728 x 90

رویترز: در یک تظاهرات ضدحکومتی در آبدانان حداقل ۲۰نفر مجروح شدند

خیزش آبدانان، اعتراض به‌قتل بامشاد سلیمانخانی -۱۱خرداد
خیزش آبدانان، اعتراض به‌قتل بامشاد سلیمانخانی -۱۱خرداد

وایر خبرگزاری رویترز روز شنبه ۱۳خرداد در گزارشی از تظاهرات و خیزش مردم آبدانان در اعتراض به‌قتل حکومتی بامشاد سلیمانخانی نوشت: در یک تظاهرات ضددولتی در آبدانان حداقل ۲۰نفر مجروح شدند.
پس از آن که مردم به مرگ مشکوک معترض ۲۱ساله بامشاد سلیمانخواه در شهر آبدانان تظاهرات کردند و نیروهای دولتی به روی معترضان آتش گشودند دست‌کم ۲۰نفر مجروح شدند.
بر اساس گزارشها، این جوان در اوایل هفته پس از آزادی از زندان در شرایط مشکوکی جان باخت.

شامگاه پنجشنبه ۱۱خرداد مردم و جوانان آبدانان در اعتراض به جنایت فجیع رژیم علیه بامشاد سلیمان‌خانی و جان باختن وی با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»، «خامنه‌ای بی‌ریشه، خیزش تموم نمی‌شه»، «جمهوری بچه‌کش، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» و «مرگ بر دیکتاتور» دست به تظاهرات زدند و با نیروهای سرکوبگر درگیر شدند. بیش از ۵۰ خودروی ضدشورش برای مقابله با مردم در میادین اصلی شهر مستقر شدند ولی جوانان خیابان اصلی شهر را در دست گرفته و در مقابل مرکز نیروی انتظامی آتش روشن کردند و چند خودروی یگان ویژه را تخریب و به آتش کشیدند.

نیروهای سرکوبگر با گاز اشک‌آور و تفنگ ساچمه‌ای به مردم یورش بردند و جوانان با سنگ و چوب به مقابله برخاستند و درگیری و تعقیب و گریز در خیابانهای مختلف شهر ادامه یافت. دهها نفر از مردم با گلوله ساچمه‌ای مجروح شدند و شمار زیادی به بیمارستان منتقل شدند. گروهی از مردم و بستگان مجروحان در مقابل بیمارستان تجمع کردند تا مانع انتقال مجروحان به زندان شوند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0800a527-dfe3-43d4-9dab-201dcb243f98"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات