728 x 90

رویترز به نقل از یک مقام اروپایی: دو موضوع حل ناشده روی میز مذاکرات باقی است

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

به‌دنبال بن‌بست مذاکرات هسته‌یی آمریکا و کشورهای اروپایی با رژیم آخوندی، روز شنبه جوزپ بورل، مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا به همراه انریکه مورا، هماهنگ‌کننده مذاکرات هسته‌ای، وارد تهران شد.

رویترز با انتشار این خبر به‌نقل از یک مقام اروپایی گفت: دو موضوع حل ناشده که یکی از آنها در مورد تحریم‌هاست هنوز روی میز باقی است». در پی سفر بورل به تهران، فرانسه نیز از رژیم ایران خواست از این فرصت به‌عنوان امکانی برای بازگشت به توافق هسته‌یی استفاده کند.

روز جمعه فرانسه، یکی از طرف‌های توافق، از تهران خواست از سفر بورل برای بازگرداندن این توافقنامه استفاده کند در حالیکه احیای این توافق همچنان امکانپذیر است.

 

سخنگوی وزارت خارجه رژیم اعلام کرد جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه به تهران سفر می‌کند.

لورنس نورمن خبرنگار وال‌استریت ژرونال روز سوم خرداد درباره سفر بورل به تهران نوشت: کارشناسان هشدار می‌دهند که مورا هماهنگ‌کننده مذاکرات وین در سفر ماههای اخیرش به تهران نتوانسته است گرهی از بن‌بست مذاکرات اتمی باز کند و این بار باید منتظر نتایج مذاکرات بورل در تهران بود.

 

یک روز قبل از اعلام این سفر، امیرعبداللهیان، وزیر خارجه رژیم در تماس با وزیر خارجه چین گفت جمهوری اسلامی آمادگی دارد با حسن نیت و جدیت به یک توافق پایدار و با حفظ منافع نظام دست یابد.

 

از سوی دیگر، احمدی دیپلومات سابق رژیم در سازمان ملل درباره بن‌بست مذاکرات اتمی گفت: بلاتکلیفی را می‌توان ویژگی عمده برجام در این دوره به‌شمار آورد. برجام دوره‌های مختلفی را تا کنون از سر گذرانده، اما هیچگاه این‌چنین در ورطه بلاتکلیفی گرفتار نبوده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/32fac6c4-579d-4618-ab29-192d911dbfcc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات