728 x 90

رافائل گروسی : در گرفتن پاسخ از ایران کوتاه نمی‌آییم

«رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
«رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

«رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه ۳۱مرداد در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان بار دیگر گفت این آژانس "به هیچ وجه" از درخواست خود مبنی بر ضرورت ارائه پاسخ از سوی رژیم ایران در مورد منشاء بسیاری از آثار اورانیوم اعلام نشده در چندین سایت عقب‌نشینی نمی‌کند.

گروسی در این مصاحبه خطاب به رژیم  ایران گفت: «به ما پاسخ‌ها و [دسترسی به] افراد و اماکن را بدهید تا بتوانیم چیزهای زیادی که شفاف‌سازی در خصوص آنها لازم است را شفاف‌سازی کنیم. همچنین تأکید کرده است که سازمان انرژی اتمی هیچ‌گاه از تحقیقات خود دست نخواهد کشید.

او در این مصاحبه همچنین افزود: «ما تعهدی قانونی برای روشن ساختن مسائلی داریم که رژیم  ایران هنوز باید در مورد آنها شفاف‌سازی کند.»

گروسی می‌گوید که ایران تاکنون توضیحات فنی باورپذیری که آژانس برای روشن کردن منشاء بسیاری آثار اورانیوم و وجود تجهیزات در بسیاری مناطق به آن نیاز دارد، ارائه نکرده است.

گروسی در ادامه افزود: «مسئله خیلی ساده است. در این باره به ما توضیح دهید: اگر آنجا ماده هسته‌ای وجود داشته، الان کجاست؟ اگر تجهیزاتی بوده، آنها الان کجا هستند؟ در این صورت می‌توانیم گزارشی ارائه دهیم و بگوییم، بله این موضوع روشن شد.»

رافائل گروسی اواسط خرداد ماه ۱۴۰۱ در اظهاراتی خطاب به شورای حکام آژانس گفت ایران همچنان از ارائه پاسخ درباره ذرات یافت شده اورانیوم در سه سایت هسته‌ای اعلام‌نشده، خودداری کرده و نتوانسته است نگرانی‌ها در مورد زیر پا گذاشتن توافق منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای را کاهش دهد.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e255cfe8-bbf1-4e80-8b24-71cebb3ebf6c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات