728 x 90

رویترز: اسراییل به کشورهای عربی اطلاع می‌دهد که خواهان منطقه حائل در غزه پس از جنگ است

مردم غزه در حال انتقال به جنوب این شهر
مردم غزه در حال انتقال به جنوب این شهر

خبرگزاری رویترز روز ۱۱آذر نوشت: اسراییل به کشورهای عربی اطلاع می‌دهد که خواهان منطقه حائل در غزه پس از جنگ است. منابع مصری و منطقه‌یی گفتند که اسراییل به چندین کشور عربی اطلاع داده است که می‌خواهد به‌عنوان بخشی از پیشنهادات برای این منطقه پس از پایان جنگ یک منطقه حائل در سمت فلسطینی مرز غزه ایجاد کند تا از حملات آینده جلوگیری کند.

به‌گفته سه منبع منطقه‌ای، اسراییل برنامه‌های خود را به همسایگان خود مصر و اردن و امارات متحده عربی که در سال ۲۰۲۰ روابط خود را با اسراییل عادی کردند، مرتبط می‌داند.

آنها هم‌چنین گفتند که عربستان سعودی که روابطی با اسراییل ندارد و پس از شعله‌ور شدن جنگ غزه در ۷ اکتبر روند عادی‌سازی را با میانجیگری ایالات متحده متوقف کرد، مطلع شده است.

این ابتکار نشان‌دهنده پایان قریب‌الوقوع حمله اسراییل که روز جمعه پس از یک آتش‌بس هفت روزه از سر گرفته شد نیست، اما نشان می‌دهد که اسراییل در حال فراتر رفتن از میانجیهای عرب مستقر مانند مصر یا قطر است، زیرا به‌دنبال شکل دادن به یک غزه پس از جنگ است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f4ef75f2-f242-4dd1-9605-16b7490c5a6e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات