728 x 90

روزنامه سوئیسی آرگاور سایتونگ اولین محاکمه علیه شکنجه در جهان در دادگاه آلمان

رئیس پیشین ادارۀ تحقیقات و بازجوئی اطلاعات رژیم بشار اسد
رئیس پیشین ادارۀ تحقیقات و بازجوئی اطلاعات رژیم بشار اسد

روزنامه سوئیسی آرگاور سایتونگ

اولین محاکمه علیه شکنجه در جهان در دادگاه آلمان

دادستان فدرال سوئیس در حال حاضر حدود ۱۵ دادرسی کیفری را

در زمینه حقوق کیفری بین‌المللی در دست دارد

 

روزنامه سوئیسی آرگاور سایتونگ ۲۲دی۱۴۰۰: یک افسر اطلاعاتی که مسئول شکنجه‌های بی‌رحمانه بود. توسط دادگاهی در آلمان به حبس ابد محکوم شد. برای اولین بار، جنایات جنگی در سوریه در دادگاه آلمان محاکمه شد.

بیش از ۲۰ شاهد، تصویری دهشتناک از شکنجه سیستماتیک رژیم اسد در جنگ سوریه در ۱۰۸روز محاکمه در این دادگاه ترسیم کردند.

. محاکمه انور رسلان اولین محاکمه در نوع خود در جهان است. قضات دادگاه در قضاوتهای خود بیان می‌کنند که جنایت علیه بشریت در طول جنگ سوریه رخ داده است و گمان می‌رود که ادامه داشته باشد.

روزنامه سوئیسی آرگاور سایتونگ افزود: این روند در آلمان بر اساس اصل دادگاه جهانی در حقوق بین‌الملل امکانپذیر شد که سوئیس نیز آن را به‌رسمیت شناخته است

کریستوف سافرلینگ، وکیل بین‌المللی نورنبرگ، در مصاحبه‌یی می‌گوید: این حکم برای محاکمه‌های آتی در آلمان و سایر کشورها، حتی علیه خود اسد می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. این حکم نشان داده که رژیم اسد با وحشیانه‌ترین ابزارها بهار عربی را سرکوب کرده است».

در پاسخ کتبی به این سؤال که آیا سوئیس نیز اراذل و اوباش اسد را هدف قرار داده، آمده است: «دادستان فدرال در حال حاضر حدود ۱۵ دادرسی کیفری را در (روزنامه سوئیسی آرگاور سایتونگ ۲۳دی)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/017ae404-645e-4f06-8fd1-00af13d26552"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات