728 x 90

سایت اچ ال ان: عملیات مبادله با ایران ناامید کننده است

اعتراض ایرانیان آزاده علیه معامله ننگین با رژیم آخوندی
اعتراض ایرانیان آزاده علیه معامله ننگین با رژیم آخوندی

سایت اچ ال ان بلژیک روز اول ژوئیه در خصوص معامله ننگین بر سر تبادل دیپلمات تروریست رژیم اسدالله اسدی و ... نوشت: «قربانیان چهار تروریست ایرانی که پس از یک حمله بمب‌گذاری خنثی شده در کشورمان [بلژیک] احکام سنگینی دریافت کردند، ابراز انزجار می‌کنند. به‌نظر می‌رسد بلژیک در حال انجام معامله‌ای با ایران برای مبادله آنها [چهار تروریست رژیم] با احمدرضا جلالی، استاد محکوم به اعدام VUB دانشگاه آزاد بروکسل است. چرا ما چهار تن از بدترین افراط‌گرایان را تنها پس از چهار سال حبس آزاد می‌کنیم؟

جلالی، که در سال۲۰۱۶ در ایران دستگیر شد، ممکن است «به‌زودی» با اسدالله اسدی، مغز متفکر بمب‌گذاری که باید در سال۲۰۱۸ در پاریس در کنگره‌ای با حدود ۲۰۰۰۰ ایرانی رخ می‌داد، مبادله شود.

امیر سعدونی و نسیمه نعامی زوجی از شهر ویلریک توسط این مرد، که جاسوس و افسر عالی‌رتبه رژیم ایران است، برای انتقال مواد منفجره به پایتخت فرانسه با خودرو فراخوانده شدند، اما آنها در ولوو-سنت-پیر دستگیر شدند. اسدی توسط دادگاه آنتورپ به ۲۰سال زندان محکوم شد، امیر سعدونی و نسیمه نعامی به ۱۸سال زندان و عضو چهارم گروه تروریستی به ۱۷سال محکوم شدند. اگر با کشور ما مبادله‌ای صورت گیرد، آنها فقط یک پنجم دوران محکومیت خود را سپری کرده‌اند.

اپوزیسیون ایران (مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران) آن را «یک شرمساری کامل» عنوان کرد، مانند وکیل «ریک ونروسل» که از ۲۵ سیاستمدار ایرانی که آن روز برای سخنرانی در پاریس آمده بودند، دفاع می‌کند.

این وکیل می‌گوید: «ایران عمداً روشنفکران بی‌گناه را بازداشت می‌کند تا لحظه‌ای که مأموران مخفی آنها در جایی در اروپا دستگیر می‌شوند: این‌گونه است که جلالی تبدیل به یک اهرم فشار بین‌المللی شده است. ما به‌عنوان یک کشور، علامت کاملاً اشتباهی را ارسال می‌کنیم: مغز متفکر یک اقدام تروریستی جدی پس از ۴سال بدون تحریم‌های اضافی آزاد می‌شود...

 

کشور ما در ماههای اخیر قراردادهای متعددی را با سایر کشورها منعقد کرده است تا در پرونده‌های حقوقی به یکدیگر کمک کنند یا در مورد مجرمان مذاکره کنند. ونروسل: «یک نکته جالب: معاهده با ایران صرفاً توسط یک مقام رسمی از طرف ما و یک سفیر ایران که هیچ‌کس نمی‌شناسد و حتی خود وزیر ون کوئیکن‌بورن نمی‌شناسد، امضا شد. اگر ما با آمریکا چنین معامله‌ای داشتیم، چنین چیزی غیرقابل تصور می‌بود».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ae0f6677-dd33-4e7b-a189-78876555fd3e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات