728 x 90

رکوردشکنی نرخ تورم زیر تیغ جراحی رئیسی جلاد

رکوردشکنی نرخ تورم
رکوردشکنی نرخ تورم

حسین راغفر یک کارشناس حکومتی با اشاره به نرخ اعلامی ۵۲.۵درصد برای تورم در یکسالگی دولت رئیسی جلاد گفت: «آنهایی که رگ گردنشان در دفاع از افزایش نرخ ارز و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی متورم می‌شد، امروز باید نسبت به پیامدهای سیاسی و اجتماعی تصمیمی که گرفته‌اند پاسخگو باشند.

وی افزود: نرخ تورمی که به‌صورت رسمی۵۲ و ۲دهم درصد اعلام شده، بالاترین نرخ تورم از زمان اشغال ایران توسط قوای خارجی تا به امروز بوده است.

راغفر گفت: همین افراد در محاسبات خود مدعی بودند اگر ارز ترجیحی را حذف کنیم حداکثر افزایش‌ها بین ۶ تا ۷درصد خواهد بود این در حالی است که امروز شاهد افزایش ۲۰۰درصد قیمت کالاها هستیم. (خبرگزاری حکومتی ایلنا۶ تیر)

روزنامه اعتماد هم روز یکشنبه ۵ تیر در مقاله‌یی نوشت: «بر اساس علم آمار، اگر نرخ تورم ماهانه ۱.۵درصد باشد نرخ تورم در پایان سال ۲۰درصد و اگر نرخ تورم، ماهانه ۳درصد شود، تورم آخر سال ۴۰درصد خواهد بود. حال با توجه به نرخ ۱۲درصدی تورم در خرداد و در صورت تداوم این روند در پایان سال ۱۴۰۱ نرخ تورم در ایران به ۱۶۰درصد خواهد رسید».

می‌توان گفت این بالاترین نرخ تورم در ایران از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون در یکساله استقرار رئیسی جلاد ثبت شده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d2c8091f-73ff-421b-bc10-425f8ec59036"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات