728 x 90

زلزله ۵.۶ ریشتری سی‌سخت را لرزاند + پیام مریم رجوی

آثار زلزله در سی سخت
آثار زلزله در سی سخت

پیام مریم رجوی:

 

 

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ٥.٦ ریشتر در منطقه سی‌سخت در ساعت ٢٢:٠٥ به‌وقت محلی به‌وقوع پیوسته است. بر اساس گزارش رسانه‌های حکومتی تا زمان تنظیم گزارش دست کم ۶۳تن مجروح شده‌اند.

بر اساس گزارشات دریافتی در پی وقوع این زلزله در سی سخت، محور یاسوج - سی سخت به‌دلیل ریزش کوه مسدود شده است.

هم‌چنین شدت زلزله باعث قطعی آب و برق و خسارت به شماری از منازل مسکونی این شهر شده است.

مدیرکل بحران استانداری رژیم در کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: «بر اساس شدت و خرابی این زلزله حتماً زخمی‌های زیادی در سی سخت خواهیم داشت».

 

در حال حاضر مردم شهر سی سخت در سرمای شدید در سطح شهر هستند و به‌علت ترس از زلزله دوباره از سکونت در منازل خود خودداری می‌کنند. شایان ذکر است که بخشهای زیادی از شهر هم‌چنان سفیدپوش برف هستند.

 

خرابی خانه‌ها و پیامدهای زمین‌لرزه ۵ و ۶دهم ریشتری در سی سخت

شمار مصدومان زلزلهٔ سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد مطابق آنچه در رسانه‌های حکومتی آمده است به۶۳نفر رسیده است که حال دو نفر از آنها هم وخیم اعلام شده است. بر اساس گزارش منابع حکومتی در ۷۸روستا خانه‌ها از ۶۰تا ۱۰۰درصد تخریب شده و آب و برق سی‌سخت هم قطع شده است.

ساعت ۶ و ۵۰دقیقه بامداد امروز نیز پس‌لرزه‌یی به قدرت ۳ و ۶دهم ریشتر حوالی سی سخت را لرزاند. بر اثر این زمین‌لرزه کلیه ادارات شهرستان دنا امروز تعطیل اعلام شد.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bce39445-e8f7-4cf2-8cfb-3e157724dc56"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات