728 x 90

روزنامهٔ فایننشال تایمز: جولیانی: عمر رژیم ایران به سرعت باید پایان یابد

سخنرانی رودی جولیانی در تظاهرات ایرانیان در ورشو
سخنرانی رودی جولیانی در تظاهرات ایرانیان در ورشو

فینانشال تایمز ۲۵بهمن ۹۷ درباره شرکت و سخنرانی شهردار رودی جولیانی در تظاهرات ایرانیان و حامیان مقاومت در ورشو نوشت:

شهردار سابق نیویورک که به مدت ۱۱سال از سازمان مجاهدین حمایت کرده، در سخنرانی خود در روز چهارشنبه در گردهمایی ایرانیان در بیرون از استادیوم ملی فوتبال لهستان، خواستار پایان دادن به رژیم ایران شد و گفت: عمر رژیم باید به سرعت پایان یابد.

وی افزود، "بگذارید خاطرنشان کنم که تقریباًً یک تفاهم جامع بین همگان وجود دارد که رژیم آخوندها اصلی‌ترین حامی تروریسم نه تنها در خاورمیانه، بلکه در سراسر جهان است".

آقای جولیانی به خبرنگاران گفت ”من فکر می‌کنم دولت ما به‌حق بر این اعتقاد است که تغییر سیاست در مورد ایران شدنی است. اگر توفیق حاصل شود، من خوشحالترین مردی هستم که می‌توان تصور کرد. من درک نمی‌کنم که چگونه یک دار و دسته مذهبی و افراطی دیوانه می‌تواند یک دولت دموکراتیک را اداره کند. این اصلاً قابل فهم نیست.

 

 

گزارشی از تظاهرات دو روزه ایرانیان در ورشو:

بینندگان عزیز سیمای آزادی اینجا ورشو پایتخت لهستان هست و این هم استادیوم ملی ورشو است که طی دو روز چهارشنبه و پنجشنبه میزبان اجلاس بین‌المللی در رابطه با صلح و ثبات در خاورمیانه و با تمرکز روی رژیم آخوندی هست و همان‌طور که می‌دونید معاون رئیس‌جمهور آمریکا مایک پنس شرکت کرده، همچنین وزیر خارجه آمریکا مایک پمیئو، وزیر خارجه لهستان و بسیاری از وزرای خارجه و مقامهای کشورهای مخلتف اروپا و جهان در این اجلاس هستند که در رابطه با تشکیل ائتلافی علیه جنگ‌افروزی رژیم آخوندی برگزار می‌شود. همزمان با این اجلاس شاهد بودیم که تظاهرات بزرگی را هموطنانمون برگزار کردند در روز چهارشنبه در کنار محل این اجلاس که با انعکاسات گسترده‌ای در رسانه‌های لهستان، رادیو تلویزیونهای این کشور و روزنامه‌های لهستانی مواجه شد. این علاوه بر رسانه‌های بین‌المللی است که مثلاً خبرگزاری رویترز به‌طور زنده بخشی از این تظاهرات هموطنانمون رو پخش کرد. تظاهراتی که در اون رودی جولیانی، رابرت توریسلی سناتور توریسلی و شمار دیگه‌یی از شخصیتها بین‌المللی و لهستانی شرکت داشتند. همزمان با این تظاهرات بخشی از برنامه از رادیوهای لهستان هم به‌طور زنده پخش شد بعدش هم تلویزیونهای لهستان گزارشهای مختلفی رو از تظاهرات پخش کردند. روز پنجشنبه روزنامه‌های در واقع ۱۴فوریه لهستان روزنامه‌های مهم این کشور انعکاسات مختلفی رو گزارشهای مختلفی رو در رابطه با تظاهرات هموطنانمون همراه با تصاویر، تصاویری از این تظاهرات پخش کردند این روزنامه ژش اسپولیتا (RZECZPOSPOLITA) هست که از مهمترین روزنامه‌های لهستان محسوب می‌شه، روزنامه‌های اصلی این کشوره که در یکی از صفحات اصلی خودش گزارشی رو همراه با این تصویر از تظاهرات هموطنانمون پخش کرده و اشاره کرده اینها حامیان شورای ملی مقاومت ایران هستند که رئیس جهمور برگزیده آن خانم مریم رجوی است و خلاصه گزارشی داده در رابطه با تظاهرات. شرکت شهردار جولیانی رو بهش اشاره کرده و بعد هم در کنارش اینجا مصاحبه‌یی رو از شهردار رودی جولیانی که خودش داشته این روزنامه ژش اسپولیتا (RZECZPOSPOLITA) منتشر کرد.

یکی دیگه از روزنامه‌های مهم لهستان گازتا پولسکا (Gazeta Polska) هست که در صفحه اولش کنفرانس ورشو و حضور مایک پنس رو بهش توجه قرار داده و در همون صفحه اول هم تظاهرات هموطنانمون رو ازش گزارشش رو منتشر کرده همراه با این تصویر و بعد هم در صفحات داخل روزنامه‌این تصویر رو منتشر کرده همراه با گزارش نسبتاً مفصل و مشروحی از تظاهرات هموطنانمون در حمایت از قیام مردم ایران، در حمایت از کانون‌های شورشی و فرخوان به ارجاع پرونده جنایت رژیم آخوندی به ملل متحد، محکومیت دخالت‌های رژیم و فراخوان به به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان آلترناتیو این رژیم و یک روزنامه دیگه لهستان جیننیک گازتا پرونا (DZIFNNIK GAZETA PRAWNA)هست که اون هم در واقع صفحه ۲و ۳می‌بینید یکی از گزارشهای اصلیش، در واقع گزارش اصلی صفحه ۲و ۳خودش رو اختصاص داده به تظاهرات هموطنانمون همزمان با اجلاس بین‌المللی ورشو و این تصویر رو در میان بین صفحه ۲و ۳منتشر کرد. همین‌طور علاوه بر این چند روزنامه که نمونه‌هایی بود که گفتم، رادیو تلویزیونهای لهستان هم گزارشهایی رو پخش کردند از این تظاهرات و می‌دونید که حضور انبوه رسانه‌ها رو شاهد بودیم اینجا در تظاهرات هموطنانمون،‌مصاحبه‌های مختلفی کردند با شخصیتهای شرکت‌ کننده از جمله شهردار جولیانی که در اون مصاحبه‌ها ما خودمون شاهد بودیم اونجا، تأکید کرد که در ایران به‌طور مشخص تفاوت این کشوره اینه که یک آلترناتیو قوی و معتبر وجود داره که رئیس‌جمهور برگزیده اون خانم مریم رجوی هست و تغییر به‌دست این آلترناتیو، به‌دست مردم ایران و مقاومت ایران در دسترس هست.