728 x 90

دونالد ترامپ در سازمان ملل: رژیم ایران بذر مرگ و نابودی می‌پاشد

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ در اجلاس مجمع عمومی ملل ‌متحد سخنرانی کرد. وی به مسائل مختلف داخلی و بین‌المللی پرداخت.

 

دونالد ترامپ بعد از اشاره به بحرانها و چالشهای منطقه از جمله سوریه و نقش مخرب رژیم ایران در جنگ این کشور گفت:

هر گونه راه‌حلی برای بحران انسانی سوریه بایستی همچنین شامل یک استراتژی برای برخورد با رژیم بی‌رحمی که تأمین کننده مالی و سوخت رسان این بحران بوده است باشد. یعنی دیکتاتوری فاسد ایران. رهبران رژیم ایران ایجاد کننده هرج و مرج، مرگ، و نابودی هستند. آنها به همسایگان و مرزها و یا حاکمیت دیگران احترام نمی‌گذارند. در عوض رهبران رژیم ایران منابع کشور خود را برای ثروتمند کردن خود و گسترش خشونت در خاورمیانه و بسا فراتر از آن به تاراج می‌برند. مردم ایران به درستی از این‌که رهبران رژیم میلیاردها دلار از سرمایه‌های کشور را به یغما برده و بخش‌های قابل توجهی از اقتصاد کشور را در اختیار خود گرفته‌اند و مردم را از اعتقادات مذهبی خود تهی ساخته‌اند تا جیب‌های خود را پر کنند و مزدوران خود را برای دامن زدن به جنگ اعزام کنند، به خشم آمده‌اند. این چیز خوبی نیست. کشورهای همسایه ایران بهای سنگینی برای عملکردهای تجاوزگرانه و توسعه‌طلبانه این کشور در منطقه پرداخته‌اند. به همین دلیل کشورهای بسیاری در خاورمیانه قویاً از تصمیم من برای خروج ایالات متحده از توافق مفتضحانه اتمی ۲۰۱۵ با ایران و اعمال مجدد تحریم‌های اتمی حمایت کردند. توافق هسته‌یی با ایران یک موهبت بادآورده برای رهبران ایران بود. در سال‌های بعد از رسیدن به این توافق، بودجه نظامی ایران حدود ۴۰درصد افزایش یافت. این دیکتاتوری از این پول‌ها برای ساختن موشکهای قادر به حمل سلاح اتمی و افزایش سرکوب داخلی، و تأمین مالی تروریسم و هرج و مرج و کشتار در سوریه و یمن استفاده کرد. ایالات متحده کارزاری برای وارد آوردن فشار اقتصادی برای ممانعت از رسیدن پولی که رژیم ایرن برای پیش بردن اهداف خونین خود به آن نیاز دارد آغاز کرده است. ماه گذشته ما تحریم‌های شدید اتمی را که تحت توافق هسته‌یی ملغی شده بود را مجدداً برقرار کردیم. تحریم‌های بیشتری در پنجم نوامبر برقرار خواهد شد و تحریم‌های باز هم بیشتری به‌دنبال آن وجود خواهد داشت. ما در حال کار با کشورهای وارد کننده نفت خام ایران هستیم تا خریدهای خود را به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش دهند. ما نمی‌تونیم به اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان اجازه دهیم تا خطرناک‌ترین سلاحهای جهان را در اختیار داشته باشد. ما نمی‌توانیم به رژیمی که فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهد و اسراییل را تهدید به نابودی می‌کند اجازه دهیم امکان پرتاب کلاهک‌های هسته‌یی به هیچ شهری در جهان را بیابد. نمی‌توانیم این کار را بکنیم. ما از همه کشورها می‌خواهیم تا رژیم ایران را تا زمانی که تجاوزگری آن ادامه دارد منزوی کنند و از همه کشورها می‌خواهیم از مردم ایران در حالی‌که تلاش می‌کنند سرنوشت عقیدتی و حقوق خود را به دست بیاورند حمایت کنند.

 

دونالد ترامپ در مورد کره شمالی از جمله گفت:

ما وارد تعامل با کره شمالی شدیم. من با رهبر کره شمالی در سنگاپور مذاکره کردم. ما به توافق رسیدیم تا شبه جزیره کره را عاری از تسلیحات هسته‌یی کنیم. دیگر موشکها از کره شمالی در حال پرواز نیستند. سایتهای اتمی برچیده شدند. گروگانهای ما آزاد شدند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f278da7a-55bd-4231-8e36-71a41c0d9810"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات