728 x 90

روزنامه دی مورخن بلژیک: اپوزیسیون ایران معامله دولت بلژیک با رژیم ایران را «یک شرمساری کامل» عنوان کرد

اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست بمبگذار رژیم آخوندی
اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست بمبگذار رژیم آخوندی

بنا به گزارش روزنامه دی مورخن بلژیک شنبه ۱۱تیر، اپوزیسیون ایران معامله دولت بلژیک با رژیم ایران را دلسرد کننده خواند: «مغز متفکر عملیات تروریستی بعد از ۴سال آزاد می‌شود و قربانیان ۴تروریست ایرانی که پس از یک حمله بمب‌گذاری خنثی شده در بلژیک احکام سنگینی دریافت کردند، ابراز انزجار می‌کنند. به‌نظر می‌رسد بلژیک در حال انجام معامله‌ای با رژیم ایران است. چرا ما چهار تن از بدترین افراط‌گرایان را تنها پس از چهار سال حبس آزاد می‌کنیم؟

 ممکن است «به‌زودی» اسدالله اسدی، مغز متفکر بمب‌گذاری که باید در سال۲۰۱۸ در پاریس در کنگره‌ای با حدود ۲۰۰۰۰ ایرانی رخ می‌داد، مبادله شود. امیر سعدونی و نسیمه نعامی زوجی از شهر ویلریک توسط این مرد، که جاسوس و افسر عالی‌رتبه رژیم ایران است، برای انتقال مواد منفجره به پایتخت فرانسه با خودرو فراخوانده شدند، اما آنها در ولوو-سنت-پیر دستگیر شدند. اسدی توسط دادگاه آنتورپ به ۲۰سال زندان محکوم شد، امیر سعدونی و نسیمه نعامی به ۱۸سال زندان و عضو چهارم گروه تروریستی به ۱۷سال محکوم شدند. اگر با کشور ما مبادله‌ای صورت گیرد، آنها فقط یک پنجم دوران محکومیت خود را سپری کرده‌اند.

اپوزیسیون ایران آن را «یک شرمساری کامل» عنوان کرد، مانند وکیل «ریک ونروسل» که از ۲۵سیاستمدار ایرانی که آن روز برای سخنرانی در پاریس آمده بودند، دفاع می‌کند. این وکیل می‌گوید: «ایران عمداً روشنفکران بی‌گناه را بازداشت می‌کند تا لحظه‌ای که مأموران مخفی آنها در جایی در اروپا دستگیر می‌شوند. این‌گونه است که جلالی تبدیل به یک اهرم فشار بین‌المللی شده است. ما به‌عنوان یک کشور، علامت کاملاً اشتباهی را ارسال می‌کنیم. مغز متفکر یک اقدام تروریستی جدی پس از ۴سال بدون تحریم‌های اضافی آزاد می‌شود. در همین حال، وزیر دادگستری وینسنت ون کوئیکنبورن اصرار دارد که هر بلژیکی باید حداقل یک‌سوم دوران محکومیت خود را بگذراند. این افراد نفرات عزیزی نیستند، بلکه تروریستهای بسیار خشنی هستند که تا انجام کارشان آرام نمی‌گیرند. آنها از فردا دوباره شروع خواهند کرد».

کشور ما در ماه‌های اخیر قراردادهای متعددی را با سایر کشورها منعقد کرده است تا در پرونده‌های حقوقی به یکدیگر کمک کنند یا در مورد مجرمان مذاکره کنند.

ونروسل: «یک نکته جالب: معاهده با ایران صرفاً توسط یک مقام رسمی از طرف ما و یک سفیر ایران که هیچ‌کس نمی‌شناسد و حتی خود وزیر ون کوئیکن‌بورن نمی‌شناسد، امضا شد. اگر ما با آمریکا چنین معامله‌ای داشتیم، چنین چیزی غیرقابل تصور می‌بود».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1048eb7d-49b3-4ab9-bac2-c4921666214b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات