728 x 90

رئیس مجتمع بیمارستانی خمینی: یک نگرانی جدی داریم، این آرامش می‌تواند آرامش قبل از توفان باشد

کرونا در ایران
کرونا در ایران

خسرو صادق‌نیت رئیس مجتمع بیمارستانی خمینی در تلویزیون شبکه خبر رژیم سه‌شنبه ۵فروردین گفت: یک نگرانی جدی هم داریم که این آرامش می‌تواند آرامش قبل از توفان باشد، نشانه‌های خوبی نداریم از آینده، نوع بیماران ما دارد بدتر می‌شود نیاز به آی.سی.یو ما دارد بیشتر می‌شود.

 

رئیس مجتمع بیمارستانی خمینی در گفتگو با تلویزیون رژیم در ادامه گفت: الآن همین الآن که من خدمت شما هستم ۹۸ تخت آی.سی.یو داریم که تماماً پر است و من از بیمارستانهای همکارم خواهش کردم که اگر مریضی نیازمند آی.سی.یو بودش بتوانیم اونها را منتقل کنیم، از بیمارستانهای دیگه هم کمک بگیریم و وقتی سؤال کردم قبل از این‌که بیایم خدمت شما، دیدم بیمارستانهای همکار من هم همین مشکل را دارند.

 

وی افزود: تعداد مریض‌های بدحال که نیازمند آی.سی.یو برای اونها هم افزایش پیدا کرده و نشان می‌دهد. ...بیماریهای بسیار بدحالتری را ما داریم پذیرش می‌کنیم و خب امکانات‌مان محدود است. هنوز به وضع بعضی از بیمارستانها و کشورهایی که انتخاب می‌کنند مریض‌هایشان را برای این‌که در آی.سی.یو ببرند و خدمات ویژه بهشان بدهند ما هنوز به این مرحله نرسیدیم و همه مریض‌هایی که نیازمند آی.سی.یو هستند را این خدمات را برایشان قائل می‌شویم ولی اگر بخواهد این روال ادامه پیدا کند ما توانمان برای تأسیس آی.سی.یو جدید خیلی زیاد نیست.

 

کمبود تخت آی.س.یو و پرستار و پزشک

خسرو صادق نیا به کمبود تخت آی.س.یو و پرستار و پزشک و کادر درمانی اذعان کرد و گفت: می‌دانید هر تخت آی.سی.یو حداقل نزدیک به یک تا دو میلیارد تومان فقط تجهیزات می‌خواهد که اینها را اگر داشته باشیم نیاز به پرستار خبره و تجربه‌دار هستش نیاز به فوق تخصص های آی.سی.یو کار داریم که خب اینها تا یک حدی می‌توانند از شبانه روزشان بگذرند و تمام انرژی‌شان را صرف کنند، برای این‌که خدمات را توسعه بدهند از یک حدی بگذرد، دیگه بیشتر از ۲۴ساعت پزشکهای ما توان ندارند بیشتر از ۲۴ساعت پرستارهای ما نمی‌توانند در بیمارستان حضور پیدا بکنند.

 

وضعیت قرمز در استان اصفهان

در همین برنامه تلویزیونی عباس رضایی استاندار رژیم در اصفهان به وضعیت قرمز در این استان اشاره کرد و گفت: استان اصفهان در حال حاضر وضعیت‌مان قرمز است هفت درصد تعداد موارد بستری بیماران مشکوک به کرونایمان در ۲۴ساعت اخیر رشد داشته.

 

لازم به یادآوری است آخوند روحانی امروز چهارشنبه ۶فروردین۹۹ در ادامه دروغ‌درمانیهای وقیحانه‌اش  کمبود الزامات پزشکی در ایران ستم‌زده در جلسه هیات دولتش را منکر شد و گفت: تا امروز ما کمبود تخت نداشتیم، کمبود پرستار نداشتیم، کمبود پزشک نداشتیم، حتی در بخشهای مراقبتهای ویژه در اکثر شهرها و استانهای ما بخشی اضافی داریم.

آخوند روحانی افزود: در مشهد معلوم شد ۶۰درصد تخت‌ بیمارستانی ما خالی هست در شهر مشهد ۳۰درصد بخش مراقبت ویژه ما تخت‌هایش خالیست.

روحانی پس از فضاحت اخراج پزشکان بدون مرز با دجالبازی و وقاحت گفت: دستورالعمل اولیه ما این بوده که هر کشوری می‌خواهد کمک کند، کمکهای او را برای مسأله کرونا دریافت کنیم. وزارت کشور، وزارت‌خارجه و وزارت بهداشت در چارچوب سیاست درستی عمل کردند.

 

رژیم آخوندی تیم پزشکان بدون مرز را که با ۹پزشک متخصص و دو هواپیما تجهیزات، برای ایجاد یک بیمارستان صحرایی به اصفهان رفته بود، از ایران اخراج کرد تا جهان از ابعاد واقعی مبتلایان به کرونا و جان‌باختگان مطلع نشود و پنهان‌کاریها و بی‌کفایتی‌های رژیم فاش نگردد.

علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت رژیم وقیحانه در این باره نوشت: با اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و نیز استفاده از تمام ظرفیت درمانی نیروهای مسلح، نیازی به استفاده از ظرفیت نیروهای خارجی نیست.