728 x 90

زندان سپیدار اهواز، قطع کلیه ملاقاتها و ارتباطات زندانیان و اعلام نام یک شهید دیگر شورش

زندان  سپیدار اهواز
زندان سپیدار اهواز

نام یکی دیگر از شهیدان شورش زندان سپیدار اهواز عادل ناصری است که پیکرش روز ۲۰فروردین ۱۳۹۹ به خانواده‌اش تحویل داده شد. عادل ناصری، ۳۵ساله، متأهل و دارای یک فرزند بود. وی مدتی پیش تبرئه شده بود و منتظر نتیجه تجدید نظر نهایی بود.

 

دژخیمان خامنه‌ای روز ۱۸فروردین طی تماسی از زندان سپیدار به بستگان وی خبر داده بودند: «عادل به دلائل نامعلومی فوت کرده و بیایید جسد او را ببرید».

 

بستگان این زندانی هنگام دفن وی متوجه می‌شوند که بینی او خونی بوده است. آنها می‌گویند: «عادل در سلامت کامل بود و هیچ مشکلی که منجر به مرگ ناگهانی وی شود، نداشته است. عادل در شورش زندانیان کشته شده است و مقام‌های قضایی و امنیتی به ما دروغ می‌گویند و نمی‌خواهند حقیقت را بگویند».

 

به‌دنبال شورش ۱۱فروردین در زندان سپیدار اهواز، دژخیمان خامنه‌ای ملاقات زندانیان و کلیه ارتباطات آنها را قطع کرده‌اند.

 

تاکنون اسامی ۱۰تن از شهیدان شورش زندان سپیدار منتشر شده که عبارت است از: فیض الله مختاری، سجاد پیشداد (ماهرویی)، علیرضا حاجیوند، محمد تامولی، محمد لفته، محمد سلامات، علی خفاجی، مجید زبیدی، شاهین زهیری و سیدرضا خرسانی (مغینمی)

 

خانم مریم رجوی، روز ۱۵فروردین ۹۹ خواستار محکوم کردن جنایت بزرگ رژیم آخوندی در زندانهای ایران از سوی جامعه جهانی و اعزام هیات تحقیق بین‌المللی به زندانهای سپیدار و شیبان اهواز و اطلاع از شمار شهیدان و مجروحان و وضعیت بیماران و عموم زندانیان به‌ویژه زندانیان ناپدید شده گردید.

مریم رجوی از خانواده‌ها و بستگان و دوستان زندانیان خواست یک دم از پیگیری این اسیران غافل نشوند و تا آزادی بی‌قید و شرط همه آنها از پای ننشینند. رژیم باید همه آنها را آزاد کند و این تنها راه نجات آنها از کروناست.