728 x 90

روزنامه حکومتی مستقل: خدا می‌داند مجاهدین چه خواب شومی برای آشوب‌های بعدی دیده‌اند

قیام با کانونهای شورشی، قیام تا سرنگونی
قیام با کانونهای شورشی، قیام تا سرنگونی

روزنامه حکومتی مستقل در مقاله‌ای به تاریخ دوشنبه ۴اسفند با آه و فغان از اعتلای آلترناتیو دموکراتیک در سطح بین‌المللی؛ و در وحشت از گسترش پایگاه اجتماعی آن در داخل میهن با سرزنش جناح مقابل در مطلبی با عنوان دگماتیسم کور-۲۸خرداد انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ برگزار می‌شود نوشت:

انتخاباتی که از هم‌اکنون حواشی زیادی دارد. البته نه فقط از نوع تبلیغات سالم و فراگیر، بلکه در بسیاری موارد از نوع تخریب. یا شاید بهتر است بگوییم از حیث «تیشه به ریشه» زدن به مقوله انتخابات قابل تفسیر است...

گویا... نمی‌بینند که دشمن به‌زیرکانه‌ترین صورت در این شکاف چه توطئه‌هایی علیه نظام طراحی و اجرا می‌کند.

آنها نمی‌بینند در همان روزهایی که هنگام سفر گروسی به تهران شعار برای اخراج بازرسان سر می‌دهند، قسم خورده‌ترین دشمن نظام، یعنی مجاهدین، آن‌سوی آب‌ها قعطنامهٔ دوحزبی با امضای ۱۱۳تن از اعضای مجلس جدید نمایندگان آمریکا را به ثبت رساندند و در حال بهر‌ه‌برداری استراتژیک از آن علیه تمامیت نظام هستند؛ آیا این عده تندرو، مواد قطعنامه کنگرهٔ آمریکا را خوانده‌اند که تن هر کس را می‌لرزاند؟ قطعنامه‌یی که سراسر از راهبرد شوم براندازی مجاهدین حمایت کرده و جا به‌جا گام‌های مجاهدین برای ضربه به نظام جمهوری اسلامی را «اصولی» و شایان کمک معرفی کرده است... . آنها نمی‌بینند که در یک برههٔ حساس که امکانی استثنایی برای رفع تحریم‌ها پیش آمده، چنین قطعنامه‌یی نه تنها فرصت‌های سیاسی- استراتژیک- اقتصادی تمامیت نظام را می‌سوزاند، بلکه هر چه بیشتر بهمن‌های مهیب آینده را از دامنهٔ کوه تحولات، علیه نظام به پایین می‌غلتاند. این جماعت متوجه نیستند که با این قطعنامه، کنگرهٔ جدید آمریکا هنوز یک ماه از شروع کارش نگذشته از برنامهٔ ۱۰ ماده‌ای برای دوران پس از به‌اصطلاح براندازی نظام حمایت می‌کند و حتی زمینه‌های مانور با پدیدهٔ «سلطنت» را هم می‌سوزاند تا هر چه بیشتر نقش مجاهدین را برجسته کند.

طرف‌هایی که ناکارآمدی‌های دولت کنونی را پیراهن عثمان کرده... چرا نمی‌بینند در خلأ ایجاد شده در این جدال، مجاهدین توطئهٔ دادگاه آنتورپ در بلژیک را به سرانجام رساندند؟

توطئه‌یی که یک دادگاه بین‌المللی برای اولین بار یک دیپلمات رسمی و در حال خدمت جمهوری اسلامی را با تهمت واهی تروریسم و بمب‌گذاری در گردهمایی مجاهدین، به ۲۰سال زندان محکوم کرد؛ آن هم درست زمانی که کورسویی برای لغو تحریم‌های ظالمانه دیده می‌شد که همان کورسو هم کور شد!

تندروهایی که تلاش می‌کنند حتی از توصیه‌های رهبری سکویی برای حمله به اصلاح‌طلبان بسازند، این حرف خامنه‌ای را نادیده می‌گیرند که ‌ گفت‌:

«توجه کنیم! دشمن روی ناکامی‌های ما تبلیغات می‌کند، جنگ روانی می‌کند»

زنهاری که مصداقش را در بمباران لحظه به لحظهٔ تیرانانشینان می‌بینیم که از طریق شبکهٔ ماهواره‌یی خود دست از تهییج جوانان و مردم به آشوب و فتنه بر نمی‌دارند؛ مجاهدینی که عملاً فضای مجازی را قبضه کرده و با تولید روزانه کلیپ‌ها، سندها و مقالات، عملاً جوانان را به تسلیح دعوت می‌کنند، خدا می‌داند چه خواب شومی برای آشوب‌های بعدی دیده‌اند.

آشوب‌هایی که به‌گفتهٔ بسیاری از مقامات امنیتی اگر به خیابان‌ها کشیده شود، حتی قابل مقایسه با دی ۹۶ و آبان ۹۸ نیست و حتماً در آنها شاهد استفادهٔ گسترده و در ابعاد کلان از سلاح و مواد انفجاری توزیع شده توسط مجاهدین خواهیم بود...

چرا متوجه نیستند در شرایطی که مجاهدین با ۴۰سال ضدیت کور با تمامیت نظام جمهوری اسلامی (فارغ از هر جناح و جریان) حاضر نیستند سر سوزنی از راهبرد براندازی کوتاه بیایند، حملات آنها به اصلاح‌طلبان تنها و تنها زمینه‌های ضربات بیشتر مجاهدین به تمامیت نظام را آماده می‌سازد؟... اگر این رویه ادامه پیدا کند و با اقدامات آنها هر چه بیشتر شکاف و خوردگی در نظام ایجاد شود، حاصلش را نه این جناح و آن جناح، بلکه دشمن قسم خورده برانداز نظام، می‌برد... سوراخ کردن کشتی، همه را به کام نیستی فرو خواهد برد.