728 x 90

دونالد ترامپ: من برخلاف اوباما در کنار مردم ایران ایستاده ام

کنفرانس مطبوعاتی دونالد ترامپ
کنفرانس مطبوعاتی دونالد ترامپ

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته ۴مهر۹۷ در یک کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک به سؤالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد. دونالد ترامپ در پاسخ به سؤالی در مورد ایران گفت:

من از توافق افتضاح با رژیم ایران که احمقانه‌ترین توافق بود خارج شدم. چرا در این توافق به یمن نپرداختند؟ چرا به سوریه نپرداختند؟ می‌دانید کری چه دلیلی برای آن ذکر کرد؟ گفت این کار بیش از حد پیچیده بود

ما ۱۵۰میلیارد دلار به این رژیم دادیم که شامل یک میلیارد و ۸۰۰میلیون دلار پول نقد بود. حالا یمن در وضعیت افتضاحی است. سوریه هم افتضاح است.

 

ترامپ: در هر شهر ایران شورش است

دونالد ترامپ افزود:‌

در ایران الآن در هر شهری شورش است بسیار گسترده‌تر از شورشهایی که در زمان اوباما جریان داشت. در آن زمان اوباما در طرف حکومت قرار گرفت و نه مردم. اگر او اینکار را نکرده بود الآن ایران بسیار متفاوتی داشتیم. ولی من در طرف مردم هستم. من در کنار مردم ایران هستم.

آنها با تورم فوق‌العاده‌ای مواجهند. پولشان ارزشی ندارد. همه کارهایشان خراب شده. در خیابانها با شورش مواجهند. نمی‌شود نان خرید. نمی‌شود هیچ کاری کرد. این یک فاجعه است.

 

ترامپ: شرکتها باید بین آمریکا و رژیم ایران یکی را انتخاب کنند

کمپانیها چپ و راست دارند از ایران خارج می‌شوند. مرسدس بنز هم خارج شد. همه دارند خارج می‌شوند. آنها نمی‌خواهند در ایران باشند. زیرا با یک انتخاب مواجهند. آیا می‌خواهند با رژیم ایران باشند یا با ما؟

 

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اوباما گروگانها را از رژیم ایران گرفت یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار به آنها داد اما من گروگانهایمان را از کره شمالی گرفتم هیچ پولی ندادم.

 

دونالد ترامپ در سازمان ملل: رژیم ایران بذر مرگ و نابودی می‌پاشد

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سوم مهرماه ۹۷ در اجلاس مجمع عمومی ملل ‌متحد بعد از اشاره به بحرانها و چالشهای منطقه از جمله سوریه و نقش مخرب رژیم ایران در جنگ این کشور گفت:

هر گونه راه‌حلی برای بحران انسانی سوریه بایستی همچنین شامل یک استراتژی برای برخورد با رژیم بی‌رحمی که تأمین کننده مالی و سوخت رسان این بحران بوده است باشد. یعنی دیکتاتوری فاسد ایران. رهبران رژیم ایران ایجاد کننده هرج و مرج، مرگ، و نابودی هستند. آنها به همسایگان و مرزها و یا حاکمیت دیگران احترام نمی‌گذارند. در عوض رهبران رژیم ایران منابع کشور خود را برای ثروتمند کردن خود و گسترش خشونت در خاورمیانه و بسا فراتر از آن به تاراج می‌برند. مردم ایران به درستی از این‌که رهبران رژیم میلیاردها دلار از سرمایه‌های کشور را به یغما برده و بخش‌های قابل توجهی از اقتصاد کشور را در اختیار خود گرفته‌اند و مردم را از اعتقادات مذهبی خود تهی ساخته‌اند تا جیب‌های خود را پر کنند و مزدوران خود را برای دامن زدن به جنگ اعزام کنند، به خشم آمده‌اند. این چیز خوبی نیست. کشورهای همسایه ایران بهای سنگینی برای عملکردهای تجاوزگرانه و توسعه‌طلبانه این کشور در منطقه پرداخته‌اند. به همین دلیل کشورهای بسیاری در خاورمیانه قویاً از تصمیم من برای خروج ایالات متحده از توافق مفتضحانه اتمی ۲۰۱۵ با ایران و اعمال مجدد تحریم‌های اتمی حمایت کردند. توافق هسته‌یی با ایران یک موهبت بادآورده برای رهبران ایران بود. در سال‌های بعد از رسیدن به این توافق، بودجه نظامی ایران حدود ۴۰درصد افزایش یافت. این دیکتاتوری از این پول‌ها برای ساختن موشکهای قادر به حمل سلاح اتمی و افزایش سرکوب داخلی، و تأمین مالی تروریسم و هرج و مرج و کشتار در سوریه و یمن استفاده کرد. ایالات متحده کارزاری برای وارد آوردن فشار اقتصادی برای ممانعت از رسیدن پولی که رژیم ایرن برای پیش بردن اهداف خونین خود به آن نیاز دارد آغاز کرده است. ماه گذشته ما تحریم‌های شدید اتمی را که تحت توافق هسته‌یی ملغی شده بود را مجدداً برقرار کردیم. تحریم‌های بیشتری در پنجم نوامبر برقرار خواهد شد و تحریم‌های باز هم بیشتری به‌دنبال آن وجود خواهد داشت. ما در حال کار با کشورهای وارد کننده نفت خام ایران هستیم تا خریدهای خود را به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش دهند. ما نمی‌تونیم به اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان اجازه دهیم تا خطرناک‌ترین سلاحهای جهان را در اختیار داشته باشد. ما نمی‌توانیم به رژیمی که فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دهد و اسراییل را تهدید به نابودی می‌کند اجازه دهیم امکان پرتاب کلاهک‌های هسته‌یی به هیچ شهری در جهان را بیابد. نمی‌توانیم این کار را بکنیم. ما از همه کشورها می‌خواهیم تا رژیم ایران را تا زمانی که تجاوزگری آن ادامه دارد منزوی کنند و از همه کشورها می‌خواهیم از مردم ایران در حالی‌که تلاش می‌کنند سرنوشت عقیدتی و حقوق خود را به دست بیاورند حمایت کنند.

 

بیشتر بخوانید

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0a14afa2-2a76-4e13-a780-b45a2e4eb53f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات