجه پیشین فرانسه

همچنین جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا، یک پیام ویدئویی به این جلسه فرستاد.

 

در این جلسه اعلام شد که شمار حامیان قطعنامه دو حزبی‌ شماره ۱۰۳۴کنگره آمریکا در محکومیت توطئه تروریستی حکومت آخوندی علیه گردهمایی مقاومت در پاریس، به بیش از ۶۰تن رسیده است.

این قطعنامه که توسط تام مک‌کلینتاک ارائه شده، هم‌اکنون از حمایت اعضای برجستهٔ کنگره از جمله ایلیانا رزلهتینن، قاضی تد پو، دینا روهرا باکر، شیلا جکسون لی و لیز چینی برخوردار است.

 

در گردهمایی نیویورک، شماری از نمایندگان انجمنهای جوامع ایرانیان از ایالات مختلف آمریکا نیز سخنرانی کردند.

همچنین پیام‌های شماری از اعضای برجستهٔ سنای آمریکا و نمایندگان کنگره به این اجتماع پخش و قرائت شد که حمایت خود را از اهداف کنفرانس اعلام کردند؛ آنها از جمله عبارتند از:

اعضای سنای ایالات متحده:

سناتور بن کاردین از اعضای برجستهٔ دموکرات در کمیته خارجی Senator Ben Cardin

سناتور جان بوزمن Senator John Boozman

سناتور کرستن جیلی براند Senator Kristen Gillibrand

 

اعضای مجلس نمایندگان:

ایلیانا رزلهتینن رئیس زیرکمیته خاورمیانه و شمال آفریقا Ileana Ros-Lehtinen

قاضی تد پو رئیس زیرکمیته تروریسم Ted Poe

الیوت انگل رئیس دموکراتها در کمیته خارجی Eliot Engel

برد شرمن از اعضای برجستهٔ دموکرات در کمیته خارجی Brad Sherman

تام مک‌کلینتاک نماینده کنگره آمریکا McClintock

مایک کافمن Mike Coffman

پال گوسار Paul Gosar

ویلیام لیسی کلی Lacy Clay

جودی چو Judy Chu

باری لودر کینگ Barry Loudermilk

 

هم‌زمان با برگزاری کنفرانس نیویورک شهردار جولیانی طی پیامی، تأکید کرد: «اجلاس قیام ایران ۲۰۱۸... بر روی قیامی متمرکز است که در ایران آلترناتیوی را برای رژیم قاتل (حاکم) ارائه می‌دهد. این رژیم اعلام کرده است که سازمان مجاهدین خلق ایران تنها سازمانی است که می‌تواند به‌طور واقع‌بینانه جایگزین آن بشود. این جنبش توسط مریم رجوی که یک زن قهرمان است رهبری می‌شود».

شهردار جولیانی در پیام دیگری، پخش پیام تصویری مریم رجوی به کنفرانس نیویورک را اعلام کرده و نوشت: رئیس‌جمهور برگزیدهٔ شورای ملی مقاومت ایران، اصلی‌ترین مقاومت در برابر رژیم قاتل (حاکم بر) ایران.

 

 

 

سخنرانی شهردار رودی جولیانی

خیلی متشکرم تشکر می‌کنم از شما و افتخار بزرگی است حضور در اینجا.

اجازه بدهید بگویم که سخنان خانم رجوی مثل همیشه برای ما انگیزاننده بود و جای قدردانی است.

همچنین تشکر می‌کنم از ژنرال جیمز جونز و سخنانش.

امیدوارم که من هم شایستگی ورود به آن جمعی را که شما به آن تعلق دارید کسب کنم.

و امیدوارم آن قدر حرفهای گزنده نسبت به رژیم بزنم که اسم من را هم در فهرست آنهایی که می‌خواهند ترور کنند وارد کنند! البته اگر تا همین حالا در این فهرست نباشم!

بهرحال تلاش می‌کنم امروز وارد این فهرست بشوم!

 

ایران باید توسط رهبرانی هم‌چون خانم رجوی و بقیه رهبری شود

آقای برنارد کوشنر، و آقای جولیو ترتزی، دوست خوب من وزیر دادگستری و دادستان کل قاضی مایکل موکیزی، پروفسور پارسر، آقای شریف که امروز اینجا صحبت کردند، افتخار بزرگی است که امروز با شما صحبت کنم و این، همچنین یادآور این است که هم‌چنانکه ژنرال جونز گفت ما گروه بزرگی از مقامات دولتی سابق اعم از نظامی و غیرنظامی، جمهوریخواه و دموکرات و مستقل، از همه ایده‌های مختلف و طرز تفکرهای مختلف سیاسی، در حدود یک صد نفر هستیم که همگی بر روی یک مسأله توافق داریم و آن این است که ایران حق برخورداری از آزادی، دموکراسی را دارد. ایران باید توسط رهبرانی هم‌چون خانم رجوی و بقیه رهبری شود و این تنها تضمین برای تحقق یک ایران صلح‌جو است.

تنها ت‍ضمین تحقق یک ایران صلح‌جو این است که یک رژیم باثبات، دمکراتیک، قانون گرا و بانجابت داشته باشیم تا بتوانیم به آن بگوییم دولت ایران، کشور ایران. و نه این گروه خلافکار آدمکش که به مذهبی بودن تظاهر می‌کنند اما دستشان به‌گونه‌یی تقریباً غیرقابل تصور، به خون آغشته است. وقتی که تاریخ این دوران نوشته شود، دو ولی‌فقیه به‌عنوان دو نفر از پلیدترین آدمکشان، قاتلان جمعی قرن گذشته و قرن حاضر، لعن خواهند شد و حق‌شان است که چنین شوند.

من باید با خوشامدگویی به شما در نیویورک شروع کنم. من ۹سال از ۱۰سال گذشته را در اینجا در کنار شما بوده‌ام، آن زمان که برای تمرکز روی مجمع عمومی سازمان ملل و جلسه‌یی که برگزار خواهد شد، دور هم جمع می‌شویم. در زمانهایی که با حضور احمدی‌نژاد آلوده شد و اینک با حضور روحانی که به همان اندازه مشمئز کننده است و در چند روز آینده، بعد از این‌که مطمئناً دستور قتل چند نفر دیگر را صادر می‌کند در اینجا خواهد بود. ولی ما ناگزیر هستیم او را به این شهر که به‌نظر من بهترین و زیباترین شهر جهان است، شهر من، نیویورک راه بدهیم.

 

ما می‌فهمیم که چه کسانی دوستان ما هستند و چه کسانی دشمنان ما هستند

من سال گذشته در اینجا نبودم چون عمل جراحی زانو داشتم. و حالا بسیار خشمگین هستم که می‌شنوم که یک قاتل تروریست سال گذشته اینجا در میان شما بود و حالا در کالیفرنیا دستگیر شده است. او اینجا بود و عکس شما را می‌گرفت تا مشخص کند چه کسی را به‌قتل برساند، آن هم در شهر من، در نیویورک. ما به اندازه‌ای که برای چند برابر عمر انسان کافی باشد تروریسم در نیویورک داشته‌ایم. دیگر به یک مأمور موذی رژیم ایران نیاز نداریم که در نیویورک پرسه بزند و تلاش کند که شهروندان آمریکایی را به‌قتل برساند. دو نفر از آنها امروز اینجا پیش ما هستند. اینها کسانی هستند که او تلاش می‌کرد همراه با یک موذی دیگر وابسته به رژیم ایران که الآن دارد محاکمه می‌شود، به‌قتل برساند.

بنابراین من خطاب به حکومت ایران می‌گویم که قطعاً به‌طور واقعی از سرنگونی می‌ترسید. اگر فکر می‌کنید که ما فراموش خواهیم کرد که شما برای انجام قتل به اینجا آمدید، این فکر کردن به آخرین احتمال موجود است. ما فراموش نخواهیم کرد که شما می‌خواستید در خاک ما مرتکب قتل شوید. ما فراموش نخواهیم کرد که شما قبلاً‌ این کار را کرده‌اید. ما فراموش نخواهیم کرد که شما بسیار بسیار آمریکایی‌ها را کشته‌اید. از جمله سربازان آمریکایی در عراق، از جمله تفنگداران دریایی، شما دیپلماتهای ما را به گروگان گرفتید تا ما را تحقیر کنید. ما فراموش نمی‌کنیم. لااقل، بسیاری از ما فراموش نمی‌کنیم و ما می‌فهمیم که چه کسانی دوستان ما هستند و چه کسانی دشمنان ما هستند. و شما دشمن ما هستید.

 

نشانه سقوط یک رژیم تروریست دیکتاتور

نشانه سقوط یک رژیم تروریست دیکتاتور این است که شروع به انجام اقداماتی می‌کند که به خودش ضربه می‌زند. آنها کشتار زیادی در داخل ایران انجام داده‌اند. در واقع دست روحانی بیش از احمدی‌نژاد به خون آغشته است. گرچه بسیاری از مطبوعات گیج در غرب این را نمی‌فهمند. هنوز او را اصلاح‌طلب می‌خوانند.

البته او بااصطلاح «اصلاح طلب» هست ولی شیوه‌های قتل را اصلاح کرد و تعداد بیشتری را به‌قتل رساند.

ولی حالا یک بار دیگر هم‌چنانکه در گذشته هم این کار را کرده بودند تروریستها آن قدر نگران هستند که نه تنها تروریسم را در خارج از طریق دیگران تأمین می‌کنند تا خودشان را مخفی کنند که اینکار را بیش از هر کس دیگر در جهان می‌کنند اما حالا آنها اقدامات تروریستی را با تروریستهای خودشان به اجرا در می‌آورند.

آیا متوجه می‌شوید که آخوندها چقدر باید ترسیده و نگران باشند که دست به این کار می‌زنند؟ آیا در می‌یابید که اینکارشان تا چه حد غیرمنطقی است؟

به همین دلیل آنها می‌خواهند که در میان کشورهای معقول، متحدانی پیدا کنند و به آنها بیاویزند. نمی‌توانم تصور کنم کشورهای معقول چرا باید ارتباطی با این رژیم داشته باشند. ولی آنها تلاش می‌کنند به فرانسه و بلژیک بیاویزند و در عین‌حال ۴نفر از آنها از جمله رئیس ایرانی شعبه‌شان در وین، به فرانسه و بلژیک می‌روند و با خود بمب و مواد انفجاری به پاریس می‌آورند و تلاش می‌کنند ما را در زمانی که همه‌مان در سی‌ام ژوئن آنجا بودیم بکشند.

 

مجاهدین، حکومت شما را سرنگون خواهند کرد

می‌توانید تصور کنید تا چه حد غیرمنطقی و جنون‌آمیز است که بلژیک و فرانسه را از دست بدهند؟ ولی شما حتی فکرش را هم نمی‌کنید زیرا به‌شدت از این می‌ترسید که مجاهدین، حکومت شما را سرنگون خواهند کرد.

همان‌طور که گفتم شما مشابه اینکار را در آمریکا هم کرده بودید. خوشبختانه آنها در کالیفرنیا دستگیر شدند که عکس یکی از همکاران ما را در دست داشتند و همچنین سلاح و مهمات و با طرحی برای ترور او و سایرین.

البته می‌دانیم در آلبانی هم طرح داشتند که مراسم جشن سال نو را در ماه مارس که من و خانم رجوی در آن حضور داشتیم بمب‌گذاری کنند.

الان چه دستاوردی می‌توانیم داشته باشیم؟ اول این‌که ما می‌توانیم به مردم در ایران که در برابر تهدید خشونت و قتل و نابودی توسط این رژیم می‌ایستند بگوییم که ما حامی آنها هستیم. از آنها حمایت می‌کنیم و من خیلی خیلی مفتخرم که پرزیدنت ترامپ در همان لحظه اول که این اعتراضات شروع شد توئیت کرد و من می‌دانم که توییتهای او مقداری جنجال برانگیز هستند.

و به‌عنوان وکیل او نمی‌خواهم بیش از این در موردش بگویم. اما من بر این اعتقادم که این پیامهای توییتری حمایت از اعتراض کنندگان در ایران، تاریخی هستند.

 

حمایت از مردم و قیام مردم ایران

به نظر من این حمایت و به‌دنبال آن حمایت مستمر در دولت او از سوی افرادی مانند جان بولتون و وزیر خارجه ما و بسیاری افراد دیگر که در رابطه با شما، کاری را که شما می‌کنید درک کرده‌اند، به‌نظر من این چیزی است که به زنده نگه‌داشتن این جنبش اعتراضی کمک می‌کند. ولی همه این‌ها حمایت از خارج است. به‌طور واقعی آن چیزی که این جنبش را زنده نگه داشته و رژیم هم آن‌را می‌فهمد، شما هستید. یعنی کاری که شما می‌کنید و مردمی که از همین شجاعت و ظرفیت و عشق به آزادی شما برخوردار هستند،‌ و برادران و خواهران شما در ایران هستند و کسانی هستند که در نوک پیکان هستند، آنها هستند که جان خود را به خطر می‌اندازند. و به‌نظر می‌رسد هر چه بیشتر رژیم به آنها حمله می‌کند و هر چه بیشتر تلاش می‌کند آنها را بکشد و علیه آنها خشونت اعمال کند، و هر چه بیشتر آنها را به زندان می‌اندازد، مقاومت قوی‌تر و مستحکمتر می‌شود.

می‌دانید که خیلی اوقات این موضوع را مطرح می‌کنند که مجاهدین خلق یک سازمان قوی نیست و یک سکت است. آیا ما یک سکت هستیم، من قبلاً عضو هیچ سکتی نبودم!‌ شاید هم بد نباشد، که مثال لباس‌ها و کلاه‌های عجیب و غریب بپوشیم!‌ ولی ما یک سکت نیستیم. ما افرادی هستیم که از طریق چیزی که زوال ناپذیر است به هم وصل شده‌ایم، و آن عشق به آزادی است. عشق به دموکراسی و عشق به زندگی انسانهایی است، که این افراد آنها را به‌طور روزانه نابود می‌کنند. من و همکارانم همیشه می‌دانستیم شما چقدر قدرتمند هستید. و چه نفوذ قدرتمندی در داخل ایران دارید. و من همیشه به کسانی که به این شک داشتند می‌گفتم پس چرا با این شدت می‌خواهند آنها را بکشند؟ شما که نباید تظاهر کنندگان بی‌ارزشی را که به شما آسیبی نمی‌رسانند بکشید. ولی اگر احیاناً‌ شکی در این رابطه بوده باشد، من مطلبی که از درون خود رژیم بیرون آمده را برای شما می‌خوانم. این درباره مجاهدین و حدود یکی دو هفته پیش بوده است:‌

«چه کسی از هر دوی این شرایط برخوردار است؟ خواسته سرنگونی و توانایی بالقوه تبدیل این خواسته به واقعیت؟ (منظور واقعیت سرنگونی رژیم است) در این نقطه است که همه به‌طور جمعی به مجاهدین خلق اشاره می‌کنند و این چیزی است که خمینی بارها و بارها بر آن تأکید کرده است. لذا ضروری است که ما آنها را شناسایی کنیم، آگاهی‌ ایجاد کنیم، و همه‌مان آماده مقابله با تهدید واقعی و جدی باشیم.»

 

این اتفاق خواهد افتاد و آنها سرنگون خواهند شد

پس حالا به من بگویید که آیا شما یک تهدید جدی نیستید؟ رژیمی که ما تلاش می‌کنیم سرنگون کنیم، خودش ما را به‌عنوان یک تهدید جدی می‌بیند. شما یک تهدید هستید و این یک واقعیت است. تظاهرات‌ پی‌درپی وجود دارند و شدید‌تر هم می‌شوند. من نمی‌دانم ما کی آنها را سرنگون خواهیم کرد. ممکن است چند روز دیگر باشد، یا چند ماه یا یکی دو سال. ولی این اتفاق خواهد افتاد. آنها سرنگون خواهند شد. روشن است که جان مردم ایران به لب رسیده. تحریم‌ها اثر داشته و ارزش پول رژیم دارد به سمت صفر می‌رود.

 

ائتلافی تحت رهبری خانم رجوی تحت هدایت او جایگزین رژیم ایران می‌شود

من سخنانم را با یادآوری این نکته به همه به پایان می‌برم که وقتی چنین انقلاب‌ها یی هستند و چنین رژیمهایی سرنگون می‌شوند، یک نگرانی واقعی و مستمر این است که چه چیزی جایگزین رژیم فعلی خواهد شد. و در برخی موارد عواقب آن فاجعه‌بار بوده است و برخی اوقات موفقیت‌آمیز بوده است. اینجا ما شکی نداریم که تحت رهبری خانم رجوی،‌ تحت هدایت همه شما،‌ تحت رهبری ائتلافی که او ایجاد کرده است، نه فقط مجاهدین، بلکه یک ائتلاف وسیع، با صدهزار نفر شرکت‌ کننده در پاریس. شامل پزشکان، وکلا، دانشمندان، مهندسان، مردم سخت کوش، برخی ثروتمند، برخی طبقه متوسط و برخی فقیر. ولی همگی افراد سخت کوش که توان برپا سازی یک دولت را دارند. این عراق بعد از اشغال نیست. این مجموعه‌یی از ایرانیان است که آماده و خواهان و قادر هستند که وارد شوند و کمک کنند و جان و مال و سرمایه خود را فدا کنند و ایران را آزاد کنند.

من می‌دانم که دوست خوب من، جان مک‌کین قبل از این‌که بتواند رؤیایی که درباره‌اش حرف می‌زد را ببیند چشم از جهان بست. وقتی او کمی قبل از من به آلبانی رفت، یکی از آخرین صحبتهایی که با او داشتم، درباره پیش‌بینی او بود مبنی بر این‌که من این شانس را خواهم داشت که در یک تهران آزاد باشم. و جان مک‌کین درست می‌گفت. من در یک ایران آزاد همراه شما خواهم بود، خیلی زودتر از آنچه آنها فکر می‌کنند.

متشکرم.

 

سخنرانی ژنرال جیمز جونز، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا

ژنرال جیمز جونز مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، نخستین شخصیت برجسته آمریکایی بود که در گردهمایی جوامع ایرانیان در نیویورک به ایراد سخنرانی پرداخت و در آغاز سخنانش گفت:

از این‌که به من این افتخار را دادید که امروز در اینجا به همراه شما باشم بسیار سپاسگزارم، من عمیقاً از پیام خانم مریم رجوی الهام گرفتم، بعد از آنچه که همه ما شنیدیم دیگر نمی‌دانم که چه حرف بیشتری باقی می‌ماند، جز این‌که باید آن شنیده‌ها را عملی کنیم.

ژنرال جیمز جونز همچنین از برگزار کنندگان گردهمایی به‌خاطر یادبود و بزرگداشت سناتور فقید جان مک‌کین تشکر کرد و آنگاه سخنرانی خود را ایراد کرد و گفت:

 

رژیم ایران هم‌چنان یکی از بزرگترین تهدیدات موجودیت جامعه بشری در زمینه صلح و ثبات

خانمها و آقایان سالیان است که اغلب این امتیاز را داشته‌ام که اعضای جامعه ایرانیان را مخاطب قرار بدهم چرا که دوستی و اهداف آنها برایم بسیار گرامی و ارزشمند است، در اینجا به همراه شما بودن همواره برای من یک فرصت استثنایی است و عمیقاً از بابت مهمان‌نوازی شما قدردانی می‌کنم، ما اهداف مشترکی در جهت تحقق صلح و شکوفایی در ایران و فراتر از ایران داریم، برای مردم ایران، برای خاورمیانه و برای همه دنیا. امروز مصادف با روزی است که من در سال ۲۰۱۰، جایگاه خود را به‌عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید ترک کردم، از آن موقع رژیم ایران هم‌چنان یکی از بزرگترین تهدیدات موجودیت جامعه بشری در رابطه با صلح و ثبات باقی مانده است. من از تعبیر موجودیت جامعه بشری استفاده می‌کنم چرا که به میزان زیادی به هستی جمعی ما مربوط می‌شود که ناشی از رویکرد بیرحمانه‌ای است که از جانب آنها برای از میان برداشتن همه ارزشها، آزادیها و کامیابی ما وجود دارد. شما علل قانونمند رسوایی آنها را بیشتر از من می‌دانید، این رژیمی است که به‌طور جدی حقوق‌بشر را نقض می‌کند، قطعنامه‌های شورای امنیت ملل ‌متحد و قوانین بین‌الملل را زیر پا می‌گذارد، رژیمی است که تعهدات خودش را به‌صورت حیله‌گرانه و با ایجاد اختلاف در جامعه بین‌الملل و اعمال قوانین سختگیرانه‌تر بر روی مردم خودش دور می‌زند. مردمی هم‌چون شما، دوستان و خویشاوندانتان و به‌خصوص آنهایی که در ایران هستند، این رژیمی است که موجودیت اسراییل را به‌رسمیت نمی‌شناسد و به‌صورت فعال سعی در تضعیف روند صلح خاورمیانه دارد و هیچ علائمی از توقف این رویکرد از خود نشان نمی‌دهد و این رژیم هم‌چنان مخالف اصلی برقراری دموکراسی و ترقیخواهی در خاورمیانه است، جایی که می‌تواند آینده‌ای بهتری برای میلیونها نفر باشد و این امید برای آنها باقی مانده است.

 

هژمونی طلبی افسار گسیخته رژیم ایران را در کشورهایی مانند سوریه و یمن و عراق

ما هژمونی طلبی افسار گسیخته این رژیم را در کشورهایی مانند سوریه و یمن و عراق مشاهده می‌کنیم، که امیدوار است که جوامع کشورهای حوزه خلیج‌فارس را وارد نزاع شیعه و سنی کند و موقعیت خود را در سوریه به‌عنوان کشوری تحت سلطه خود حفظ کرده و آن‌را تبدیل به کانون دائم مناقصه و تروریسم بین‌الملل کند. در میان بیشترین خواسته‌های این رژیم برقراری یک پل زمینی بین تهران، بیروت و از آنجا به عراق و تبدیل سوریه به سکویی در جهت انتشار افکار افراطی که با اعمال زور و تهدید از جمله تخصیص حمایتهای مالی و نظامی به حزب‌الله و سایر گروه‌های تروریستی میسر می‌شود و در عین‌حال ساخت و پاختش با روسیه از نظرها پنهان نمانده است. ایالات متحده آمریکا در همآهنگی با دوستان و متحدانش در منطقه می‌باید هر چه را که در توان دارد انجام دهد تا جلوی محقق شدن جاه‌طلبیهای منطقه‌ای این رژیم را بگیرد.

اگر این رژیم موفق شود، این مفاهیم استراتژیک به گور سپرده می‌شود و خاورمیانه همواره کانون بی‌ثباتی و مناقشه برای سالهای بسیار بیشتری باقی خواهد ماند، نتیجه آن مرگ و میر بیشتر، رنج بیشتر، خرابی بیشتر به همان صورتی که رژیم و عواملش در طول منطقه انجام می‌دادند و جنگ این رژیم با سنیها تا غرب، عقایدش علیه آزادی و جنگش با مردم ایران، باعث می‌شود که عملکرد این رژیم در سرکوب صدای آزادی در داخل و خارج ایران بیشتر شود، همانند خشونت و همان حملات شیطانی که به ساکنان اشرف و لیبرتی در عراق کردند که نهایتاً منجر به کشته شدن ۱۴۰نفر، ربودن ۷نفر و بیش از ۱۳۰۰زخمی گردید. خانمها و آقایان این چیزی است که نمی‌توانیم قبول کنیم ما نباید بیش از این آن‌را قبول کنیم، ضعف و برخورد پاسیو در مقابل این رژیم ستمگر، جایی در سیاست‌های ما و دولت‌هایمان ندارد.

 

جدا از اقداماتی که ما انجام دادیم، ایالات متحده با سرعت و تعهدات بیشتری در مقابل پناهندگان اشرف و لیبرتی اقدام نکرد، در مقابل حملات وحشیانه‌ای که منجر به از دست دادن جان انسانهای بیگناه شد و صراحتاً معتقدم که هم‌چنانکه مقاومت اشرفیها درخشان باقی خواهند ماند، این کوتاهی خودمان را به منزله نمونه‌ای از شکست برای رهبری آمریکا در نهضت بین‌المللی حقوق‌بشر می‌دانم.

اینها همه، البته جدای از تمامی شواهد انکارناپذیر جنایاتی است که رژیم ایران علیه بشریت انجام داده است. یک دفاع طولانی برای حفاظت و باز اسکان بشردوستانه آنها از جانب دوستانم در اینجا وجود داشت و البته از این بابت که سرانجام آنها به‌صورتی امن به آلبانی انتقال داده شدند. بسیار احساس راحتی می‌کنم.

 

 استمرار توطئه‌های رژیم علیه اشرفیها در آلبانی 

رژیم ایران حضور و توطئه چینی خود را برای صدمه زدن به این مخالفان که خواهان محقق شدن آزادی در ایران هستند شدت بخشیده است، در ماه مارس مقامات آلبانی دو مأمور رژیم ایران را دستگیر کردند، ما می‌توانیم از روی تجارب گذشته خود تصور کنیم که آنها چه طرحی داشتند، در عین‌حال ظرفیت آلبانی در تأمین حمایت و توجه به آنها به میزانی محدود شده است، در حال حاضر یک حمایت مالی و پشتیبانی مناسب از این جامعه وجود ندارد و هنوز از رفاهی که باید در محل استقرار خود داشته باشد بهره نمی‌برند. ما باید آنچه را که نیاز است انجام دهیم که مطمئن شویم که مخالفینی که از شر عوامل رژیم در عراق رها شده‌اند، هدف تو‌طئه‌های رژیم عوامل رژیم در آلبانی قرار نگیرند و البته رژیم تمامی‌ توان خودش را بکار می‌گیرد که صدای مخالفان خودش را در جاهای دیگر خفه کند. در ماه ژوئن طرح توطئه‌های که در رابطه با گردهمایی مخالفان در پاریس وجود داشت خنثی شد و همین ماه گذشته مأموران قانونی آمریکا دو جاسوس ایرانی را دستگیر کردند که مشغول جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات از اعضای آزادیخواهان در آمریکا بودند همان‌طور که خانم مریم رجوی(در پیام ویدئویی) به آن اشاره کرد. اینها تنها اقدامات یک رژیمی که می‌داند از روند دنیای مدرن خارج شده است نیست بلکه باعث هراس کسانی است که رویای تحقق یک آینده بهتر را دارند، هم‌چنانکه می‌دانید من این افتخار را داشته‌ام که بخشی از یک گروه بزرگ از رهبران نظامی و مدنی فعلی و قبلی آمریکا باشم که حامی حقوق و رفاه اشرفیها بودیم و هم‌چنان به آن ادامه می‌دهم. این شامل همه کسانی می‌شود که در پنل سخنرانی در اینجا حضور دارند، ولی باید بگویم که بسیار به این افتخار می‌کنم که این امر شامل مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور جان بولتون که در حمایت خودش ثابت قدم مانده است هم می‌شود.

 

ایران سرزمین مردمی بزرگ با دستاوردهای بزرگ است

ممکن است متوجه شده باشید که من این کلمه رژیم را کاملا عمدی و زیاد استفاده می‌کنم. تلاش می‌کنم که هیچوقت آن‌را مترادف با کلمه ایران استفاده نکنم. ایران فراتر از هر چیزی، کشوری است پرافتخار و دارای فرهنگی تاریخی. ایران سرزمین مردمی بزرگ با دستاوردهای بزرگ است. و ایران باقی خواهد ماند بعد از هر رژیمی چه رسد به این یکی که حاضر نیست احترام بگذارد به مردمش، امیدهایشان و آرزوهایشان.

 

از صمیم قلبم و با درک کامل تبعاًت بودن در آن لیست هدفهای رژیم را افتخار می‌کنم

من اینرا هم اضافه می‌کنم از صمیم قلبم و با درک کامل آن که در نقطه‌ای در لیست هدفهای رژیم بوده‌ام. چیزی که آن‌را افتخار بزرگی میدانم. من اینرا اضافه می‌کنم از صمیم قلبم و با درک کامل تبعاًت بودن در آن لیست و هر کسی به ‌چنین چیزی افتخار می‌کند چرا که توسط تفکر مستبدانه‌ای هدف قرار می‌گیرد که با سخت سری تلاش کرده تا هر گونه رفرم و اصلاح امور را در ایران خاموش کند. استبدادی که ایرانیان بیگناه را شکنجه و اعدام کرده است، صرفاً به‌خاطر این‌که جرأت کرده‌اند حرف بزنند. حکومتی که به‌ درخواستهای جهانی برای اصلاحات پشت کرده و هم‌چنان دشمن اصلی دموکراسی و آزادیخواهی نه فقط در ایران بلکه هر جایی دیگری است که بخواهد آزادی را توسعه بدهد.

از آنجا که مردم ایران دیگر به ستوه آمده‌اند، به خیابانها ریخته‌اند، در تظاهرات و اعتراضاتی که وزیر خارجه آمریکا مایک پومپئو آن‌را «پایدارترین و قویترین اعتراضات از سال ۱۹۷۹» به بعد خوانده است.

 

در اعتراضات هزاران نفر بازداشت و چندین نفر توسط رژیم ایران کشته شده‌اند

مثل معمول رژیم هزاران نفر را بازداشت کرده است. چندین نفر کشته شده‌اند از زمانیکه این اعترضات شروع شدند در اوایل امسال. اما سرکوب شجاعت و خواست مردم را نخواهد برد که خواهان حق آزادی خود هستند و دولتی که لایق امیدها و آرزوهایش باشد.

و به این دلیل است که اعتراضات به‌طور منظم ادامه پیدا کرده و هدفی مشخص دارد و آن هدف آزاد کردن مردم ایران است.

حال، همان‌طور که خانم رجوی اشاره کرده‌اند، می‌دانیم که ایران از دردهای عمیق اقتصادی رنج می‌برد. ریال سقوط کرده و تورم ۷۰درصد بالا رفته. بعضی‌ها به تحریمها اشاره می‌کنند – چه تحریمهای قدیمی و چه جدید - به‌عنوان مقصر.

 

رژیم ایران قوانین جهانی را نقض می‌کند

خانمها و آقایان، مقصر اصلی رژیمی است که قوانین جهانی را نفی می‌کند قوانین و مقرراتی که ارتباطات و تجارت جهانی و روابط اقتصادی بر طبق ان برپا شده‌اند.

پس فکر می‌کنم که منصفانه است که بگوییم حسن نیت و امیدی در شروع معامله اتمی وجود داشت. ولی البته مقداری ساده‌اندیشانه بود. در حالیکه تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن ایالات متحده از این توافق بدون مخالفت نبود، ولی فکر می‌کنم کار درستی بود.

آیا حکومت تهران واقعاً می‌توانست متعجب شده باشد؟؟
آنهم با توجه به عدم اعتمادی به این رژیم وجود دارد؟!

با توجه به‌خاطر تاریخچه عدم تبعیت این رژیم از تعهدات و با توجه به حمایت مرگبار آن از تروریسم در سراسر جهان،(بی‌اعتمادی به این رژیم تعجبی ندارد).

مطالب مرتبط:

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات