728 x 90

بازتاب نهایی شدن محکومیت اسدالله اسدی در رسانه‌های بین‌المللی

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم
اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم

رژیم ایران از استیناف در دادگاه بلژیک صرف‌نظر کرد

محکومیت اسدالله اسدی نهایی شد

خانم مریم رجوی تأکید کرد

روحانی و خامنه‌ای طرح بمب‌گذاری توسط اسدی را تصویب کرده‌اند

شورای آتلانتیک

حکم دادگاه بلژیک در مورد رژیم ایران

می‌تواند روند دادگاههای ضدتروریستی در اروپا را برای همیشه تغییر دهد

شورای آتلانیتک ۱۵اردیبهشت:

حکم دادگاه بلژیک علیه دیپلمات رژیم ایران به‌خاطر طراحی تروریستی در اروپا پیامدهای دراز مدتی در مورد نحوه تحقیقات و قضاوت جرایم مرتبط با تروریسم در دادگاه‌های اروپا خواهد داشت. دادگاه برای دیپلمات رژیم ایران به جرم طراحی بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین خلق که به‌دنبال تغییر رژیم است ۲۰سال حکم زندان صادر کرده بود. سیستم دادرسی کیفری بلژیک اجازه مراحل قضایی همزمان کیفری و مدنی را می‌دهد. اهمیت این روند قضایی در این بود که حکم صادره شیوه قانونی تحقیقات اروپایی کشورهای عضو و محاکمه موارد تروریسم را به‌طور دائم تغییر می‌داد. این توطئه بلندپروازانه خنثی شده در ویلپنت در ژوئن ۲۰۱۸ بیانگر ابعاد تجاوز رژیم در خاک اروپا بود. این نوع دستگیری که آلمان، بلژیک، فرانسه و لوگزامبورگ را در برگرفت نشان می‌دهد که گرداندن مواد انفجاری در میان مرزها و ارتباطات میان مأموران خارجی منجر به محاکمه آنها در اتحادیه اروپا خواهد شد. (سایت شورای آتلانتیک۱۵ اردیبهشت)

تلویزیون الحدث

محکومیت ۲۰سال زندان اسدی در دادگاه بلژیک قطعی شد

ریک ون رویسل وکیل شاکیان

اسدی برای جلوگیری از یک شکست دیگر از استناف صرفنظر کرد

تلویزیون الحدث ۱۵اردیبهشت:

«ریک ون رویسل وکیل شاکیان: ما بر این باوریم که اسدی هیچ امکانی برای بهبود وضعیتش را نمی‌بیند و برای جلوگیری از یک افتضاح یا یک شکست دیگر در عرصه بین‌المللی این موضع را گرفته است. به نوبه خود ما فکر نمی‌کنیم که تبادل زندانیان بین رژیم ایران و بلژیک انجام شود. رژیم ایران خواستار شکستی مجدد نیست.

بهزاد نظیری گفت: عدالت و تحقیقات و پلیس بلژیک وظیفه خود را انجام دادند. این سیاستمداران اروپایی هستند که به وظیفه خود قیام نمی‌کنند. زمان آن رسیده که از استمالت در قبال رژیم ایران و معامله با او دست بردارند و سر فرود آوردن در مقابل باجگیری رژیم ایران را متوقف کنند. این باجگیری از گروگانگیری و فریبکاری و دسیسه‌ها جهت تاثیر بر روی اروپایی‌ها جدا نیست.»(تلویزیون الحدث: ۱۵اردیبهشت)

تلویزیون اسکای نیوز

اسدی استیناف در مورد حکم ۲۰سال زندان

به‌خاطر طراحی انفجار در فرانسه را پس گرفت

تلویزیون اسکای نیوز۱۵ اردیبهشت:

اسدالله اسدی در بهمن‌ماه گذشته به‌خاطر تلاش برای انجام یک اقدام تروریستی و بعد از خنثی شدن طرح انفجار گردهمایی شورای ملی مقاومت ایران ـ اپوزیسیون ـ در نزدیک پاریس محکوم شد.

واکنش یأس‌آلود سفارت حکومت آخوندی در بلژیک

پس از نهایی شدن حکم ۲۰سال زندان برای اسدی

خبرگزاری رسمی رژیم ۱۵اردیبهشت ۱۴۰۰:

سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل در بیانیه‌یی با استناد بـه بیانیه مطبوعاتـی ۱۶بهمن ۱۳۹۹ در خصوص حکم دادگاه آنتورپ در پرونده اسدالله اسدی اعلام کرد:   با تأکید بر این‌که حکم دادگاه آنتورپ در ۱۶بهمن ۱۳۹۹ نشان داد نظام قضایـی بلژیک توجهی بـه ماهیت‌الزام‌آور تعهداتِ مندرج در کنوانسیـون ویـن ندارد، جمهوری اسلامی بـا ارسال دو یادداشت رسمی بـه بلژیـک و آلمـان و بـا استناد بـه نقض مصونیت شخصی اسدی بـه عنـوان یک دیپلمات وفق کنواسیـون ۱۹۶۱ ویـن، بـه طور رسمی صلاحیت دادگاه بلژیـکی را مردود دانسته است.

به گزارش ایرنا، اسدالله اسدی دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی در اتریش، ۱۱ تیرماه سال۱۳۹۷ دستگیر شد. این دیپلمات بازداشت شده روز ۱۶بهمن از سوی دادگاه آنتورپ بلژیک به ۲۰سال زندان محکوم. شد

زوزه‌های شکست حکومت آخوندی

پس از تأیید محکومیت ۲۰سال زندان برای اسدالله اسدی

تلویزیون شبکه دو رژیم۱۵ اردیبهشت:

«سفارت ایران در بروکسل در بیانیه اقدام دستگاه قضایی بلژیک در تأیید حکم ۲۰سال زندان اسدالله اسدی دیپلماتی زندانی در این کشور را ناقض حقوق بین‌المللی و رویه‌های دیپلماتیک دانسته و با رد صلاحیت! دادگاه بلژیکی تأکید کرده ایران از همه سازوکارهای حقوقی برای آقای اسدی استفاده می‌کند.

مأموران امنیتی آلمان سه سال پیش اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی در این کشور را با ادعای اقدام علیه گروهک تروریستی منافقین دستگیر کردند» (تلویزیون شبکه دورژیم ۱۵اردیبهشت)

تلویزیون شبکه یک رژیم۱۵ اردیبهشت:

«سفارت ایران در بروکسل امروز در بیانیه‌یی اقدام آلمان و بلژیک را نقض آشکار حقوق بین‌الملل و رویه‌های دیپلماتیک دانست و اعلام کرد مصونیت شخصی آقای اسدی به‌عنوان یک دیپلمات نقض شده و ایران حق خود را برای استفاده از همه ساز کارهای حقوقی درباره حل و فصل اجباری اختلافات محفوظ می‌دارد».

روزنامهٔ سیاست روز ۱۶اردیبهشت:

بروکسل برای خوش‌خدمتی به قاتلان ۱۷هزار (نفرما) حقوق‌بشر را ذبح کرد. .

... رفتار بلژیک و آلمان که در حمایت از مجاهدین صورت گرفته صرفاً یک بازی سیاسی برای فشار بر جمهوری اسلامی بوده که تقارن آن با مذاکرات هسته‌یی ماهیت باج‌خواهانه آن را بیش‌از‌پیش آشکار می سازد

روزنامه حکومتی وطن امروز ۱۶اردیبهشت:

میوه دیپلماسی انفعالی دستگاه سیاست خارجه و دولت روحانی، با تأیید حکم ۲۰سال زندان برای دیپلمات جمهوری اسلامی حاضر در بلژیک چیده شد... قریب به ۳سال پس از بازداشت اسدالله اسدی به بهانه تلاش برای بمب‌گذاری در نشست مجاهدین در پاریس و ۳ماه پس از صدور حکم اولیه دادگاه آنتورپ بلژیک، روز گذشته خبر تأیید این حکم در خبرگزاریها منتشر شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4be7ad13-8ec0-4b4d-865c-a58cbf1dbf77"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات