728 x 90

رویترز: جوزپ بورل گفت هیچ دیداری با (رژیم) ایران در بروکسل در روز پنجشنبه نخواهد بود

جوزپ بورل
جوزپ بورل

خبرگزاری رویترز در گزارشی از کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه ۲۶مهر جوزپ بورل نوشت: بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا گفت: هیچ دیداری با ایران در بروکسل در روز پنجشنبه نخواهد بود. ما در نقطه حساسی از زمان برای برجام هستیم. همه مصمم هستند که برجام را به ریل درستش برگردانند.

 

جوزپ بورل نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی روز دوشنبه در پایان اجلاس شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا در کنفرانس مطبوعاتی درباره مذاکرات با رژیم آخوندی گفت: «من شنیدم که یکی از افراد با اطمینان می‌گفت که پنجشنبه ملاقاتی در بروکسل برگزار خواهد شد. تا آنجایی که من می‌دانم و مطمئناً من باید بدانم هیچ ملاقاتی در روز پنجشنبه برگزار نخواهد شد».

 

بخشی از سخنان جوزپ بورل که در سایت کمیسیون اروپا منتشر شده در زیر آمده است: «وقتی در رابطه با خلیج‌فارس صحبت می‌کنیم، ما در مورد ایران نیز گفتگو کردیم. ما در یک برهه حساس زمانی در رابطه با برجام قرار داریم. من در نیویورک در جلسات سطح بالای مجمع عمومی، با امیر عبداللهیان ملاقات کردم. و سرویس اقدام خارجی هفته گذشته در تهران با تیم جدید مذاکره‌کننده دیدار کرد. افراد من به تهران رفتند و با تیم جدید مذاکره‌کننده ملاقات کردند. همه مصمم هستند که برجام را به مسیر خود برگردانند. از این رو ما به سختی تلاش می‌کنیم که به وین برگردیم. من شنیدم که یکی از افراد با اطمینان می‌گفت که پنجشنبه ملاقاتی در بروکسل برگزار خواهد شد. تا آنجایی که من می‌دانم و مطمئناً من باید بدانم هیچ ملاقاتی در روز پنجشنبه برگزار نخواهد شد. ولی ما برای مقامات ایران روشن ساختیم که زمان به سود آنها نیست و بهتر است به‌سرعت به میز مذاکره برگردند».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c40bf009-7194-455f-aa3e-8dc188df0407"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات