728 x 90

دولت رئیسی فاقد برنامه و استراتژی اقتصادی است

آخوند جلاد رئیسی
آخوند جلاد رئیسی

روزنامهٔ حکومتی ستاره صبح ۱۰مهر از باند مغلوب نظام درباره عمکرد دولت رئیسی در خصوص پرونده اتمی و تحریم‌ها نوشت: از شروع به کار دولت کنونی حدود ۵۰روز سپری شده با این‌ وجود دولت سیزدهم تاکنون نشانه‌ای جدی از خود برای عزم بازگشت به میز مذاکره، احیای برجام، تأیید لوایح FATF و برداشتن تحریم‌ها بروز نداده است. شرایط پیش‌آمده به‌گونه‌یی شده است که انگار طرف غربی اصرار به مذاکره دارد و در مقابل ایران از آن امتناع می‌ورزد. تداوم این وضعیت دو پیآمد ناگوار دارد؛ یکی شکل‌گیری دوباره اجماع جهانی علیه ایران مشابه دوران باراک اوباما (در دولت احمدی‌نژاد) و دیگری تداوم تحریم‌های کنونی و تحریم‌هایی که احتمالاً ایالات‌متحده در صورت شکست مذاکرات وین و منتفی شدن برجام علیه ایران اعمال خواهد کرد.

روزنامهٔ حکومتی آرمان ۱۰مهر نیز درباره دولت رئیسی جلاد نوشت: از همین مدتی که دولت روی کار آمده نیز می‌توان به این نکته رسید که دولت فاقد برنامه و استراتژی اقتصادی است... هنوز مشخص نیست استراتژی دولت در زمینه اقتصادی و سیاست خارجی چیست و دولت در این زمینه‌ها چه اهدافی را دنبال می‌کند. نکته مهمی‌ که در این زمینه وجود دارد این است که دولت رئیسی متوجه یک مسأله بسیار مهم نیست...

این روزنامه حکومتی افزود: امروز ما بیش از ۵میلیارد دلار از عراق طلبکار هستیم و بدهی این کشور به ایران به‌دلیل صادرات گاز، برق و... بوده است. این در حالی است که عراق این پول را به‌دلیل تحریم‌ها به ایران پرداخت نمی‌کند. این به‌معنای این است که عراق منتظر چراغ سبز آمریکا برای برداشته شدن تحریم‌ها برای پرداخت پول ایران است. اگر رئیسی به سمت پذیرش برجام و برداشته شدن تحریم‌ها حرکت نکند شرایط اقتصادی ایران به‌مراتب بدتر نیز خواهد شد و کشور با چالشهای جدیدی مواجه می‌شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات