728 x 90

رویترز: تهدید آمریکا به اقدام علیه رژیم ایران در آژانس اتمی در صورت تداوم سنگ‌اندازی

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۱۷اسفند نوشت: آمریکا روز پنجشنبه تهدید کرد در صورتی که تهران به «سنگ‌اندازی» در کار ناظر هسته‌یی سازمان ملل ادامه دهد، در آینده علیه رژیم ایران در نهاد ناظر هسته‌یی سازمان ملل اقدام خواهد کرد.
رویترز افزود: در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، واشنگتن بار دیگر از رژیم ایران خواست با بازرسان آژانس که سال‌ها به‌دنبال توضیح از تهران درباره منشاء ذرات اورانیوم در سایتهای اعلام‌نشده بودند، همکاری کند.

رویترز هم‌چنین نوشت: با این حال، ایالات متحده در حال حاضر به‌دنبال راه‌حلی علیه رژیم ایران نیست. دیپلماتها از انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در ماه نوامبر به‌عنوان دلیلی برای عدم تمایل واشنگتن به انجام آن نام می‌برند. تهران در برابر چنین قطعنامه‌هایی مقاومت می‌کند و اغلب با افزایش فعالیت‌های خود پاسخ می‌دهد.

آمریکا و ۳متحد اصلی اروپایی آن انگلستان، فرانسه و آلمان بار دیگر در نشست این هفته به‌دنبال راه‌حلی علیه ایران نبودند، اما ایالات متحده گفت که اگر ایران به‌زودی همکاری لازم را ارائه نکند، اقدام خواهد کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1a8554ad-87e3-4c76-8168-9d952948ad35"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات