728 x 90

رژیم ایران از «قدرت نرم» به‌عنوان «شبکه‌های استخدام تروریست» استفاده می‌کند

مرکز آموزش رژیم در هیوستون
مرکز آموزش رژیم در هیوستون

وبگاه آمریکایی «دیسپچ» در گزارشی به تاریخ ۲۰مرداد، استفاده رژیم ایران از «قدرت نرم» توسط نیروهای نیابتی‌اش در آمریکا که با پوش مذهبی فعالیت می‌کنند را خطری فزاینده عنوان کرد که می‌توانند به‌عنوان محملی برای «شبکه‌های استخدام تروریست» مورد استفاده قرار بگیرد.

این وبگاه «مرکز آموزش اسلامی هیوستون» در تگزاس را به‌عنوان نمونه مطرح می‌کند. این مرکز شیعی که روابط نزدیکی با رژیم ایران دارد و شامل یک مسجد است که برنامه‌های اجتماعی را برای جماعت شیعه سازماندهی می‌کند، و یک مدرسه خصوصی به نام «الهادی» و یک مدرسه روز یکشنبه دارد. «دیسپچ» در ادامه می‌افزاید این مرکز به‌طور آشکار از ایدئولوژی رژیم ایران حمایت می‌کند و ممکن است «بخشی از یک شبکه بزرگتر» باشد و زمینی که در این رابطه در تگزاس اجاره کرده است متعلق به «بنیاد علوی» است که خود یکی از سازمانهای سؤال برانگیز و جنجالی در نیویورک است.

وبگاه «دیسپچ» هم‌چنین هشدار داده است که وجود چنین مراکزی در آمریکا می‌تواند محیط‌های مناسبی برای «‌تروریست‌پروری» علیه اهدافی در آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد زیرا رژیم ایران در حقیقت با استفاده از مراکز خود در خاک آمریکا مسیر «‌رادیکال‌سازی» را کوتاه می‌کند و برای آمریکا یک منشاء «تروریسم خانگی» ایجاد می‌کند.
وبگاه «دیسپچ» در نتیجه‌گیری خود افزایش قدرت نرم رژیم ایران در خاک آمریکا را به‌عنوان یک تهدید که می‌تواند عواقب خطرناکی را به‌دنبال داشته باشد یادآور می‌شود که بایستی از سوی سیاستمداران بررسی و چاره‌اندیشی شود (العربیه ۲۰مرداد).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/876beffb-a155-47a1-9fae-9098d7b43eac"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات