728 x 90

رویترز: دانمارک رژیم ایران را به تلاش برای جاسوسی از این کشورمتهم کرد

دانمارک
دانمارک

سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک، با انتشار گزارشی کشورهایی چون روسیه، چین و رژیم ایران را به تلاش برای جاسوسی از این کشور متهم کرد.
رویترز روز پنجشنبه ۲۳دی به‌نقل از سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک، نوشت، سرویس‌های اطلاعاتی خارجی از جمله چین، روسیه و رژیم ایران، در تلاش‌اند تا با دانشجویان، محققان و شرکتها ارتباط برقرار کنند تا از اطلاعات مربوط به فناوری و پژوهش‌های دانمارکی استفاده کنند.
این نهاد اطلاعاتی جزئیات بیشتری در این مورد اعلام نکرده، اما در گزارش خود نمونه‌های متعددی از تلاش برای جاسوسی از دانمارک را متذکر شده است. .
در این گزارش به‌طور کلی هشدار داده شده که تهدید جاسوسی از سوی برخی کشورها در دانمارک، از جمله در منطقه قطب شمال که در آن قدرتهای جهانی برای منابع و مسیرهای دریایی تحرک دارند، افزایش یافته است.
تلاش رژیم ایران برای جاسوسی فناوری و پژوهشی در کشور دانمارک نخستین بار است که مطرح می‌شود، اما این موضوع برای برخی کشورهای دیگر پیش‌تر بارها مطرح شده که پرسروصداترین آنها مربوط به جاسوسی از اسراییل است.
از این پیش‌تر، سازمان امنیت داخلی اسرائیل، شین‌بث، روز چهارشنبه ۲۲دی، اعلام کرده بود، یک مأمور اطلاعاتی رژیم ایران را شناسایی کرده که از طریق برقراری تماس با زنان اسراییلی در شبکه‌های اجتماعی به آنها برای جاسوسی پول داده است. رسانه‌های اسراییلی طی گزارشی در همین ارتباط چهار زن و یک مرد شهروند اسراییلی -ایرانی را دستگیر کرده بودند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4f90c359-e4d9-4c27-9a0a-ba1f58902dcd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات