728 x 90

رابرت مالی: رژیم ایران دیر یا زود باید تصمیم بگیرند زیرا در یک زمانی این توافق به تاریخ سپرده می‌شود

رابرت مالی
رابرت مالی

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا برای ایران روز ۱۴تیرماه در گفتگو با رادیو سراسری ان.پی.آر آمریکا درباره مذاکرات قطر و خواسته‌های رژیم آخوندی گفت: مقام‌های رژیم ایران لازم است به یک نتیجه مشخص برسند که آیا آمادگی دارند که به متابعت از برجام برگردند یا خیر. آنها چه علاقمند باشند چه نباشند دیر یا زود بایستی تصمیم بگیرند زیرا که در یک زمانی این توافق به تاریخ سپرده می‌شود.

مالی در رابطه با درخواستهای رژیم ایران در دوحه گفت: آنها در دوحه درخواستهایی را ارائه کردند که فکر می‌کنم هر کس آنها را ببیند خواهد دید که این خواستها هیچ ربطی به توافق اتمی ندارند. چیزهایی که آنها در گذشته هم خواسته بودند و ما و اروپاییها به صراحت گفته‌ایم بخشی از مذاکرات نبوده‌اند.

نماینده ویژه آمریکا برای ایران در گفتگوهای اتمی در پاسخ به این سؤال که رژیم ایران نسبت به ۵سال قبل چه میزان به سلاح اتمی نزدیک شده‌اند گفت: آنها بسا به داشتن ماده مکفی قابل انشقاق نزدیکتر شده‌اند اما با دانسته‌های ما آنها تسلیحاتی کردن برنامه اتمی را شروع نکرده‌اند که چیزی است که برای ساختن بمب به آن نیاز دارند.

اتحادیه اروپا در نقش خود به‌عنوان هماهنگ‌کننده خواست حداقل یکبار دیگر تلاش کند و از هر دو طرف دعوت کرد تا در دوحه ملاقات کنند به این امید که رژیم ایران خواست و تمایل خود برای حل مسأله را نشان بدهند اما به‌نظر رسید که آنها در این نقطه قادر به ارائه پاسخی نیستند. بنابراین این وضعیت کمی بیش از اندکی فرصت هدر رفته بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ff640da9-db9f-4a9f-917d-a2ad0918a984"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات