728 x 90

رومانی باید دژخیم قاضی منصوری را برای محاکمه به دادگاه جنایی بین‌المللی لاهه تحویل بدهد

قاضی منصوری را تحویل دادگاه بین المللی لاهه بدهید
قاضی منصوری را تحویل دادگاه بین المللی لاهه بدهید

خبرگزاری رسمی رژیم: سخنگوی قضاییه از دستگیری قاضی منصوری متهم فراری پرونده اکبر طبری در رومانی خبر داد.

اسماعیلی سخنگوی ابراهیم رئیسی: منصوری در رومانی توسط پلیس اینترپل دستگیر شده اما به‌دلیل شیوع کرونا چون هیچ پروازی انجام نشده فعلاً به ایران آورده نشده است.

جمعه ۲۳خرداد خبرگزاری برنا نیوز متعلق به وزارت ورزش و جوانان آخوند روحانی در ساعت ۶.۵ بعدازظهر (۴ بعدازظهر به وقت اروپا) اعلام کرد چند ساعت پیش یکی از بستگان منصوری خبر داد که منصوری در بخارست (پایتخت رومانی) توسط پلیس اینترپل بازداشت شده است.

اما بعدازظهر شنبه ۲۴خرداد در رومانی اعلام شد غلامرضا منصوری در زندان نیست ولی طبق تصمیم یک دادگاه حق خروج از رومانی ندارد و در صورت لزوم باید به پلیس مراجعه کند.

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت ایران خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران در مهر ماه گذشته در جنگ گرگها با باد و بلوف از «عملیات پیچیده چندوجهی» برای دستگیری و برگرداندن روح‌الله زم خبر داد. اکنون باز هم دستگاه اطلاعاتی رژیم به‌قول خودش در یک «عملیات پیچیده چندوجهی» دیگر با زد و بند از آلمان تا رومانی با همان الگوی فراری دادن آخوند شاهرودی، دژخیم منصوری را در برده است. اما یکایک دژخیمان و مزدوران نظام دیر یا زود به نام مردم ایران و در دادگاههای مردم ایران در برابر عدالت قرار خواهند گرفت. رومانی باید به‌عنوان یک عضو شورای اروپا و اتحادیه اروپا به قانون حقوق‌بشر اروپا احترام بگذارد و دژخیم را برای محاکمه به دادگاه جنایی بین‌المللی در لاهه تحویل بدهد.