728 x 90

رویترز: شاهین قبادی در رابطه با آزادی اسدالله اسدی: «هیچ چیز آزادی یک ارباب تروریسم را توجیه نمی‌کند، هیچ چیز».

اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران
اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۶خرداد، با درج مطلبی درباره آزادی اسدالله اسدی دیپلمات تروریست بمب‌گذار ۱۵سال قبل از پایان محکومیت ۲۰ساله‌اش نوشت: دولت بلژیک اسدی دیپلمات رژیم ایران که به اتهام توطئه نافرجام بمب در گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس به ۲۰سال زندان محکوم شده بود را با یک زندانی بلژیکی در ایران تبادل شد.

در این گزارش آمده است اسدالله اسدی دیپلمات رژیم ایران در سال۲۰۲۱ در بلژیک در ارتباط با یک توطئه بمب‌گذاری خنثی شده در فرانسه محکوم و به ۲۰سال زندان محکوم شد...
دادگاه قانون اساسی بلژیک در ماه مارس معاهده مبادله زندانیان با رژیم ایران را تأیید کرد، اما این چیزی نبود که برای آزادی واندکاستیل مورد استفاده قرار گرفت.
این گزارش می‌افزاید، مقامات دولتی بلژیک گفتند که استفاده از این معاهده بسیار طولانی می‌شد و از آنجا که هدف توطئه بمب در فرانسه، شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) در تبعید بود، این شورا می‌توانست به دادگاه برود و این انتقال را متوقف کند.
یک مقام دولتی گفت، بلژیک در عوض از ماده ۱۶۷ قانون اساسی خود استفاده کرد که تصریح می‌کند دولت می‌تواند سیاست خارجی خود را اعمال کند و روابط بین‌المللی را تنظیم کند.
رویترز با اشاره به موضع‌گیری شورای ملی مقاومت ایران نوشت: آزادی اسدی ۱۵سال قبل از پایان دوران محکومیتش موجب تشویق تروریسم می‌شود.
شاهین قبادی نماینده شورای ملی مقاومت در این رابطه گفت: «هیچ چیز آزادی یک ارباب تروریسم را توجیه نمی‌کند، هیچ چیز».
حزب مخالف بلژیک ان.وی.ای (N-VA) در بیانیه‌یی اعلام کرد که دولت تسلیم سیاست باج‌خواهی تهران شده است.
شایان یادآوری است که رژیم ایران تاکنون دهها تبعه خارجی و دوتابعیتی را به اتهام های جاسوسی دستگیر و زندان کرده است و از آنها به‌عنوان باج‌خواهی و یا در تبادل زندانیان به‌عنوان یک حربه مورد استفاده قرار می‌دهد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/23cfd2cc-f9e2-4fbc-a552-7d55cc3be6c1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات