728 x 90

رفع منع خروج از شهر ووهان در چین

رفع منع خروج از شهر ووهان در چین
رفع منع خروج از شهر ووهان در چین

مقررات منع تردد در شهر ووهان چین که کانون اولیه شیوع و گسترش ویروس کرونا در جهان بود روز چهارشنیه ۲۰فروردین ۹۹ لغو گردید و کسانی که روی یک اپلیکیشن بهداشتی تلفن همراه خود کد "‌‌سبز"‌‌ دریافت می‌کنند اجازه خروج خواهند داشت.

بدین ترتیب هر گونه سفر با قطار و اتومبیل از ووهان به خارج و بالعکس از خارج به این شهر از سر گرفته شد.

 

گفتنی است که چین روز سه‌شنبه ۱۹فروردین هیچ مورد مرگی در اثر ابتلا به این ویروس ثبت نکرد که اولین بار از زمان انتشار آمار ابتلا و قربانیان در این شیوع است.

مهار ویروس کرونا در شهر پرجمعیت ووهان که ۱۱میلیون جمعیت دارد بر اساس محدودیت‌های بی‌سابقه‌ای که مقام‌های این کشور بر رفت و آمد و سفر اعمال کردند و هم‌چنین دستور بستن بیشتر کسب و کارها، صورت گرفت.

گفته می‌شود مراکز خرید در ووهان ابتدا ماه پیش بعد از آن که این شهر برای یک هفته هیچ مورد ابتلا تازه‌یی را گزارش نکرد باز شده بود و شماری از ساکنان مجتمع های مسکونی که عاری از ویروس کرونا تشخیص داده شدند اجازه یافتند روزی دو ساعت بیرون بروند.

هم‌چنین از روز چهارشنبه ۲۰فروردین شهروندانی که مجوز می‌گیرند می‌توانند از شبکه حمل‌ و نقل عمومی استفاده کنند. کدی که برای هر شهروند فرستاده می‌شود منحصر به‌فرد است و به وضع سلامتی آنها بستگی دارد.

 

لازم به ذکر است که رسانه‌های دولتی چین تصاویری از تقریباً ۱۰۰قطار سریع‌السیر که آماده عزیمت هستند و هم‌چنین برچیده شدن موانع از جاده‌ها را منتشر کرده‌اند در حالی‌که مقررات شدید منع تردد در سایر نواحی چین ادامه دارد.

بر اساس آمارهایی که دولت چین ارائه کرده از زمان شروع این اپیدمی بیش از ۳۳۰۰نفر در این کشور مرده‌اند و نزدیک به ۳۲هزار نفر مبتلا شده‌اند با این حال واکنش دولت چین به این اپیدمی با انتقاد روبه‌رو شده و سؤالاتی در مورد واقعی بودن ارقامی که اعلام می‌کند وجود دارد.