728 x 90

رژیم ایران، قیام مردم و طرح عدم کفایت روحانی

طرح عدم کفایت روحانی
طرح عدم کفایت روحانی

در بحبوحه اعتراضات اجتماعی و فوران خشم مردم به ستوه آمده، بحران رأس نظام آخوندی به‌نحو بی‌سابقه‌ای بالا گرفته و سرکردگان رژیم ایران که در چشم‌انداز قیام، پایان کار خود را احساس می‌کنند، به از هم دریدن یکدیگر و حذف و جراحی گسترده در حاکمیت فاسد و تبهکار آخوندی درگرداب بحرانهای بی‌علاج روی آورده‌اند تا بلکه قیام مردم و سرنگونی تمامیت رژیم ولایت فقیه را به تأخیر بیاندازند. کنکاش در گوشه‌ای از واکنشهای مقامات رژیم ایران جالب توجه است.

 

رسانه حکومتی رجا نیوز۳تیر ۹۷، نزدیک به پاسدار سعید جلیلی نماینده خامنه‌ای رژیم در شورای عالی امنیت نظام آخوندی نوشت:  « بحثها برای استعفا و یا ماندن روحانی بالا گرفته است. بسیاری از اصلاح‌طلبان حالا مصاحبه می‌کنند که دولت فعلی و کابینه توان مدیریت را ندارد، در نتیجه یا استعفا دهد و یا حداقل تیم اقتصادی و وزرای خود را عوض کند».

همین رسانه حکومتی نوشت: «جواد ظریف در صحبتی که به‌نظر می‌رسد پاسخ به‌درخواست استعفای دولت توسط رفیق دیرین خودش و روحانی یعنی (موسویان) بوده است، او را از نظام بدون روحانی ترساند و گفت: خیال نکنید که اگر روحانی رفت و اصول‌گرایان آمدند موفق می‌شوند».

رسانه حکومتی اقتصاد ۳تیر ۹۷نیز نوشت: «در این رابطه موسویان، سخنگوی سابق تیم مذاکره‌کننده اتمی رژیم می‌گوید: استمرار وضع فعلی تا دو سال دیگر لطمات جبران‌ناپذیر خواهد زد. بزرگان نظام باید قبل از هر چیز در این مورد چاره‌اندیشی کنند، حتی به قیمت یک خانه‌تکانی اساسی در دولت یا حتی استعفای دولت فعلی و برگزاری انتخابات زودرس، زیرا استمرار وضع فعلی تا دو سال دیگر ممکن است موجب لطمات غیرقابل جبران شود».

 

طرح عدم کفایت روحانی

در این میان، کتابی از سوی یکی از عناصر باند خامنه‌ای به نام غضنفری علیه روحانی منتشر شد که در آن طرح عدم کفایت روحانی مطرح شده است. روزنامه‌ایران وابسته به دولت روحانی در این‌باره نوشت: «غضنفری که رسانه‌های اصول‌گرا بارها درباره این کتاب و ادعاهای عجیب و غریبش با او گفتگو و مطالبش را بازنشر کردند، در کتاب «حسن روحانی در یک نگاه» ادعاهای عجیبی را درباره رئیس‌جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند که احتمال همکاری با ساواک، مجتهد نبودن و در نهایت زمینه‌سازی برای براندازی جمهوری اسلامی به نیابت از آمریکا را شامل می‌شود. او همچنین از نمایندگان مجلس خواسته است که طرح عدم کفایت رئیس‌جمهوری را پیگیری کنند. نکته قابل تأمل این‌که با وجود انتشار این اتهامات درشت، خبری از برخورد احتمالی با وی منتشر نشده است... کتابی که اتفاقاً از سوی جدی‌ترین مخالفان دولت هم‌چون حمید رسایی بازنشر هم داده می‌شود »

 

پاسدار حسین شریعتمداری، نماینده خامنه‌ای در کیهان (۳تیر ۹۷ ) نیز با ارائه فهرستی از وعده‌های عمل نشده روحانی خواهان خانه‌تکانی در دولت او شد و نوشت: «باید بپذیرید طی ۵سال گذشته برخلاف قسم جلاله‌ای که یاد کرده بودید توان اداره کشور را نداشته‌اید! نمی‌گوییم « چون به گردش نمی‌رسی، برگرد»!... ولی به صلاح خود شما و نظام است که دست به یک خانه‌تکانی اساسی و گسترده در دولت بزنید... تا لا‌اقل بخشی از خسارت‌های فراوانی که تا‌کنون دولت جنابعالی به (نظام) تحمیل کرده است جبران شود. این روزها مدعیان اصلاحات نیز سخن از تغییرات در کابینه دارند».

 

پایان تلخ دولت روحانی

روزنامه حکومتی وطن امروز مورخ ۴تیر ۹۷ نیز خواهان پایان تلخ دولت روحانی شد و نوشت: «روحانی آردش را بیخته و الکش را آویخته است. دولت حالا به سواری می‌ماند که از اسب افتاده ولی هم‌چنان زین را رها نمی‌کند. چنین وضعیتی، ورای این‌ که دولت معمولی روحانی را نامحبوب‌تر می‌کند، صورت منافع (نظام) را نیز با روی زمین کشیده شدن، بیشتر و بیشتر خراش خواهد داد. دولت باید زین را رها کند تا ما بیش از این روی خار و خاشاک مسیر برجام کشیده نشویم و زخم‌های‌مان عمیق‌تر نشود! این عبارت که حالا کم کم رنگ کلیشه می‌گیرد اینجا به‌درد می‌خورد که: یک پایان تلخ، بهتر از یک تلخی بی‌پایان است».

 

بنا بر خبری که رسانه حکومتی عصر ایران ۴تیر ۹۷، درج کرد، پاسدار رحیم صفوی، مشاور خامنه‌ای نیز با برملا کردن هراس حکومت آخوندی از تکرار قیام و انزوای بین‌المللی اعلام کرد: «جنگ نیابتی یک احتمال بود و ستاد کل نیروهای مسلح، هم رده‌های مختلف فرماندهی و هم نیروی انتظامی در مسایل داخلی برای پیشگیری از مشکلات، تنشها، مسایل اجتماعی و امنیتی درون کشور هم‌ چون رویدادهای دیماه ۹۶ و مسائل فرامرزی خود را آماده کرده است».

وی سوریه و عراق را عمق دفاع استراتژیکی حکومت آخوندی دانست و در مورد سرکرده حزب‌الشیطان لبنان که به‌قول خودش تمام پول سلاحها و عواملش را از خامنه‌ای می‌گیرد، گفت: «فرمانده ولایت مدار و شجاع حزب‌الله لبنان، نیروهای چریکی حزب‌الله را وارد سوریه کرد».

 

رحیم صفوی: اگر دولت نباشد کشور بهتر اداره می‌شود

پاسدار رحیم صفوی همچنین درباره بحران مرگبار رأس نظام گفت: «گاهی به‌نظر می‌رسد که اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره خواهد شد. مردم به ادارات و سازمانها و شهرداریها مراجعه می‌کنند و مشکلاتشان برطرف نمی‌شود و همین مسائل ایجاد نارضایتی کرده و ضد انقلاب نیز بلافاصله سوءاستفاده می‌کند و مردم را ناراضی جلوه می‌دهد که بخشی از این نارضایتی‌ها به‌دلیل ناکارآمدی است».

 

تاج‌زاده، معاون سابق وزارت کشور رژیم در حساب خود در شبکه توئیتر، درباره حرفهای پاسدار رحیم‌صفوی نوشت: «اظهارات اخیر رحیم صفوی که گاهی به‌نظر می‌رسد اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره خواهد شد و خودروسازی یک اختاپوس است که اصلاً سپاه را به بدنه خود را نمی‌دهد، آیا زمینه‌سازی برای سقوط دولت و استقرار حکومت نظامی تفسیر نمی‌شود؟.

 

بی کفایتی دولت روحانی

خبرگزاری حکومتی خانه ملت ۵خرداد ۹۷، نیز سخنان ذوالنور، به‌اصطلاح نماینده مجلس رژیم ایران را درج کرد که به بی‌کفایتی دولت روحانی اشاره کرده می‌گوید: «من معتقدم از فردا بی‌کفایتی دولت را باید در مجلس رقم بزنیم آقایانی که دولت را حمایت کردند باید پاسخگو بشوند وقتی قیمت ارز دو برابر میشه ظرف چند ماه مگه اینها نبودند می‌گفتند اگر رئیسی بشه قیمت ارز میشه ۷هزار تومان؟ امروز رئیسی نشد ۹هزار تومان را کی باید پاسخ بده آقای مطهری؟.. و این وانفسای مردم آقای رئیس‌جمهور با لباس ورزشی برند خارجی تو توچال داره کیف میکنه اینها بیایند با مردم رو زمین راه بروند امروز از مردم فاصله نگیرند»

همچنین همین خبرگزاری به‌نقل از نماینده دیگر مجلس رژیم ایران حسین مقصودی نوشت: «رئیس‌جمهور محترم شاید گوش شنوا نداشت و همه را  سیاسی دید و نتیجه آن را دیروز در کف خیابانها دیدیم، چشمان خود را بر حقیقت بست صدای نمایندگان را در رأی ناپلئونی به وزیر کار ندید و امروز صدای آن را در کف خیابانها می‌شنویم... جناب آقای رئیس‌جمهور پنبه را از گوش خود در آورید از اتاق شیشه‌ای بیرون آئید و بین مردم بروید و پاسخ بدهید صدای بیکاران را صدای زنان بیوه و صدای اعتیاد و صدای افسردگی جوانان و صدای بی‌ارزشی پول ایران و صدای شکسته شدن کمر کاسبان خرد و کوچک را و فکری به‌حال وزارتخانه و تیم اقتصادی خود بکنید».

خبرگزاری حکومتی خانه ملت همچنین به‌نقل از کواکبیان، نماینده دیگر مجلس رژیم ایران نوشت: «واقعا الآن حدود بیست روزه که دولت ساکته رئیس‌جمهور ما ساکته رئیس‌جمهور باید با مردم سخن بگه باید به مردم توضیح بده بنده ده روز پیش گفتم که با این وضعیت ما افتخار نداریم که بگیم از این دولت حمایت کردیم بعضی‌ها به من ایراد گرفتند حالا این مسائل را ببینند بنده دارم میگم اگر رئیس‌جمهور میگه بعضی‌ها هستند چوب لای چرخ می‌گذارند بیاد به مردم توضیح بده... یک عده میگند رئیس‌جمهور متأسفانه تحلیلشون اشتباهه رئیس‌جمهور عمدأ می‌خواهد کشور را بهم بریزه».

 

 

بیشتر بخوانید: