728 x 90

رویترز: آمریکا و رژیم ایران نسبت به از سرگیری توافق اتمی ابراز بدبینی می‌کنند

هتل کوبورگ وین - محل مذاکرات قدرتهای جهانی با رژیم ایران
هتل کوبورگ وین - محل مذاکرات قدرتهای جهانی با رژیم ایران

خبرگزاری رویترز در گزارشی از مذاکرات وین درباره شانس احیای توافق هسته‌ای رژیم نوشت: ایالات متحده و ایران نسبت به از سرگیری توافق اتمی ابراز بدبینی می‌کنند.

رویترز نوشت: ایالات متحده و ایران هر دو در روز پنجشنبه نسبت به شانس احیای توافق هسته‌یی ایران در سال۲۰۱۵ بدبین به‌نظر می‌رسیدند، به‌طوری که واشینگتن گفت: دلیل چندانی برای خوش‌بینی ندارد و تهران عزم مذاکره‌کنندگان آمریکایی و اروپایی را زیر سؤال برد.

رویترز همچنین افزود: به‌نقل از رسانه‌های رژیم ایران، حسین امیرعبداللهیان، در این باره طی یک گفتگوی تلفنی با همتای ژاپنی خود گفت: ما با عزم جدی به وین رفتیم، اما به اراده و نیت آمریکا و سه طرف اروپایی توافق خوشبین نیستیم.

رویترز با اشاره به سخنان رافائل گروسی نوشت: دیدبان هسته‌یی سازمان ملل روز چهارشنبه گفت: ایران تولید اورانیوم غنی‌شده با سانتریفوژهای پیشرفته را در نیروگاه فردو که در عمق کوهی قرار دارد، آغاز کرده است، که باعث می‌شود در جریان مذاکرات با غرب برای نجات توافق هسته‌یی، آن را بیشتر از بین ببرد.

بلینکن در اشاره احتمالی به این تحول به خبرنگاران در استکهلم گفت: "آنچه ایران نمی‌تواند انجام دهد این است که وضعیت موجود در ساخت برنامه هسته‌یی خود را به همین وضعیت حفظ کند و در عین‌حال مذاکرات را کش بدهد. این اتفاق نخواهد افتاد."

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات