728 x 90

روزنامهٔ حکومتی فرهیختگان: صدا و سیما مغلوب رسانه‌های معاند شد

قیام مردم ایران
قیام مردم ایران

 

روزنامهٔ حکومتی فرهیختگان روز چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸، صدا و سیمای رژیم را به این دلیل که نتوانسته تصویر مورد نظر رژیم را به خورد مردم بدهد و مغلوب «رسانه‌های معاند» شده مورد سرزنش و حمله قرار داد.

این روزنامهٔ وابسته به باند خامنه‌ای، در حالی که تلاش کرده نامی از سیمای آزادی نبرد، از شبکه‌های معاند که «با قطع برنامه‌های عادی خود، تمام روز را به پوشش اعتراضات ایران اختصاص داده بودند» صدا و سیمای منحوس آخوندی را مورد سؤال قرار داده که «کدام‌یک از شبکه‌های صدا و سیما، خبر، تحلیل یا گزارشی در خور از وضعیت کشور پخش کرد؟».

این روزنامهٔ حکومتی با اعتراف به این‌که صدا و سیمای آخوندی مأموریت داشت نشان بدهد که مردم عادی معترض جدای از اغتشاشگران بودند، شکست خورد، چرا که « عملاً همه مردم به وضعیت معترض بودند». بر اساس این مقاله، در جنگ روایت از قیام، صدا و سیمای رژیم مغلوب رسانه‌های معاند شد و رژیم «با رسانهٔ اصلی خود نتوانسته روایتی برای مردم ایجاد کند تا مورد پذیرش آنها قرار بگیرد و با روایتهای امنیتی از اعتراضات اجتماعی» اعتماد مردم را از دست داده است.

این روزنامهٔ وابسته به ولایتی مشاور نزدیک خامنه‌ای در تلاش برای علت یابی تنفر اجتماعی از صدا و سیمای آخوندی و اقبال فزایندهٔ اجتماعی به آنچه که «رسانه‌های معاند» می‌نامید، می‌افزاید: «در روایت رسانه‌های معاند، بیشتر مردم روایتگر واقعه بودند، چرا که آنها صاحبان تصاویر بودند. هم‌چنین به‌دلیل وجود روایت‌های تصویری متعدد مردم، میزان روایتها و واقعیت‌سازی‌ها از دریچه رسانه‌های معاند بیشتر از صدا و سیما دیده می‌شد، چرا که مردم در همه اتفاقات کف میدان حضور داشته‌اند، اما صدا و سیما به آن میزان خبرنگار در صحنه نداشته است. همین تصاویر لرزان و بی‌کیفیت گوشی‌های تلفن مردمی که در میدان اعتراض هستند بسیار واقعی‌تر از تصاویر قاب‌بندی‌شده، تدوین‌شده و صدا‌گذاری ‌شده صدا و سیماست».