728 x 90

زلنسکی: تخلیه کامل کارخانه آزووتسال انجام خواهد شد

ماریوپل اوکراین
ماریوپل اوکراین

روز جمعه ۳۰اردیبهشت زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین طی مصاحبه‌یی با تلویزیون اوکراین اعلام کرد تخلیه کامل کارخانه آزووتسال انجام خواهد شد. وی گفت: تا امروز همه غیرنظامیان، مجروحان، کادرهای پزشکی از آزووتسال و اماکن اطراف آن از ماریوپل خارج شده‌اند. بقیه نیز ظرف چند ساعت آینده از آنجا بیرون خواهند آمد.

رویترز ضمن انتشار این خبر به‌نقل از زلنسکی نوشت از جانب فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین به سربازان محاصره شده در آزووتسال گفته شد برای حفظ جان خود می‌توانند از آنجا خارج شوند.

رویترز افزود ساعاتی پس از این پیام، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد آخرین گروه سربازان اوکراینی که در کارخانه آزووتسال باقی مانده بودند خارج شده‌اند و این منطقه به‌طور کامل در کنترل روسیه قرار دارد.

کی یف، مقاومت‌کنندگان در آزووتسال را قهرمانانی نامید که با پایداری خود در مقابل نیروهای روسیه، موجبات موفقیتهای نظامی اوکراین در میدانهای دیگر را فراهم کردند. زلنسکی در مصاحبه امروز خود خاطرنشان کرد نیروی هوایی اوکراین برای رساندن آذوقه به محاصره‌شدگان در ماریوپل تلاشهای زیادی کرد و برای این کار قیمت سنگینی داد.

 

روز شنبه ۳۱اردیبهشت در جریان افتتاح اجلاس وزرای اقتصادی آپک APEC در بانکوک، حین سخنرانی نماینده روسیه نمایندگان چند کشور، از جمله آمریکا، ژاپن، نیوزیلند، استرالیا و کانادا جلسه را ترک کردند. رویترز با درج این خبر نوشت این اقدام در اعتراض به حمله روسیه به اوکراین صورت گرفت. اجلاس آپک با شرکت نمایندگان ۲۱کشور به مدت دو روز در بانکوک برگزار خواهد شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d6c07474-47ab-4dfe-a42d-3302b2b864e3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات