728 x 90

فشار به زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج / کم کردن جیره نان روزانه

زندان گوهردشت کرج
زندان گوهردشت کرج

دژخیمان خامنه‌ای در زندان گوهردشت کرج برای فشار به زندانیان جیره نان روزانه زندانیان سیاسی  سالن۱۰ بند۴ را کم کرده‌اند. همچنین برای اعزام بیمارانی که بیماریهای سخت دارند، به اشکال مختلف کارشکنی می‌کنند تا به هر ترتیب از اعزام زندانی بیمار به بیمارستان جلوگیری شود.

از طرف دیگر همزمان با شروع فصل سرما، رئیس زندان گوهردشت به زندانیان گفته است گرمایش این سالن در طول زمستان تأمین نخواهد شد.

 

۸تا ۱۸سال زندان و تبعید برای شش هوادار مجاهدین در یاسوج و گچساران

به‌خاطر به آتش کشیدن تصاویر منحوس خمینی و خامنه‌ای و شعار مرگ بر خامنه‌ای-درود بر رجوی

آخوند دژخیم مزارعی، رئیس کل دادگستری رژیم در کهگیلویه و بویراحمد، اعلام کرد حکم شش متهم از مجاهدین به‌خاطر شعارنویسی، توهین به مقدسات (ولایت فقیه) و آتش زدن «بنرهای تبلیغاتی منقش به تمثال شخصیت‌های ملی و مذهبی» صادر شد و آنها «به حبس و نفی بلد از ۸تا ۱۸سال محکوم شدند» (خبرگزاری حکومتی ایسنا-۲۵مهر۹۷).

به گفته رئیس کل دژخیمان نظام در کهگیلویه و بویراحمد «معاندین نظام... پس از ارتکاب جرم، از اقدامات خرابکارانه، عکس و فیلم تهیه و برای سرکردگان خود ارسال می‌کردند».

آخوند مزارعی با بلاهت افزود: «دستگیری این افراد از عنایات خاصه حق تعالی و حضرت ولی عصر به این نظام است».

او همچنین در یک ژست مسخره و میان تهی گفت: «دستگاه قضایی و اداره کل اطلاعات استان با تشکیل گروه ویژه، با رصد و گسترش چتر اطلاعاتی و اعمال تکنیک‌های فنی، عکس و فیلم‌های ارسالی این گروه معاند را تهیه کرده و آنها را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند»!

اما این دستگیریها مربوط به خردادماه گذشته است. منظور از شعار نویسی، «مرگ بر خامنه‌ای-درود بر رجوی» و منظور از آتش زدن «تمثال شخصیت‌های ملی و مذهبی» به آتش کشیدن تصاویر منحوس خمینی و خامنه‌ای است. ضمناً از این قبیل دستگیریها که رژیم اکنون به آن اذعان می‌کند بسیاری موارد دیگر وجود دارد که مقاومت ایران با جزییات به اطلاع سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر رسانده است.

رژیم آخوندی با احکام جنایتکارانه برای ایجاد رعب و وحشت، مذبوحانه تلاش می‌کند از گسترش روزافزون مخالفت با فاشیسم دینی و بالا گرفتن قیامهای مردمی مقابله کند و به‌ویژه از جوانان گچساران و یاسوج زهر چشم بگیرد.

مقاومت ایران مراجع و ارگانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر را به اقدام علیه دستگیریهای خودسرانه و محاکمات قرون‌وسطایی دیکتاتوری آخوندی و آزادی زندانیان سیاسی به‌ویژه دستگیر ‌شدگان قیام فرامی‌خواند.

این رژیمی است که تا به‌حال در ۶۴قطعنامه ملل ‌متحد به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و محاکمات ظالمانه و شکنجه و رفتار ضدانسانی با زندانیان محکوم شده است.

سازمان مجاهدین خلق ایران

۲۶مهر ۱۳۹۷

 

 

ادامه اعتصاب زندانیان سیاسی در ارومیه و فراخوان به تجمع در مقابل زندان

در چهارمین روز از اعتصاب‌غذای زندانیان سیاسی زندان ارومیه، زندانیان اعتصاب کننده از عموم خانواده‌های زندانیان خواستند روز یک شنبه ۲۹مهر برای احقاق حقوق و مطالبات فرزندانشان در مقابل زندان مرکزی ارومیه تجمع کنند و پیگیر درخواستهای قانونی آنان باشند.

 

زندانیان سیاسی زندان ارومیه از عموم مردم کردستان و آذربایجان غربی خواستار آن شدند که از حقوق زندانیان محبوس در زندان مرکزی ارومیه حمایت کنند.

 

بیش از ۷۰تن از زندانیان سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به ضرب ‌و شتم آنان توسط مأموران گارد ویژه از روز سه‌شنبه ۲۴مهر دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

 

چهارشنبه ۲۵مهر ۹۷، ۱۰تن از زندانیان سیاسی بند ۱۳زندان ارومیه نیز به جمع ۶۰تن از زندانیان سیاسی اعتصاب غذا کننده در بند ۱۲این زندان پیوسته‌اند. همچنین دو زندانی سیاسی به‌نامهای حمید رحیمی و کامران درویشی که پس از ضرب ‌و شتم به سلول انفرادی منتقل شده بودند نیز در اعتصاب غذا به‌سر می‌برند. تعداد زندانیان سیاسی اعتصاب کننده در زندان ارومیه به ۷۲تن رسیده است.

زندانیان سیاسی در اعتراض به حمله و ضرب ‌و شتم وحشیانه مزدوران یگان ویژه زندان ارومیه، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

 

حمله وحشیانه دژخیمان به زندانیان سیاسی در زندان ارومیه

عصر روز دوشنبه ۲۳مهر دژخیمان گارد به‌اصطلاح ضدشورش به زندانیان سیاسی در بند۱۲زندان ارومیه یورش برد و آنها را مورد ضرب و جرح قرار دادند و شماری از آنها را به سلولهای انفرادی منتقل کرد. این حمله پس از آن صورت گرفت که زندانیان به ضرب ‌و شتم یکی دیگر از زندانیان و انتقال وی به سلول انفرادی اعتراض کردند.

روز سه‌شنبه ۲۴مهر زندانیان در اعتراض به این حمله وحشیانه دست به اعتصاب غذا زدند و از گرفتن غذا خودداری کردند.

 

در اثر ضرب ‌و شتم زندانیان توسط دژخیمان و زندانیان تحت‌امرشان، کمال حسن رمضان از ناحیه بینی و احمد تمویی از ناحیه دندان دچار شکستگی شده، تورج اسماعیلی نیز به و سیله تیزی مجروح و حسن رستگاری نیز دچار ضرب دیدگی شدید در قسمت‌های مختلف بدن شده است. به زندانیان مجروح مطلقاً رسیدگی پزشکی نشده و به بهداری زندان منتقل نشده‌اند.

طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه گرداننده جنایتکار اجرای احکام زندان به‌نام عبدالرزاق به همراه پیمان خان‌زاده معاونت جنایتکار زندان و هاشمی مسئول بند ۱۲مرتباً به زندان رفت و آمد داشتند و خواستار شکستن اعتصاب زندانیان شده بودند و با وعده و وعید قول دادند که خواسته‌های زندانیان را پیگیری می‌کنند. اما زندانیان اعتصابی یکپارچه این وعده و وعیدها را قبول نکردند.

همچنین قاضی جنایتکار ناظر زندان روز چهارشنبه سه تن از زندانیان را احضار کرده اما زندانیان احضار شده نزد قاضی نرفتند و اعلام کردند اگر قاضی ناظر زندان صحبتی دارد باید به داخل بند بیاید و صحبت کند.

زندانیان زندان مرکزی ارومیه از حداقل رسیدگی‌های درمانی محرومند و تنها در ماه گذشته سه زندانی به همین خاطر جان سپردند.

 

فراخوان مقاومت ایران به تشکیل هیأت بین‌المللی برای تحقیق درباره زندانهای ایران

به‌دنبال حمله وحشیانه مأموران جنایتکار گارد زندان ارومیه به زندانیان معترض مقاومت ایران عموم مراجع بین‌المللی حقوق‌بشر از جمله کمیسر عالی حقوق بشر،‌گزارشگر ویژه وضعیت حقوق‌بشر در ایران و گزارشگر شکنجه را به محکومیت رفتار ضدانسانی رژیم آخوندی با زندانیان فرامی‌خواند و خواستار تشکیل هیأت بین‌المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت وخیم زندانها و زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی در ایران است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات