728 x 90

رویترز: انفجارها در مأرب با بیش از ۲۰کشته و مجروح

تصویری از نیروهای دولت قانونی یمن
تصویری از نیروهای دولت قانونی یمن

رویترز روز ۲۰خرداد در گزارشی از حملات حوثیهای وابسته به رژیم ایران به شهر مأرب نوشت: انفجارها مرکز شهر مأرب را به لرزه در آورد و تلفاتی نیز گزارش‌شده است.

رویترز افزود: منابع پزشکی گزارش کردند حداقل ۵نفر بر اثر انفجارها که شهر یمنی مأرب را به لرزه در آورد حداقل ۵نفر کشته و ۱۵نفر مجروح شدند، و مقامات محلی و نظامی عامل انفجارها را موشک حوثیها و حملات پهپادی دانستند.
یک سخنگوی دیگر به الحدث گفت که حداقل ۸ کشته و دهها زخمی بوده است.

یک مقام گفت نیروهای حوثی که در تلاش برای به‌تصرف در آوردن شهر ثروتمند نفتی مآرب بودند یک موشک و یک پهپاد به آنجا شلیک کردند.


رویترز درباره حملات حوثیها به پمپ بنزینی در مارب در هفته گذشته نوشت: اوایل این ماه در انفجاری نزدیک پمپ‌بنزین در مأرب حداقل ۱۷نفر کشته شدند. دولت یمن گفت انفجار در پمپ‌بنزین، بر اثر شلیک موشک حوثی بوده، اما گروه حوثی گفت که به یک کمپ نظامی شلیک کرده است.
سازمان ملل با حمایت ایالات متحده روی اجرای آتش‌بس سراسری فشار می‌گذارد و از حوثیهای متحد رژیم ایران خواسته به حملات تهاجمی خود در مأرب که میزبان حدود ۱میلیون آوارگان داخل کشور است، توقف بزند...

ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی، روز پنجشنبه ۲۰خرداد از توقف حملات هوایی علیه مواضع حوثی‌های وابسته به رژیم ایران در یمن خبر داد و اعلام کرد از امروز هیچگونه حمله‌یی علیه این مواضع صورت نخواهد گرفت تا زمینه برای صلح پایدار فراهم شود.
سخنگوی ائتلاف عربی روز پنجشنبه ۲۰خرداد گفت، جنگ پرهزینه یمن و نبود چشم‌انداز امیدبخش برای ائتلاف منطقه‌یی به رهبری عربستان موجب شده است که این کشور در پی حل مشکلات خود با رژیم ایران برآید.

رویترز روز پنجشنبه ۲۰خرداد در گزارشی دیگر از حمله پهپادی حوثیها به عربستان نوشت: به گزارش تلویزیون سراسری، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی روز پنجشنبه یک پهپاد حوثیها که به سمت شهر جنوبی سعودی، خامس مشیت شلیک شده بود را منهدم کرد.
گروه حوثی وابسته به رژیم ایران مکرراً شهرهای مرزی سعودی را مورد هدف قرار می‌دهد. این در حالی است که ائتلاف می‌گوید عمده حملات را رهگیری کرده است.