728 x 90

رویترز: اوکراین می‌گوید نیروهای مدافع خارکیف به مرز روسیه رسیده‌اند

ضدحمله اوکراین در منطقه خارکیف
ضدحمله اوکراین در منطقه خارکیف

رویترز، کی‌یف (۲۶اردیبهشت): روز دوشنبه اوکراین اعلام کرد: نیروهای مدافع خارکیف دومین شهر بزرگ این کشور، نیروهای روسیه را عقب‌رانده و تا مرز با روسیه پیشروی کردند.

رویترز نتوانست بلادرنگ ادعای اوکراین در میدان نبرد را تأیید کند و مشخص نیست چه تعداد سرباز و در چه محلی به مرز روسیه رسیده‌اند.

این خبر در صورت تأیید، بیانگر این است که پس از این‌که آژانس‌های نظامی غربی گفتند، حمله مسکو در منطقه دونباس متوقف شده است. یک ضد حمله اوکراین در عقب‌راندن نیروهای روسیه در شمال شرق موفقیت فزاینده‌یی دارد.

وزارت دفاع اوکراین در یک پست فیس‌بوکی از رسیدن گردان ۲۲۷ تیپ ۱۲۷ نیروهای مسلح اوکراین به مرز روسیه خبر داد و افزود: با هم تا پیروزی!

اوله سینگوبوف (Oleh Sinegubov) فرماندار منطقه خارکیف در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام نوشت: سربازان گردان ۲۲۷ تابلویی را در مرز ایالتی بازسازی کردند.

سینگوبوف گفت: ما از همه کسانی که با به خطر انداختن جان شان، اوکراین را از دست مهاجمان روسی آزاد کردند، تشکر می‌کنیم.

اوکراین از زمان حمله روسیه در ۲۴فوریه به یک سری موفقیتها دست یافته است و فرماندهان روسیه را مجبور کرده است تا پیشروی خودشان را به سمت پایتخت کی‌یف قبل از دستیابی به دست‌آوردهای سریع در اطراف خارکیف کنار بگذارند.

 

رویترز در گزارش دیگری گفت: اطلاعات نظامی انگلستان اعلام کرد که روسیه حدود یک‌سوم نیروی رزمی زمینی مستقر در فوریه را از دست داده است، و حمله به دونباس به‌طور قابل توجهی از برنامه عقب‌افتاده است. روسیه علاوه بر از دست دادن تعداد زیادی از افراد و تجهیزات نظامی، تحت تحریم‌های اقتصادی قرار گرفته است، در حالی که کشورهای غربی به اوکراین کمکهای نظامی ارائه کرده‌اند.

سفارت آمریکا در کی‌یف گفت، اوکراین بسیاری از هویتزرهای جدید آمریکایی ام-۷۷۷ خود را در خط مقدم مستقر کرده است و واشنگتن همه ۹۰ قطعه توپخانه‌ای که قرار بود تحویل بدهد را، به استثنای یک عدد، همه را تحویل داده است.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5b667cf3-dfbb-4219-bf76-c359d3cbfee4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات