728 x 90

سازمان ملل: شمال نوار غزه وارد قحطی تمام‌عیار شده است

قحطی در غزه
قحطی در غزه

سیندی مک‌کین، مدیر آمریکایی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد، یکشنبه ۱۶ اردیبهشت، در مصاحبه با شبکه خبری ان.بی.سی ضمن هشدار در مورد وضعیت وخامت‌بار قحطی و گرسنگی مردم غزه اظهار داشت، مردم در شمال نوار غزه در حال حاضر با «قحطی تمام‌عیار» دست به گریبان هستند.

او که یکی بلندپایه‌ترین مقام بین‌المللی است در این باره گفت: «وحشتناک است، شمال نوار غزه وارد قحطی تمام‌عیار شده و این وضعیت در حال حرکت به سمت جنوب نوار غزه است».
سیندی مک‌کین افزود: «آتش‌بس و افزایش بسیار زیاد کمک‌ها از طریق مسیرهای زمینی و دریایی برای مقابله با فاجعه انسانی فزاینده در غزه که جمعیتی ۲.۳میلیون نفری دارد ضروری است».

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت یک مقام امور بشردوستانه آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده در غزه به این خبرگزاری گفته است: «از ماه مارس، شمال غزه، کمکهای لازم برای جلوگیری از قحطی را دریافت نکرده است».
آسوشیتدپرس نوشت: اسراییل که گذرگاههای ورود به نوار غزه را کنترل می‌کند هنوز در مورد این اظهارات و وضعیت قحطی در غزه واکنشی نداشته است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/364562d8-7e88-47d5-bc55-1d5cfb4919b9"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات