728 x 90

دونالد ترامپ: رژیم ایران همین الآن در وضعیت بدی قرار دارد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت: رژیم ایران همین الآن در وضعیت بدی قرار دارد.

خبرگزاری رویترز که این خبر را مخابره می‌کرد گفت: دونالد ترامپ تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران را پس از خروج آمریکا از برجام گسترش داده است. او استدلال می‌کند برجام مسیر کسب سلاح اتمی را به روی رژیم ایران نبسته است و به فعالیت‌های بدخواهانه این رژیم در منطقه نپرداخته است.

دونالد ترامپ گفت رژیم ایران باید صراحت داشته باشد زیرا آنها همین الآن در وضعیت بدی قرار دارند.

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: هیچ مشکلی در دیدار با روحانی ندارد. این دیدار می‌تواند اتفاق بیفتد.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز ۱۷شهریور در مصاحبه با ای.بی‌.سی گفت‌: آن چه من در تمام مدت پیش‌بینی کرده بودم این بود که اگر ما در توافقنامه هسته‌یی ایران می‌ماندیم، مسیری به سمت یک بمب اتمی را برای خامنه‌ای تضمین می‌کردیم. به همین دلیل ما از توافقنامه خارج شدیم. به همین دلیل الآن اقتصاد ایران را تبدیل به یک فاجعه کردیم.

مایک پمپئو افزود: ما فکر می‌کنیم که اقتصاد آنها ممکن است تا ۱۰یا ۱۲درصد کاهش یابد و این مهم است. به این دلیل مهم است که آنها را از ظرفیت ساختن تسلیحات هسته‌یی محروم می‌کند. این امر آنها را از توانایی کار روی برنامه موشکی‌شان محروم می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا درباره حمایت رژیم ایران از گروه‌های تروریستی گفت: حملات تروریستی در سراسر دنیا در زمان برجام افزایش یافت. محاسبه ریاضی آن واقعاً خیلی ساده است. الآن حزب‌الله برای به‌دست آوردن منابع تلاش می‌کند. شبه‌نظامیان شیعی در عراق، به همین ترتیب رژیم ایران هرگز زیر نظر دونالد ترامپ یک سلاح هسته‌یی به‌دست نخواهد آورد.

 

پمپئو همچنین در مصاحبه با فاکس‌ نیوز درباره شروع استفاده رژیم ایران از سانتریفوژهای پیشرفته جهت افزایش غنی‌سازی اورانیوم و نقض توافق برجام گفت همان‌طور که پرزیدنت ترامپ به‌وضوح گفته است رژیم ایران هرگز به سلاح هسته‌یی دست نخواهد یافت. و آمریکا هر کاری که لازم باشد را در این راستا انجام خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد دنیا برای مقابله با نقض تعهدات رژیم ایران به آمریکا بپیوندد.

مایک پمپئو افزود: «ما با کشورهای حوزه خلیج‌فارس، با همه شرکایمان در سراسر جهان که تهدید وجود سلاحهای هسته‌یی در خاورمیانه توسط رژیم ایران را می‌فهمند، ائتلاف‌های جدید تشکیل می‌دهیم».

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به نرخ سرسام‌آور تورم در ایران، گفت پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص ملی ایران امسال با ۱۲تا ۱۴درصد کاهش روبه‌رو شود و همین موجب می‌شود توانایی آنها برای تأمین ابزارهای لازم جهت اقدامات مخرب‌شان کاهش یابد. وی گفت که حزب‌الله منابع کمتری در اختیار دارد و وضعیت شبه‌نظامیان وابسته به ایران در عراق نیز همین طور است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات