728 x 90

سامانه «تهران من» بعد از ۱۲روز همچنان کامل کار نمی‌کند

سامانه تهران من بعد از ۱۲روز همچنان کامل کار نمی‌کند
سامانه تهران من بعد از ۱۲روز همچنان کامل کار نمی‌کند

به‌دنبال سردرگمی و درهم‌ریختگی در حکومت آخوندی پس از تسخیر دوربینهای کنترلی و سامانه‌های شهرداری رژیم در تهران و ضدونقیض‌گویی درباره راه‌اندازی سیستمهای شهرداری رژیم، تا امروز دوشنبه ۲۳خرداد سامانه تهران من هم‌چنان کامل کار نمی‌کند.

وبسایت حکومتی دنیای اقتصاد به‌تاریخ ۲۳خرداد در گزارشی از استمرار اختلال و خطا و پاسخگو نبودن این سامانه نوشت:

تا زمان نگارش این گزارش اگر چه برخی از سرویسهای شهری سامانه «تهران من» بازگردانده شده‌اند، اما هنوز اکثر درخواستها با خطا مواجه می‌شوند و حتی اطلاعات برخی سرویسها نیز بازنگشته است. در سایت «تهران من» نیز مثل روزهای قبل، هنوز لینکها فعال نیستند و همگی به صفحه اصلی سایت بازگردانده می‌شوند. پرس و جوهای خبرنگار «دنیای اقتصاد» از شماری از شهروندان که برای دریافت سرویسهای شهری به سامانه «تهران من» مراجعه کرده‌اند، نشان می‌دهد که اطلاعات افراد در اکانتهای شهروندی بازگشته‌اند، اما هنوز نمی‌توان تغییر خاصی در اطلاعات ایجاد کرد، سامانه مکررا با خطا مواجه می‌شود و در عمل خدمت رسانی از طریق این سامانه هم‌چنان مختل است. یکی از این شهروندان می‌گوید: در زمان مراجعه به سامانه از کاربر خواسته می‌شود تا برای اطمینان از حفظ امنیت اطلاعات، رمز ورود به سامانه را به روزرسانی کند. اما امکان انجام این کار وجود ندارد. هم‌چنین سامانه ۱۳۷ در بخش پاسخگویی خودکار خود اعلام می‌کند که تا پایان هفته شهروندان نیازی به رزرو طرح ترافیک از طریق سامانه ندارند.

 

 

سایت حکومتی دنیای اقتصاد افزود: تکرار حملات سایبری در ماههای اخیر که عمدتاً نیز علیه سیستم‌های ملی اعمال می‌شوند، نگران‌کننده شده است. هک و نفوذ به سامانه‌های راه‌آهن، صدا و سیما، سیستم‌های کارت سوخت پمپ‌بنزینها و حمله اخیر به سامانه‌های شهرداری، تنها شماری از حملاتی هستند که در یک سال اخیر اتفاق افتاده‌اند و این سؤال را با خود به همراه می‌آورند که علت تکرار چنین حملاتی چیست. اما مدیران عموماً پاسخ قابل قبولی به این سؤال نمی‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود کارشناسان نتوانند اظهارنظر درست و دقیقی در این مورد کرده و ناچارند به گمانه‌زنی بسنده کنند.

اما در مورد حمله اخیر شهرداری هیچ داده‌ای از سوی مدیران ارائه نشده و همین موضوع راه را بر هر گونه اظهارنظری می‌بندد و آنچه مطرح می‌شود چیزی فراتر از حدس و گمان نیست. ارائه نشدن اطلاعات کافی درباره عمق نفوذ هکرها و آسیبهای ایجاد شده در اثر این حمله، انتقادهای زیادی را نسبت به شهرداری به‌دنبال داشته است.

 

خاطرنشان‌می‌شود چمران رئیس شورای قلابی شهر تهران گفت: حمله سایبری به شهرداری با حمله سایبری که به سامانه‌های بنزین شده بود قابل قیاس نیست.

مزدور چمران، رئیس شورای شهر رژیم در تهران روز یکشنبه در مورد تسخیر دوربینهای شهرداری گفت: حمله و عملیات بسیار وسیع و بزرگی به سامانه‌های شهرداری تهران وارد شد. این حمله سایبری با حمله سایبری که به سامانه‌های بنزین شده بود قابل قیاس نیست.

وی افزود: نمی‌توان این سیستم گسترده را به‌صورت یکجا راه انداخت بلکه باید به‌صورت تدریجی این کار را انجام داد دوستان ما راههای نفوذ را پیدا کردند و به‌دنبال حل آنها هستند.

رئیس شورای شهر رژیم در تهران گفت: سازمان فاوا اعلام کرد که تا روز شنبه می‌تواند مشکل را حل کند و در حال حاضر نیز بسیاری از سیستم‌ها در دسترس است اما هنوز چند سیستم در حال بررسی هستند و هنوز راه‌اندازی نشده‌اند. هنوز نمی‌توانم بگویم دفاتر خدمات الکترونیک به‌صورت کلی راه‌اندازی شده‌اند. (خبرگزاری مهر رژیم ۲۲خرداد)

زاکانی، شهردار بسیجی رژیم در تهران اعلام کرد که از روز شنبه همه سامانه‌های شهرداری وارد مدار شده و تلاش دشمن ناکام مانده است، رسانه‌های حکومتی هم‌چنان از ادامه اختلال در سیستمهای الکترونیکی شهرداری تهران خبر دادند و نوشتند: سامانه‌ٔ الکترونیکی شهردای یک هفته بعد از هک آنها هم‌چنان غیرقابل دسترس است. (سایت زومیت رژیم ۲۲خرداد)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7cc6d67c-729c-416d-a5ac-fc678ad45f72"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات