728 x 90

رسوایی تجاوز گروهی در ایرانشهر خشم مردم را برانگیخته است

‌تلاش رئیس دادگستری استان برای رفع و رجوع این فضاحت و تبرئه عاملان آن

رسوایی تجاوز گروهی در ایرانشهر
رسوایی تجاوز گروهی در ایرانشهر

فاش شدن خبر تجاوز گروهی به دختران ایرانشهری و تلاش رئیس دادگستری رژیم در سیستان و بلوچستان برای رفع و رجوع این رسوایی خشم مردم ایران شهر را برانگیخت.

امروز یکشنبه ۲۷خرداد۹۷ جمعی از مردم ایرانشهر در مقابل فرمانداری رژیم تجمع کردند و خواستار دستگیری و مجازات عاملان تجاوز به زنان و دختران این شهر شدند. بر اساس گزارش رسیده تعدادی از تجمع کنندگان توسط ماموران سرکوبگر دستگیر شدند.

این رسوایی هنگامی برملا شد که امام جمعه ایرانشهر در نماز عید فطر از تجاوز گروهی به ۴۱زن در این شهر خبر داده بود.

اما ابراهیم حمیدی رئیس دادگستری رژیم آخوندی در سیستان و بلوچستان برای کوچک جلوه دادن این افتضاح آمار فوق را رد کرد.

برملا شدن این رسوایی،‌واکنش گسترده‌یی را در شبکه‌های اجتماعی به‌دنبال داشته است و شمار زیادی از ایرانیان با استفاده از هشتگ دختران ایرانشهر خواستار حمایت از آنها شده‌اند. 

فیلم تجمع ایرانشهر ۲۷ خرداد- گزارش از صحنه

تلاش رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان برای پرده‌پوشی این رسوایی

ابراهیم حمیدی رئیس دژخیم دادگستری استان سیستان و بلوچستان روز یکشنبه ۲۷خرداد۹۷طی مصاحبه‌یی با خبرگزاری حکومتی ایسنا سعی کرد ابعاد این جنایت را پنهان کند و برای رفع و رجوع این رسوایی گفت: "ممکن است برخی از این افراد از قبل ارتباطاتی با هم داشته‌اند که بعداً به اختلاف برخورد کردند و منتهی به شکایت شده است... یا ممکن است ارتباطاتی که بین پسران و دختران بر اساس وعده ازدواج صورت گرفته باشد."

وی حتی از این هم فراتر رفت و از اساس منکر تجاوز شد و آن را "حدسیات" خواند.

 

شوک روانی به جامعه

محمد نعیم امینی فرد عضو مجلس ارتجاع از ایرانشهر طی مصاحبه‌‌یی با خبرگزاری حکومتی ایلنا نسبت به عواقب اجتماعی این رسوایی و اعتراضات مردم هشدار داد و گفت:‌ مردم احساس ناامنی اجتماعی می‌کنند و با انتشار خبرهای این‌چنینی شوک روانی به جامعه وارد می‌شود.

 

اظهارنظرها در شبکه‌های اجتماعی

مردم ضمن ابراز انزجار از تجاوز به دختران ایرانشهری، می‌گویند در حکومتی که قاری قرآن رهبرش سعید طوسی است وقوع چنین حوادثی غیرعادی نیست.

مردم ایرانشهر می‌گویند حتی عکس و مشخصات متجاوزان را به نیروی انتظامی داده‌اند اما برای دستگیری آنها اقدامی صورت نمی‌گیرد.

 

مطالب مرتبط

آزار جنسی دانش‌آموزان در ایران خامنه‌ای

تبرئه سعید طوسی متهم آزار جنسی و قاری بیت خامنه‌ای

سوز و گداز دادستان کل رژیم نسبت به افشای فساد اخلاقی قاری بیت خامنه‌ای در شبکه‌های اجتماعی