728 x 90

رسالت:‌ اروپا از قبل برگه ناظم آتش را روی رگبار گذاشته بود

اتحادیه اروپا - عکس از آرشیو
اتحادیه اروپا - عکس از آرشیو

روزنامه حکومتی رسالت روز ۳۱شهریور در مطلبی با عنوان "پیروزی یا ژست" حرف آخوند روحانی که روز بیست و ششم شهریور گفته بود"روز شنبه و یکشنبه روز پیروزی است" به باد تمسخر گرفت و نوشت: «منظور ایشان از شکست آمریکا به ناکامی ایالات متحده در فعال‌سازی مکانیزم ماشه بازمی‌گردد. اما چرا این امر در نگاه و کام مردم، موفقیتی به‌حساب نمیآید؟
نمی‌شود روغن ریخته اروپاییان و اعضای شورای امنیت را نذر ایران کرد و به‌به و چه‌چه راه انداخت! درست است که آنان همراه آمریکا ماشه‌ای نچکاندند، اما علتش این بود که قبلاً برگه ناظم آتش را روی رگبار گذاشته بودند و با هر تحریم اقتصادی، طوعا یا کرها و از روی اختیار یا اکراه و اجبار، همراه شده بودند».


در رابطه با چکاندن ماشه تحریم‌های سازمان ملل توسط آمریکا روز گذشته ۳۰شهریور ۹۹ در مجلس ارتجاع، روحانی را به باد حمله گرفتند.
آخوند محمدعلی نقدعلی، عضو مجلس ارتجاع گفت: «اما ما می‌بینیم که ریاست جمهور طی روزهای گذشته در طی یک شوی تبلیغاتی که بیشتر تبلیغات چیپس و پفک صدا و سیما را شبیه هست که آقا روز شنبه و یکشنبه مژده پیروزی بزرگ و پیروزی بزرگ را هم دیدیم که پمپئو وزیر خارجه آمریکا چطور نقش، فنا کرد و به باد داد… ما از بعضی از نمایندگان آقای کریمی قدوسی آقای ذوالنور برای طرح سه فوریتی برای خروج از ان.پی.تی بحث برجام سزاوار بود که در این جلسه قبل از طرح…».


حسینعلی شهریاری گفت: «نباید شرمنده باشید که به مردم وعده جشن در روز شنبه و یکشنبه را بدهید که آمریکا نمی‌تواند مکانیزم ماشه را اجرا کند. کدام فتح‌الفتوح را انجام دادید که جشن بگیرید؟؟؟ تا کی باید از برجام نافرجام تعریف کنید؟! چرا قبول نمی‌کنید به‌رغم توصیه‌های مقام معظم رهبری در نوشتن موافقتنامه دقت نکرده‌اید که امروز از مکانیزم ماشه نگران باشید! تا کی باید در مورد گزافه‌گویی‌های آمریکا انفعالی عمل کنید؟».


آخوند نیک‌بین گفت: «باید کاری بسیار مقدس در مقابل این اعمال ماشه‌ای که آمریکایی‌ها انجام دادند مجلس محکم بایستد و کار انقلابی بکند کار انقلابی هم این است که ما از ان.پی.تی خارج بشویم .


عباس گودرزی گفت: «مکانیزم ماشه حاصل اعتماد به دشمن است».


آخوند موسوی لارگانی گفت: «رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم مخالفت جامعه جهانی به‌صورت یکطرفه و با قلدری تمام مدعی بازگرداندن تحریم‌های منقضی شده شورای امنیت علیه ایران شده… … و بحث تعطیلی برجام و فعال کردن مکانیزم ماشه را و اعمال تحریم‌های غیرقانونی یکجانبه علیه ایران و در تمام راستای این تحریم‌ها اعلام می‌کند… … سنای آمریکا نمایندگان آمریکا بر علیه ایران ۲۲۶ مصوبه داشتند مجلس یازدهم هم دارد همان مسیر را طی می‌کند».