728 x 90

راه جدید غارت با گم شدن «روزانه ۵۰میلیون قرص نان»

نانوایی در ایران
نانوایی در ایران

سایت حکومتی تجارت نیوز در گزارشی با عنوان «از ناپدید شدن دکل نفتی تا گم شدن روزانه ۵۰میلیون نان»، به‌کلان دزدی سیستماتیک ارگانهای حکومتی این بار از نان مردم خبر داد.

تجارت نیوز از «گم شدن روزانه ۵هزار تن آرد، معادل ۵۰میلیون قرص نان لواش در نانوایی‌ها» خبر داد که این کلان دزدی بر اساس «طرح هوشمندسازی نانوایی‌ها» توسط رژیم صورت می‌گیرد که قرار بود «در راستای پیشگیری از قاچاق آرد و نان» عمل کنند.

این سایت حکومتی اذعان می‌کند «این طرح از همان روزهای ابتدایی اجرای هوشمندسازی آغاز شد» و «نانوایی‌ها از اخلال پی‌درپی این دستگاهها شکایت داشتند» که الآن روشن شده عامل «ناپدید شدن نانها» هستند.

به‌تازگی محمد جلال، مشاور وزیر اقتصادی و دارایی رئیسی هم در گفتگو با تلویزیون حکومتی به‌این کلان‌دزدی از آخرین بازماندهٔ سفره‌های مردم و «گم شدن روزانه ۵هزار تن آرد» اذعان کرد.

تجارت نیوز می‌نویسد: «وزارت اقتصاد خود متولی طرح نصب دستگاههای کارتخوان در نانوایی‌ها بود» اما «با این‌حال مشاور وزیر امور اقتصاد» اذعان می‌کند «بخشی از نان قاچاق می‌شود».

این سایت حکومتی دربارهٔ گم شدن نان مردم که «ساعتها در صف در انتظار خرید نان» می‌مانند افزود: «در اقتصاد ایران اخباری مبنی بر ناپدیدشدن پول‌های هزار میلیاردی و حتی دکل‌های نفتی عادی» است «اما گم‌شدن نان، آن هم به تعداد ۵۰میلیون قرص در روز خبری جدید به حساب می‌آید» (تجارت نیوز حکومتی ۲۰دی).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a488a7cb-0bdd-4a5c-b526-fb0bac15883d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات