728 x 90

دلارهای بلوکه شده رژیم ایران در بانک‌های کره چقدر است؟

اوری بانک کره جنوبی
اوری بانک کره جنوبی

رئیس اتاق مشترک بازرگانی رژیم ایران و کره جنوبی در گفتگو با خبرنگار حکومتی گفته است: ۹میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در کره محبوس است. کره جنوبی نه تنها پول ایران را نمی‌دهد بلکه هزینه نگهداری هم می‌خواهد.

حسین تنهایی گفته است: این کشور حداقل یک سال و نیم است که دارایی‌های ما را مسدود کرده و روابط تجاری ما با این کشور در طول یک سال گذشته با تشدید تحریم‌ها بسیار کاهش یافته و به صفر نزدیک شده است.

وی اذعان کرد با ایجاد شرایط بغرنج اقتصادی پس از شیوع ویروس کرونا و مشکلات متعدد برای رژیم، از کره جنوبی خواسته شده تا حداقل ۵۰میلیون دلار در این بحران، به ایران بدهد اما این کشور سر باز زد.

چندین بار هم گروه‌هایی برای رایزنی به ایران آمدند اما عملاً هیچ فعالیت و کار مفیدی انجام ندادند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی رژیم ایران و کره جنوبی علت این موضوع را ترس و نگرانی کره جنوبی از تهدیدات آمریکا دانست و گفت: شرکت‌های بزرگ این کشور می‌گویند با ایران تنها یک درصد فعالیت اقتصادی داریم ولی با آمریکا ۲۵درصد روابط تجاری داریم، به همین علت شرکت‌های بزرگ کره‌ای مدت‌هاست با ایران فعالیت نمی‌کنند.

تنهایی در ادامه به میزان دلارهای بلوکه شده رژیم در کره جنوبی اشاره کرد و افزود: میزان دارایی‌های مسدود شده در کره جنوبی رقمی بین ۶.۵ تا ۹میلیارد دلار است که قرار بود مقامات کره جنوبی ۵۰میلیون دلار آن را آزاد کنند اما بدعهدی کردند و گفتند می‌توانیم مبالغی به‌عنوان هدیه پرداخت کنیم که همان را هم پرداخت نکردند.

تنهایی گفت: نه تنها این کشور پول‌های ایران را آزاد نمی‌کند بلکه "اوری بانک" کره اعلام کرده که حق‌العمل و اجرت نگهداری پول را هم از ایران می‌خواهد، این در حالی است که کره جنوبی در حال استفاده و کار کردن با پول‌های ایران است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fcb5333d-b288-4b63-8fa8-f91cb937e8d7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات