728 x 90

روضه‌خوانی آخوند روحانی راجع به آثار خفه‌کننده تحریم‌ها و عواقب آن

آخوند روحانی - شینزو آبه
آخوند روحانی - شینزو آبه

آخوند روحانی که خودش را به مذاکره در ژاپن دعوت کرده، روز چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ در جلسه هیأت دولتش، به روضه‌خوانی راجع به آثار خفه‌کننده تحریم‌ها و عواقب آن پرداخت و در وحشت از ضرب‌الاجل اف.ای.تی.اف و خفگی کامل بانکی و مالی دست به دامن باند غالب نظام شد تا لوایح مربوطه را تصویب کنند.

آخوند روحانی گفت: آن لوایح چهارگانه‌ای که ما قبلاً به مجلس شورای اسلامی داده بودیم برخی از آنها تصویب شده و برخی هنوز در پیچ و خم اداری هست. من تشکر می‌کنم از مجلس شورای اسلامی از دولت که در این زمینه تلاش فراوانی کردند حالا برخی از دستگاههای دیگری هم که مشکلی دارند امیدواریم که اونها هم تدبیر کنند. خوب دولتی که وقتی درآمدش کاهش پیدا می‌کند دولتی که در زمینه روابط بانکی مشکل پیدا می‌کند دولتی که در زمینه صادرات اجناسش صادرات نفتش با مشکلاتی توأم هست این مشکلات به زندگی مردم برمی‌گردد مردم ما بدانند ما یک لحظه از بهم زدن نقشه دشمن در حریم غافل نیستیم. حالا مذاکره هست افراد مختلف کشورهای مختلف دارند با ما صحبت می‌کنند در چارچوب خط قرمزهای نظام ما حرکت خواهیم کرد.

 

آخوند روحانی بار دیگر تأکید کرد که درتصمیم گران کردن بنزین تمام سران رژیم اجماع نظر داشتند و هیچ تردیدی هم نداریم:

اگر مشکل تحریم داریم باید خیلی صریح به مردم بگوییم آقا این مشکل تحریم است دروغ نگوییم به مردم که آقا که نه همه چیز خوب است همه چیز گل و بلبل هست استکبار جهانی هم هست به‌هرحال یک کاری او هم می‌کند یک فشاری هم به ما

اگر یک تصمیم تصمیم نظام بوده همه سه قوه با هم تصمیم گرفتیم خیلی رک و پوست کنده بگوییم همه با هم تصمیم گرفتیم همه یکی بودیم اجماع نظر داشتیم هیچ تردیدی هم نداریم.