728 x 90

دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه: ۱۱نفر آمار کشته‌های ساختمان کنسولی رژیم در سوریه

حمله به ساختمان کنسولی رژیم در سوریه
حمله به ساختمان کنسولی رژیم در سوریه

دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه روز ۱۳فروردین تعداد کشته‌های حمله اسراییل به ساختمان کنسولی رژیم آخوندی در دمشق را ۱۱نفر اعلام کرد.

دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه اعلام کرد ۱۱سرکرده در حملات اسراییل به ساختمان سفارت رژیم ایران کشته شدند. هشت نفر ایرانی شامل هفت فرمانده، یک پاسدار و سه عضو که یک نفر لبنانی و دو نفر سوری هستند.

 

حمله به کنسولگری رژیم آخوندی در دمشق

خبرگزاری رویترز روز ۱۳فروردین از حمله به کنسولگری رژیم آخوندی در دمشق خبر داد. رویتر نوشت:

یک منبع امنیتی به رویترز گفت: حمله هوایی اسراییل به دمشق، محمدرضا زاهدی یکی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران در سوریه را به‌قتل رساند.

پیش از این خبرگزاری دولتی سوریه از شنیده شدن صدای انفجاری در حومه دمشق خبر داده و گفته بود که «هدفهای متخاصم» رهگیری شده‌اند.

 

اسکای نیوز عربی نیز در یک خبر فوری از تخریب کامل کنسولگری رژیم در سوریه خبر داد. اسکای نیوز اعلام کرد:
به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه، کنسولگری رژیم ایران در دمشق «به‌طور کامل ویران شده است».
گزارشهای بیشتر حاکی از آن است که یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران رژیم ایران کشته شده است اما سفیر زنده مانده است.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس نیز درباره حمله به ساختمان مجاور سفارت رژیم در دمشق نوشت، اسراییل ساختمان مجاور سفارت رژیم ایران در دمشق را هدف حملات هوایی قرار داده است. برخی منابع مدعی شده‌اند ۶ نفر در این حمله کشته شده‌اند. با وجود این، هنوز هیچ آمار رسمی از خسارت و تلفات این حمله منتشر نشده است. شبکه العالم اعلام کرد هدف ساختمان کنسولگری و محل اقامت سفیر بوده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6d2913c7-5b84-400f-923f-f4581c6ad428"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات