728 x 90

رابرت توریسلی: وزیر پمپئو به انقلاب جدید ایران چشم دوخته است

خانم مریم رجوی و مایک پمپئو - دیدار از موزه مقاومت در اشرف۳
خانم مریم رجوی و مایک پمپئو - دیدار از موزه مقاومت در اشرف۳

رابرت توریسلی سناتور سابق دموکرات روز ۲۹اردیبهشت در مطلبی درباره دیدار مایک پمپئو با خانم مریم رجوی در اشرف۳ نوشت: حمایت مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا از مقاومت ایران در اشرف۳ در آلبانی در این هفته ممکن است فصل آخر را به داستان انقلاب جدید ایران اضافه کند. قطعات بالاخره سر جای خود قرار گرفتند.

دهه‌ها آزار، شکنجه و استبداد پس از انقلاب ۱۹۷۹ ایران. ترکیبی از منفعت شخصی و بی‌توجهی خوش خیالانه جامعه بین‌المللی، به رژیم تهران این فرصت را داد تا منبع اصلی تروریسم دولتی در جهان را تقریباً بدون مانع ایجاد کند.

همه چیز با خروج ایالات متحده از توافق هسته‌یی برجام آغاز شد. چشم بستن به حمله آمیا در آرژانتین، بمب‌گذاری برجهای خوبر و ناو یو.اس.اس کول کافی نبود. نظام تحریم‌ها تشدید شد و انزوای ایران تقریباً کامل شد.

 

افشای داخلی این‌که رژیم قتل نزدیک به ۳۰هزار زندانی سیاسی را چندین دهه پیش تأیید کرده بود، اپوزیسیون را برجسته کرد و مشروعیت رژیم را بیشتر تضعیف کرد. سوء‌مدیریت و فساد فراگیر، مارپیچ نزولی اقتصادی را سرعت بخشید. صحنه برای اپیدمی کووید آماده شد تا شکست کامل آخوند در حکومت را نشان دهد.

دادن امتیاز طی ۴دهه از سوی دولتهای غربی در دو سوی اقیانوس اطلس به این رژیم برای تشویق به تغییر رفتار آن، کافی است تا شکست این رویکرد را تشخیص دهیم.

وزیر خارجه پمپئو گفت: «یک عامل مفقود جدی در سیاست ایالات متحده در قبال ایران عدم حمایت سیاسی از اپوزیسیون سازمان‌یافته بوده است».

وی افزود: «تحت رهبری خانم رجوی، شورای ملی مقاومت در حال پی‌ریزی یک جمهوری آزاد، مستقل و دمکراتیک در ایران است».

جایی برای مایک پمپئو باز کنید. مجاهدین خلق پیشاپیش روابط قوی با کنگره ایالات متحده و تعداد زیادی از نمایندگان پارلمان در سراسر اتحادیه اروپا برقرار کرده بود. هارپر نخست‌وزیر سابق کانادا و وزرای خارجه جان برد از کانادا، جولیو ترزی از ایتالیا و میشل آلیو ماری بازدیدکنندگان مکرر رویدادهای مجاهدین خلق بوده‌اند.

حضور مایک پمپئو در هفته گذشته در کنار خانم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، عنصر جدیدی را اضافه کرد. همه شکافها و شک‌ها کنار گذاشته شد. تنها یک گروه اپوزیسیون ایرانی با منابع، پشتیبانی و رهبری برای جایگزینی رژیم وجود دارد.

این واقعیتی است که خود رژیم از طریق چندین حمله تروریستی علیه سازمان و تمرکز تقریباً وسواس گونه‌اش بر فعالیت‌های این سازمان به بهترین وجه نشان داده است. صدها یا بیشتر کانون‌های سازماندهی شده که توسط مجاهدین خلق ایجاد شده‌اند اکنون در سراسر کشور تظاهرات را ترویج می‌کنند. آنها در حال ایجاد اپوزیسیون متحد متمرکز بر روی صحنه‌ای هستند که ظاهراً مایک پمپئو با سخنان خود در هفته گذشته آن را به‌رسمیت شناخت.(نیوجرسی گلوب ۲۹اردیبهشت)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f0ae5dbd-4e9e-489f-88b7-f6358d23bdfe"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات