728 x 90

رئیس‌جمهور آمریکا کشتار بیگناهان در استان ادلب سوریه را محکوم کرد

بمباران  شهرهای سوریه توسط اسد
بمباران شهرهای سوریه توسط اسد

دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشت: شنیده‌ها حاکیست که روسیه، سوریه و رژیم ایران به میزان کمتر، استان ادلب در سوریه را با بمبارانی جهنمی می‌کوبند و بدون هیچ تمایزی بسیاری شهروندان بیگناه را می‌کشند. دنیا شاهد این سلاخی است. چه قصدی دارید؟ چه می‌خواهید به دست بیاورید. بس کنید.

 

وال استریت ژورنال نوشت:

در عین نگرانی‌ها از این‌که دولت اسد و مسکو در حال طراحی برای یک حملهٔ تمام‌عیار برای بازپس‌گیری آخرین منطقهٔ تحت کنترل اپوزیسیون سوریه هستند، پرزیدنت ترامپ دولت سوریه و نیروهای روسی را به‌خاطر حملات هوایی که گروه‌های مانیتورینگ می‌گویند صدها نفر را کشته است، مورد سرزنش قرار داد.

دونالد ترامپ در توئیتی در ساعتهای اولیهٔ روز دوشنبه نوشت: “جهان در حال نظاره این سلاخی است. هدف چیست، به چی می‌رسید؟ متوقفش کنید!”...

آمریکا تاکنون تمایل چندانی برای مداخله نظامی در ادلب از خود نشان نداده است...

کاخ سفید در حال کار دیپلماتیک برای متقاعد ساختن مسکو به مهار رئیس‌جمهور سوریه و احتراز از تشدید اوضاع در ادلب است...

نیکلای کوژانوف، یک استاد در دانشگاه اروپایی سنت پترزبورگ گفت که این حملات نشان‌دهنده شروع یک تهاجم طولانی علیه ادلب است و تلاشی است برای بهم ریختن زیرساختها و جاده‌ها و قطع اقتصادی این منطقه...

بنا‌ به‌گفته ملل متحد، از ماه آوریل تاکنون، بیش از ۲۰۰۰۰۰نفر از این منطقه گریخته و به سمت مرز ترکیه رفته‌اند...

فعالین همچنین نیروهای دولتی سوریه را متهم به بکارگیری بمبهای فسفری برای سوزاندن مزارع گندم و باغ‌های زیتون منطقه نموده‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات