728 x 90

رژیم آخوندی در وحشت از گسترش قیامها و نقش پیشتاز زنان اقدامات سرکوبگرانه را تشدید می‌کند

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت

رژیم آخوندی در وحشت از گسترش قیامها و نقش پیشتاز زنان اقدامات سرکوبگرانه را تشدید می‌کند

درخواست از گزارشگر ویژه ملل متحد در مورد خشونت علیه زنان برای محکوم کردن فجایع رژیم و سفر به ایران برای آشنایی با نقض حقوق اولیهٔ زنان در رژیم زن‌ستیز ولایت فقیه به‌ویژه در زندانها

 

رئیسی جلاد در وحشت از گسترش قیامهای مردمی و برای ایجاد جو رعب و اختناق، اقدامات سرکوبگرانه علیه زنان را در چارچوب یک مصوبه قرون‌وسطایی شورای عالی به‌اصطلاح انقلاب فرهنگی رژیم در سال۱۳۸۴ تحت عنوان ”عفاف و حجاب“ تشدید کرده است. رژیم به‌این ترتیب اقداماتش علیه زنان این میهن اسیر را در وحشت از نقش پیشتاز آنها در قیام‌ها شدت بخشیده و پاسداران و مزدورانش در گشتهای گوناگون از قبیل گشت ارشاد یا امر به معروف و نهی از منکر، به جان زنان و دختران معترض انداخته است.

معاون دادستان رژیم در مشهد در روز ۵تیر با ارسال نامه‌یی به فرماندار این شهر، خواستار جلوگیری از ورود بانوان بدحجاب به قطارهای شهری شد و تهدید کرد که کوتاهی مأموران در این زمینه قابل پیگرد قضایی است. وی هم‌چنین در ۱۳تیر دستور داد «خدمات به افراد بدحجاب را در اداره‌ها و بانکها ممنوع کنند» و تأکید کرد مدیران و ر‌ؤسای اداره‌ها و بانکها موظفند به افرادی که بدون «حجاب شرعی» در اداره‌ها حاضر می‌شوند خدمتی ارائه ندهند. پیش از این در ماه خرداد «قرارگاه ۲۱تیر» در خراسان رضوی آغاز به کار کرد که وظیفه اعلام‌شدهٔ ضدانسانی آن پیگیری «بهبود وضعیت حجاب و عفاف در دستگاهها» است.

در ۱۲تیر، سپاه پاسداران استان قم از پلمب سه کافه به‌خاطر «کشف حجاب» خبر داد و اعلام کرد «پاکسازی و نظارت بر قهوه‌خانه‌های سنتی و کافه‌های پرآسیب توسط ۹ تیم متشکل از پلیس اماکن، قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر ثارالله و قرارگاه ۱۹دی استان قم» انجام شده است.

روز ۱۴تیر رحیمی، فرماندار بوشهر، هم‌چنین دستور داد هیچ خانمی نباید در شورای اداری شهرستان بوشهر بدون چادر حاضر شود.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران به فوریت از گزارشگر ویژه ملل متحد در مورد خشونت علیه زنان خواستار محکوم کردن فجایع رژیم زن‌ستیز ولایت فقیه و سفر به ایران برای آشنایی از نزدیک با نقض حقوق اولیهٔ زنان به‌ویژه در زندانهای رژیم است.

کمیسیون زنان هم‌چنانکه خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت اعلام کرده است، از همهٔ مردم به‌ویژه جوانان می‌خواهد در مقابل یورش و تعرض نیروهای سرکوبگر به دفاع از زنان و دختران این میهن بپردازند. زنان ایران شعله‌های قیام را با شعار «نه دین اجباری، نه حجاب اجباری و نه حکومت اجباری» علیه رژیم ضدایرانی و ضداسلامی حاکم بر ایران هر چه فروزان‌تر می‌کنند.

شورای ملی مقاومت ایران-کمیسیون زنان

۱۶ تیر ۱۴۰۱ (۷ ژوئیه ۲۰۲۲)

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9b8c9bbb-4beb-4a71-b44e-c1f8cd013c52"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات