728 x 90

ریچارد گُلدبِرگ: تحریم شدن توسط رژیم ایران «یک نشان افتخار تازه» است

ریچارد گُلدبِرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها
ریچارد گُلدبِرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها

ریچارد گُلدبِرگ، مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها که به‌تازگی در سمت سرپرست مقابله با «سلاحهای کشتار جمعی رژیم ایران» در شورای امنیت ملی آمریکا خدمت کرده است، روز یکشنبه ۱۲مرداد به اقدام رژیم ایران در اعلام وضع تحریم‌هایی علیه او واکنش نشان داد و گفت: تحریم شدن توسط رژیم ایران «یک نشان افتخار تازه» است.
گُلدبِرگ در حساب توئیتر خود نوشت: «من امروز یک نشان افتخار تازه کسب کردم: تحریم شدن توسط رژیم ایران به‌خاطر هماهنگ کردن کارزار فشار حداکثری دونالد ترامپ».

مارک دوبوویتز، رئیس اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، یادآور شد که رژیم پیش‌تر او را نیز تحریم کرده بود. وی در حساب توئیتر خود نوشت: «به این جمع خوش آمدید. این یک نشان افتخار است. رژیم ایران به واقع دغدغه فکری عجیبی نسبت به بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها دارد».

جیسون برادسکی، رئیس سیاست‌گذاری گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که مقر آن در نیویورک است، در واکنش به اعلام وضع تحریم علیه ریچارد گُلدبِرگ توسط رژیم ایران، تأکید کرد که «تهدیدها علیه اندیشکده‌ها، سازمانهای مدافع حقوق، مخالفان [رژیم]، و دیگران شیوه همیشگی رژیم است».
برادسکی در توئیتر نوشت: «این کار سودی نخواهد داشت و باید به‌شدت توسط هر دو حزب محکوم شود».

ریچارد گلدبرگ روز سه‌شنبه ۲۰خرداد۹۹ در سخنانی با اشاره به بیانیه اخیر آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌یی در مورد عدم دسترسی به دو سایت مورد نظر برای بازرسی در ایران گفته بود: «باید تلاش کرد که شورای حکام در مورد این اقدامات رژیم ایران در نشستی که خواهد داشت، یک قطعنامه صادر کند که در آن باید نگرانی عمیق از عدم انطباق ایران با مفاد پروتکل الحاقی، اعلام شود».

ریچارد گلدبرگ، تحلیلگر ارشد در بنیاد دفاع از دموکراسیها در واکنش به شکایت رژیم ایران علیه خروج آمریکا از توافق اتمی برجام و احیای تحریم‌ها در دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه در شهریور۹۷ گفته بود: «این رژیم به‌دنبال دستیابی به مشروعیت است. در حالی‌که آمریکا در حال منزوی کردن این رژیم است و می‌خواهد که رژیم (ایران) نسبت به همه اقدامات نامشروع خود پاسخگو باشد. آنها حضور و اقامه دعوی در دادگاه بین‌المللی را فرصتی برای اجرای نمایش سیاسی می‌بینند که طی آن تلاش کنند خود را قربانی جلوه دهند و اقداماتشان را توجیه کنند. فکر نکنم که موفق شوند. دریافت حکم سال‌ها به طول می‌انجامد اما در این زمان آمریکا به افشاگری جنایات داخلی و خارجی رژیم (ایران) ادامه خواهد داد. آمریکا در کنار مردم ایران که خواستار احقاق حقوقشان هستند، باقی می‌ماند».