728 x 90

رهبران اردن، فرانسه و مصر خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند

غزه جنگ‌زده
غزه جنگ‌زده

سایت سی.ان.ان روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین نوشت: رهبران اردن، فرانسه و مصر خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند. 

رهبران مصر، فرانسه و اردن با صدور بیانیه‌یی مشترک خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند و بر بحران انسانی شدید و تأثیر فاجعه‌بار جنگ جاری تأکید کردند.

در مقاله‌یی که دوشنبه در روزنامه‌های دولتی اردن و مصر، و هم‌چنین لوموند فرانسه و واشنگتن پست منتشر شد، آنها بر ضرورت حل مسالمت‌آمیز از طریق راه‌حل دو دولتی تأکید کردند و اعلام کردند که برای دستیابی به صلح در خاورمیانه خشونت و جنگ جایی ندارد.

در مقاله مشترک رهبران آمده است «با توجه به تلفات انسانی غیرقابل تحمل، ما رهبران مصر، فرانسه و اردن خواستار اجرای فوری و بدون قید و شرط قطعنامه ۲۷۲۸ شورای امنیت سازمان ملل هستیم».
رهبران با تأکید بر وضعیت بحرانی در شهر رفح در جنوب غزه، جایی که بیش از ۱.۵ میلیون غیرنظامی فلسطینی به آن پناه برده‌اند، در مورد عواقب وخیم اقدامات نظامی بیشتر هشدار دادند و از حمایت از غیرنظامیان به‌عنوان یک تعهد قانونی و اخلاقی بر اساس بین‌المللی حمایت کردند... .

رهبران سه کشور «خشونت، تروریسم و ​​هدف قرار دادن بی‌رویه غیرنظامیان را محکوم کردند و بر لزوم احترام همه طرفها به قوانین بین‌المللی بشردوستانه» تأکید کردند.

در متن این مقاله آمده است: «ما کشتار امدادگران بشردوستانه، حمله اخیر به کاروان کمکهای آشپزخانه مرکزی جهانی را محکوم می‌کنیم...»

رهبران این کشورها  «راه حل دو کشوری» را "تنها راه معتبر برای تامین صلح و امنیتی  دانستند که ضمانت می‌کند فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها ترس و وحشتی را که پس از حمله هفتم اکتبر تجربه کردند هرگز دیگر تجربه نخواهند کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/91258aa1-7305-4e0c-8e4d-3f4585da4482"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات