728 x 90

سخنگوی مجاهدین: زبان قاطعیت و قهر و قدرت تنها زبان تکلم با استبداد مذهبی حاکم بر ایران است

سخنگوی مجاهدین - ۳۰خرداد۹۸
سخنگوی مجاهدین - ۳۰خرداد۹۸

صبح پنجشنبه سپاه پاسداران نظام ولایت‌فقیه از حمله به یک پهپاد آمریکایی و ساقط کردن آن خبر داد.

سپاه پاسداران حکومت آخوندی اعلام کرد یک فروند پهپاد آمریکایی را ساعت ۴صبح پنجشنبه ۳۰خرداد۹۸، هدف قرار داده و ساقط کرده است. سپاه پاسداران از ترس واکنش آمریکا ادعا کرده است که پهپاد آمریکایی در فضای سرزمینی جمهوری اسلامی در سواحل کوه مبارک در استان هرمزگان هدف قرار گرفته است.

از سوی دیگر فرماندهی مرکزی آمریکا سنتکام اعلام کرد پهپاد شناسایی حین پرواز در آسمان بین‌المللی، بر فراز تنگه هرمز هدف یک موشک رژیم ایران قرار گرفته و ادعای این‌که پهپاد در آسمان ایران در پرواز بوده دروغ است. در بیانیه سنتکام تصریح شده است این یک حمله تحریک نشده به ادوات شناسایی آمریکا در حریم هوایی بین‌المللی بود.

این پهپاد بر فراز مناطق وسیع دریایی و ساحلی مأموریتهای اطلاعاتی، شناسایی و مراقبتی انجام می‌دهد.

 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در موضع‌گیری خود خاطرنشان کرد ر‍ژیم ایران اشتباه خیلی بزرگی مرتکب شد.

سی.ان.ان گزارش کرد تنشها بین رژیم ایران و آمریکا وارد مرحله‌یی تازه شده است.

ای بی‌سی نیوز خاطرنشان کرد حملاتی که تاکنون صورت گرفته بود غیرمستقیم بود اما این حمله به‌صورت مستقیم انجام شده است.

 

پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت رژیم مانند خامنه‌ای به ایادی رژیم اطمینان خاطر داد جنگ نظامی میان ایران و آمریکا رخ نخواهد داد.

پاسدار شمخانی با اطمینان از این‌که آمریکا خواهان جنگ نیست به خط‌ و نشان کشیدن ابلهانه پرداخت و گفت: «ما با هر متجاوزی به‌شدت برخورد خواهیم کرد. "اف ای ار" ما در حقیقت خط قرمز ماست برای ما فرقی ندارد که هواپیمای کدام کشور از "اف ای ار" ما عبور کرده است. به متجاوز همواره پاسخ سخت داده و خواهیم داد».

به گفته پاسدار شمخانی روزی که ایران بخواهد جواب متوقف کردن جریان صادرات نفت از منطقه را اجرا کند شرایط میدانی خلیج‌فارس با وضعیت امروز کاملاً متفاوت خواهد بود.

پاسدار مزبور افزود: آمریکا باید از سوریه خارج شود. نقش ما در سوریه مستشاری و آموزشی است و نیروهایمان مانند نظامیان آمریکا نیازمند کوله‌پشتی‌های پر از آدامس و شکلات و آب معدنی و غذاهای جیره‌یی نیستند.

 

یک سخنگوی مجاهدین، چاقوکش نظام را از عواقب بدمستی پرهیز داد و گفت: «بنا بر تجربه، تا وقتی که آخوندها و پاسداران آنها قیمت نداده‌اند، بی‌دنده و ترمز لگد می‌اندازند. زبان قاطعیت و قهر و قدرت تنها زبان تکلم با استبداد مذهبی حاکم بر ایران است».

 

پاسدار سلامی سرکرده سپاه تروریستی پاسداران در ترس از زبان قاطعیت و قدرت گفت: ما اعلام می‌کنیم بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم. پاسدار مزبور افزود: بنا بر این منطق ما مبارزه است. چرا مذاکره نیست. مذاکره بازی در میدان دشمن است. بازی در فضای نابرابر فشار است. مذاکره منطق تسلیم است. محتوای مذاکره تسلیم است. در مذاکره فشار دشمن تشدید می‌شود».

پاسدار سلامی به دستور خامنه‌ای تأکید کرد که رژیم مذاکره را مطلقاً رد می‌کند.

سرکرده سپاه آخوندها طبق معمول تهدیدهای تروریستی رژیم را خاطرنشان کرد و گفت: «ما به دشمنان نظام هشدار می‌دهیم هر کجا باشید شما را می‌یابیم و اگر بیابیم امان نمی‌دهیم. مراقب باشید».

 

فرماندهی مرکزی آمریکا طی بیانیه‌یی که امروز ۳۰خرداد/۲۰ژوئن منتشر شده گفت:
فرماندهی مرکزی آمریکا می‌تواند تأیید کند که یک پهپاد شناسایی، مراقبت دریایی با منطقه وسیع نیروی دریایی آمریکا توسط یک سامانه موشکی زمین به هوای رژیم ایران در حالی‌که در حریم هوایی بین‌المللی بر فراز تنگه هرمز در ساعت تقریباً 2335به وقت گرینویچ 19ژوئن 2019 (ساعت 0135صبح 20ژوئن به وقت اروپا) پرواز می‌کرد، سرنگون شد.
این پهپاد از نوع RQ-4A Global Hawk High-Altitude Long Endurance است و مأموریتهای اطلاعاتی، شناسایی و مراقبتی به هنگام بر فراز مناطق وسیع دریایی و ساحلی انجام می‌دهد.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس، صبح روز پنجشنبه ۳۰خرداد۹۸به‌ نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد: یک موشک زمین به هوای رژیم ایران یک پهپاد آمریکا را که در فضای بین‌المللی و بر فراز تنگه هرمز پرواز می‌کرد بر اثر اصابت یک موشک زمین به هوای رژیم ایران سقوط کرد.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات