728 x 90

رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا: تهدید اعتصابات در ایران به مرور زمان برای مقام‌های رژیم ایران افزایش می‌یابد

ایوریل هینز، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا
ایوریل هینز، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا

رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا در گفتگو با ان‌. بی. سی روز دوشنبه ۱۴آذر به مسأله اعتصاب‌ها در ایران پرداخت و گفته است: نظر به تورم بالا در ایران و عدم اطمینان اقتصادی، ممکن است این اعتصاب‌ها به ناآرامی‌های بیشتر بیانجامد.

اداره اطلاعات ملی آمریکا پس از آغاز اعتصاب‌ها در ایران، پیش‌بینی کرده که تهدید اعتصاب‌ها برای رژیم  ایران به مرور بیشتر شده و هشدار داده که اگر این اعتصاب‌ها را به عنوان یک خطر «قریب‌الوقوع» در نظر نگیرد، ناآرامی‌ها افزایش خواهد یافت.

در ادامه اعتراضات ضددولتی در ایران، به تازگی اعتصابات سراسری و گسترده بازاریان و کسبه نیز در دهها شهر ایران آغاز شده است.

این اعتصابات از سوی ایوریل هینز، رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا، یک چالش برای مقام‌های رژیم ایران خوانده شده و گفته که از دید آمریکا، اعتصابات یکی از مواردی است که با گذشت زمان و به تدریج، ریسک بالاتر ناآرامی و بی‌ثباتی را به همراه خواهد داشت.

برخی گزارشهای نشر شده می‌رساند که این‌روزها، میانگین تعطیلی در بازارهای ایران بین ۷۰ تا ۱۰۰درصد است و این اعتصابات تاکنون در ۲۲استان آغاز شده است.

اعتصابات کاری درپی فراخوانی آغاز شده که در شبکه‌های مجازی نشر شده و در آن از مردم خواسته شده تا در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶آذرماه و همگام با اعتراضات جاری اعتصاب کنند.

روز دوشنبه ۱۴آذر به‌دنبال فراخوان سراسری، تا ساعت ۶ بعدازظهر اعتصاب بازاریان و کسبه در بیش از ۴۰ منطقه در تهران ادامه داشت.

بازار بزرگ تهران- بازار فرش-بازار آهن-بازار چراغ برق- لاله‌زار -آریا شهر، نازی آباد- دولت آباد- ستارخان- عبدل آباد-دروازه تهران-خیابان سعدی، ناصر خسرو- میدان فردوسی-امین حضور- چهارراه تختی-خیابان کاخ، اکباتان- سهروردی- بازار علاالدین- باغ سپهسالار -الهیه- ولیعصر، خیابان گاندی -افسریه - آزادی -تجریش –اختیاریه- شهرک غرب، پاساژ کوروش- بازار لوازم بهداشتی- پاساژ ولنجک-پاساژ زعفرانیه، پاساژ تیراژه خیابان اشرفی-پاساژ ساناز در اندرزگو- شهرآرا-تهرانسر-یافت‌آباد.

همچنین اعتصاب بازاریان و اعتراضات تا ساعت ۶عصر دوشنبه ۱۴آبان در ۷۵شهر ادامه داشته است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/37d51e95-00e6-4929-902d-a79d46d5364f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات